Kategorie
Skocz do zawartości

Bony towarowe bez podatku


Admin Księgowość
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ale jednocześnie nowelizacja ustawy o PIT mówi o zwolnieniach nie tylko rzeczowych, ale również finansowych, do których zaliczamy bony towarowe. W związku z tym wydaje mi się, że jeśli np. pracownik otrzyma w tym roku tylko i wyłącznie bony towarowe, to do wysokości 380 zł będą one zwolnione z pdof.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie obowiązuje zasada-wydaje mi się. "Zwolniona z podatku dochodowego jest wartość rzeczowych świadczeń otrzymywanych przez pracownika, sfinansowanych w całości ze środków zakładowego funduszu świadczeń socjalnych - do wysokości nieprzekraczającej w roku podatkowym kwoty 380 zł; rzeczowymi świadczeniami nie są bony, talony i inne znaki, uprawniające do ich wymiany na towary lub usługi."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość art 21ust1 pkt67
wartość otrzymanych przez pracownika w związku z finansowaniem działalnościsocjalnej, o której mowa w przepisach o zakładowym funduszuświadczeń socjalnych, rzeczowych świadczeń oraz otrzymanych przez niegow tym zakresie świadczeń pieniężnych, sfinansowanych w całości ześrodków zakładowego funduszu świadczeń socjalnych lub funduszy związkówzawodowych, łącznie do wysokości nieprzekraczającej w roku podatkowymkwoty 380 zł; rzeczowymi świadczeniami nie są bony, talony i inneznaki, uprawniające do ich wymiany na towary lub usługi,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...