Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wcześniejsza emerytura - praca w szczególnych warunkach lub w szczególnym charakterze

wróć do serwisu Kadry 80 odpowiedzi w tym temacie

#61 miecio-o1

miecio-o1

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 03 marzec 2016 - 00:37

Ja już jestem na emeryturze tylko jestem zaskoczony wysokością natomiast Twój tata też już właściwie jest bo ZUZ pozytywnie rozpatrzył ten wniosek i teraz tylko z tym wnioskiem do zakładu pracy by rozwiązać umowę Z datą dostarczenia świadectwa pracy do ZUS-u będzie obowiązywała emerytura pomostowa jednak ZUS ma znowu miesiąc na wysłanie dokumentów o przyznanie emerytury Ja czekałem trochę więcej prawie dwa miesiące ale zostało to wyrównane

#62 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 03 marzec 2016 - 13:43

Witam i mam takie pytanie a więc jestem ur 1960 i 1975-szkoła zawodowa [przyzakładowa ]i od 1978 r praca młodszy maszynista do1983 Od 1983 pażdziernik służba wojskowa Od 1985 do1995 praca jako manewrowy [praca też w szczególnych warunkach i od1995 do 2015 praca jako maszynista lokomotywy czyli 40 lat stażu pracy iw tym 35 lat pracy w szczególnych warunkach W 2015 nabrałem prawo do emerytury pomostowej ale jej wysokość to chyba lekka przesada 1998zł brutto a1556 zł netto Czy to możliwe ?

Niestety, nikt nie odpowie Ci na pytanie, czy kwota emerytury, którą nam podajesz jest prawdopodobna. Musielibyśmy przejrzeć dokumenty płacowe z całego okresu Twojej pracy. Jeśli jednak wydaje Ci się, że powinieneś otrzymać więcej ( na podstawie własnych obliczeń), to zgłoś się do ZUS-u, niech Ci potwierdzą, czy ich wyliczenia są prawidłowe.

#63 miecio-o1

miecio-o1

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 03 marzec 2016 - 22:50

Tak masz rację nikt nie jest w stanie powiedzieć , nawet ZUS bo do 1998 roku firma płaciła ogólnie za wszystkich pracowników a to czy pracowałeś na stanowisku zwykłego ślusarza , albo sprzątaczki swoje osiem godzin i do domu Praca za maszynisty to praca po co najmniej 16 godz na kołach Gdy inni ludzie świętują [święta Bożego Narodzenia - Sylwestra Wielkanoc soboty niedziele ] maszynista musi swoją prace wykonać a co najważniejsze musi ją wykonać bezpiecznie by ludziom [pasażerom w poc osobowym ] czy też pracownikom przy manewrach nie stała się krzywda Badaniom okresowym i psychologicznym jakim poddawany jest maszynista są bardzo rygorystyczne by zapewnić maximum bezpieczeństwa i można z wiekiem je bardzo szybko stracić a alternatywy nie ma albo się jest zdrowym albo do zwolnienia bez prawa do emerytury I to wszystko po to że mogę o 5 lat przejść prędzej na emeryturę Sądziłem do niedawna że tak właśnie jest a okazało się że zamiast emerytury dostałem zasiłek bym nie umarł z głodu I choć lekarz nie dopuścił mnie do jakiejkolwiek pracy [orzeczenie specjalisty] to sąd apelacyjny [SĘDZINA] stwierdziła że jak chcę większą emeryturę to mam sobie poszukać pracy ???? i mam pracować do 67 lat Moim zdaniem jest to nie humanitarne ale jest to tylko moje zdanie

#64 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 04 marzec 2016 - 13:10

Tak masz rację nikt nie jest w stanie powiedzieć , nawet ZUS bo do 1998 roku firma płaciła ogólnie za wszystkich pracowników a to czy pracowałeś na stanowisku zwykłego ślusarza , albo sprzątaczki swoje osiem godzin i do domu Praca za maszynisty to praca po co najmniej 16 godz na kołach Gdy inni ludzie świętują [święta Bożego Narodzenia - Sylwestra Wielkanoc soboty niedziele ] maszynista musi swoją prace wykonać a co najważniejsze musi ją wykonać bezpiecznie by ludziom [pasażerom w poc osobowym ] czy też pracownikom przy manewrach nie stała się krzywda Badaniom okresowym i psychologicznym jakim poddawany jest maszynista są bardzo rygorystyczne by zapewnić maximum bezpieczeństwa i można z wiekiem je bardzo szybko stracić a alternatywy nie ma albo się jest zdrowym albo do zwolnienia bez prawa do emerytury I to wszystko po to że mogę o 5 lat przejść prędzej na emeryturę Sądziłem do niedawna że tak właśnie jest a okazało się że zamiast emerytury dostałem zasiłek bym nie umarł z głodu I choć lekarz nie dopuścił mnie do jakiejkolwiek pracy [orzeczenie specjalisty] to sąd apelacyjny [SĘDZINA] stwierdziła że jak chcę większą emeryturę to mam sobie poszukać pracy ???? i mam pracować do 67 lat Moim zdaniem jest to nie humanitarne ale jest to tylko moje zdanie

Emeryturę masz wyliczoną według zarobków, jakie osiągałeś. A że te zarobki były niskie, to już możesz mieć pretensje jedynie do władz rządzących w tych latach, w których pracowałeś.Większość emerytów w Polsce, po wielu latach pracy otrzymuje jałmużnę, a jeszcze te pieniądze szybko dewaluują się, bo otrzymujemy podwyżki do emerytury w granicach kilku złotych rocznie.My już zrobiliśmy swoje i nikt nie ma zamiaru liczyć się z emerytami.

#65 miecio-o1

miecio-o1

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 06 marzec 2016 - 02:00

Jeśli jest tak jak mówisz to inni pracownicy przechodzą na emerytury już w wieku 43 lat więc długość średniego życia wynosi 480 miesięcy to ile by musiał zarabiać żeby sobie na emeryturę zarobił ? Z każdej mojej wypłaty państwo zabiera mi przeszło 50 procent wynagrodzenia a muszę tu dodać że moje wynagrodzenie przekraczało średnie wynagrodzenie to chyba z mojej pracy jeszcze jedna osoba korzysta Pełno jest wojskowych policjantów górników którzy będąc na emeryturze jeszcze sobie dorabiają bo mogą W moim przypadku nie da się robić więcej Na sześciu maszynistów odchodzących na emeryturę trzech już nie ma Nie zdążyli wziąść  pierwszego przelewu W moim przypadku też wesoło nie ma Za dwa trzy lata czeka mnie wózek jeśli dożyję Może też powinienem być dobrym obywatelem i odejść a wtedy ZUS będzie zadowolony bo mi tej jałomużny płacić nie musi Państwo będzie zadowolone bo nie będzie musiało wydać pieniędzy na moje leczenie [z resztą i tak nie można się leczyć wtedy jak się jest chorym tylko jak się w kolejce wyczekasz ] Same superlatywy a i tak za 1500 zl wyżyć się nie da Na same leki dużo idzie Więc po co żyć ?

#66 Guest_oszukany

Guest_oszukany
  • Goście

Napisano 17 luty 2017 - 22:01

Jak można wymagać aby niższy wiek został osiągnięty w czasie zatrudnienia jak nikt z mężczyzn się nie załapie bo jest to matematycznie niemożliwe, jet to dudowanie.

#67 Guest_ krzysztof

Guest_ krzysztof
  • Goście

Napisano 06 listopad 2017 - 16:21

mam 58 lat i 32 lat pracy w tym 19 lat w szczegulnych warunkach i charakterze . kiedy moge przejsc na wczesniejsza emeryture . prosze o komentarz bo mi sie te przepisy calkiem pomieszaly

#68 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 07 listopad 2017 - 12:44

mam 58 lat i 32 lat pracy w tym 19 lat w szczegulnych warunkach i charakterze . kiedy moge przejsc na wczesniejsza emeryture . prosze o komentarz bo mi sie te przepisy calkiem pomieszaly

Dostałeś już odpowiedź w innym wątku, nie mnóż tych samych pytań.

#69 Guest_zyguś

Guest_zyguś
  • Goście

Napisano 15 styczeń 2018 - 19:32

Mam decyzję od 3 lat na wcześniejszą emeryturę za pracę w szkodliwych warunkach ale jej nie pobieram i dalej pracuję. Kiedy będzie dla mnie korzystniej zrezygnować z pracy i pobierać emeryturę jak mam teraz 63 lat czy ukończę 65 lat?

#70 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 16 styczeń 2018 - 12:09

Mam decyzję od 3 lat na wcześniejszą emeryturę za pracę w szkodliwych warunkach ale jej nie pobieram i dalej pracuję. Kiedy będzie dla mnie korzystniej zrezygnować z pracy i pobierać emeryturę jak mam teraz 63 lat czy ukończę 65 lat?

Jak ukończysz 65 lat. Będziesz miał większy staż pracy i więcej składek wpłynie do ZUS, a to przeliczy się na wysokość emerytury.

#71 Witek 60

Witek 60

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 06 luty 2018 - 12:55

Witam serdecznie.Mam kilka pytań-proszę o odpowiedź.

1)Czy "postojowe płatne z przyczyn leżących po stronie zakładu pracy" na hucie-praca w szkodliwych warunkach jest zaliczane do 15 letniego okresu pracy w szkodliwych warunkach?

2)Czy praca kierowcy samochodu ciężarowego Tatra w latach 80-81,81-83(wojsko kierowca) i 83-86 będzie zaliczona z mocy ustawy 1983 do pracy w warunkach szkodliwych(działVIII transport i łączność, stanowisko kierowca powyżej 3,5t),pomimo braku adnotacji w świadectwie pracy?

3)W jakiej formie można zwrócić się do ZUS,aby udzielono odpowiedzi czy spełniam warunki do uznania 15 letniego okresu pracy w szczególnych warunkach u kilku pracodawców .

4)Gdy firmy nie istnieją,czy archiwum ma prawo wystawić dokument o pracy w szkodliwych warunkach,skoro odprowadzano składki na ubezpieczenie społeczne zbiorowo?

#72 Guest_Wiseman

Guest_Wiseman
  • Goście

Napisano 16 luty 2018 - 09:11

Dzień dobry W latach 1972 - 1976 uczęszczałem do szkoły zawodowej przyzakładowej przy MPK w Łodzi . Byłem zatrudniony na podstawie umowy o pracę na stanowisku uczeń - mechanik samochodowy . Od rana pracowałem w zajezdni autobusowej w MPK Łódź jako mechanik samochodowy , gdzie praca odbywała się tylko w kanałach naprawczych ( w tamtych czasach nie było jeszcze podnośników do autobusów ) natomiast po południu uczęszczałem do szkoły zawodowej . Za pracę otrzymywałem comiesięczne wynagrodzenie . Po ukończeniu szkoły zawodowej kontynuowałem pracę jako mechanik samochodowy ( praca tylko w kanałach naprawczych ) .Czy okres szkoły zawodowej , kiedy pracowałem jako młodociany pracownik może być uwzględniony jako praca w szczególnych warunkach ?

#73 patimarie2055

patimarie2055

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 16 luty 2018 - 12:10

Wcześniejsza emerytura to dobra opcja :)

#74 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 16 luty 2018 - 13:00

Dzień dobryW latach 1972 - 1976 uczęszczałem do szkoły zawodowej przyzakładowej przy MPK w Łodzi . Byłem zatrudniony na podstawie umowy o pracę na stanowisku uczeń - mechanik samochodowy . Od rana pracowałem w zajezdni autobusowej w MPK Łódź jako mechanik samochodowy , gdzie praca odbywała się tylko w kanałach naprawczych ( w tamtych czasach nie było jeszcze podnośników do autobusów ) natomiast po południu uczęszczałem do szkoły zawodowej . Za pracę otrzymywałem comiesięczne wynagrodzenie . Po ukończeniu szkoły zawodowej kontynuowałem pracę jako mechanik samochodowy ( praca tylko w kanałach naprawczych ) .Czy okres szkoły zawodowej , kiedy pracowałem jako młodociany pracownik może być uwzględniony jako praca w szczególnych warunkach ?

Tylko w przypadku, jeśli udowodnisz, że praca odbywała się przez 8 godzin, czyli w pełnym wymiarze czasu pracy.

#75 Guest_Wiseman

Guest_Wiseman
  • Goście

Napisano 16 luty 2018 - 13:21

Pracowałem jako młodociany pracownik , nie miałem ukończonych 18 lat , więc praca młodocianego wynosiła wtedy 6 lub 7 godzin dziennie na pełnym etacie , dokładnie już nie pamiętam .

#76 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 19 lipiec 2019 - 20:31

witam, proszę o wyjaśnienie mojej sytuacji. Za rok będę miała 55 lat, w latach 84-92 pracowałam w przemyśle lekkim na stanowisku brakarz klasyfikator( w tym dwa urlopy macierzyńskie i dwa urlaopy wychowawczeTu nie wiem jak się liczy urlop macierzynski czy też jako praca w szczególnych warunkach.Obecnie pracuję w specjalnym ośrodku szkolno wychowawczym jako nauczyciel, gdzie też jest to praca w szczególnych warunkach. Czy to wystarczy aby zejść na emeryturę pomostową?

#77 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 20 lipiec 2019 - 11:08

witam, proszę o wyjaśnienie mojej sytuacji. Za rok będę miała 55 lat, w latach 84-92 pracowałam w przemyśle lekkim na stanowisku brakarz klasyfikator( w tym dwa urlopy macierzyńskie i dwa urlaopy wychowawczeTu nie wiem jak się liczy urlop macierzynski czy też jako praca w szczególnych warunkach.Obecnie pracuję w specjalnym ośrodku szkolno wychowawczym jako nauczyciel, gdzie też jest to praca w szczególnych warunkach. Czy to wystarczy aby zejść na emeryturę pomostową?

W sumie musisz mieć pełne 15 lat przepracowane w warunkach szczególnych, żeby przejść na wcześniejszą emeryturę. Urlop macierzyński i wychowawczy to nie praca w warunkach szkodliwych, więc te miesiące musisz odliczyć.

#78 Guest_Gosia

Guest_Gosia
  • Goście

Napisano 24 październik 2019 - 15:58

Witam Ja prcacuje W Domu Pomocy osób przewlekle somatycznie chorych juz od 36 lat Fizycznie nie daje juz rady pracowac w tych ciezkich warunkach . Mam juz 55 lat czy moge sie starac o emeryture Pomostowa

#79 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 20 listopad 2019 - 12:57

tito mam 19l. pracy w szczegolnych warunkach a starz w tym zakladzie 23l.a calkowity wynosi 30l. pracy czy przysluguje mi wczesniejsza emerytura

#80 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 18 styczeń 2020 - 12:01

Witam serdecznie mam takie pytanie swoją karjere zawodową rozpoczołem w 1983 roku jako uczeń pracownik młodociany w Hucie im Lenina w Krakowie .Mimo iż nazwa zakładu się zmieniała pracowałem tam do 2009 roku Po restrukturyzacji odszedłem z zakładu otrzymując świadectwo pracy i zaświadczenie o pracyw szczególnych warunkach (otrzymywałem dopłatę za warunki szkodliwe praca w zakładzie koksowniczym)w sumie mam za iczone 26 lat i 7 miesięcy w tych warunkach Od 2010 roku pracowałem jako operator (koparki spycharki koparkoładowarki-posiadam uprawnienia ) Od 3 lat pracuje w innej firmie jako operator koparki pracownik fizyczny.Ostatnio moje zdrowie zaczęło szwankować od 2002 roku byłem leczony na kręgosłup zwyrodniena dyskopatia itp. w 2019 wysiadło mi biodro pod koniec 2019 miałem operację aluplastyka stawu czyli sztuczne biodro .Druga operacja także na drugie biodro we wrześniu 2020 zaplanowana .jestem na chorobowym .kończy mi się na początku maja .nadal figuruje jako pracwnik w mojej obecnej firmie Proszę jeżeli możecie dordżcie co mam dalej robić .Może renta może jakaś emerytura nie mam pojęcia co dalej.mam 51 lat życia 37 lat pracy w tym 26lat i 7 miesięcy w warunkach szczególnych Proszę doradźcie coś .Mój email lipnikartur@poczta.fm Zgóry dziękuję

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych