Skocz do zawartości


staż pracy a studia wyższe


wróć do serwisu Kadry 9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Ola

Guest_Ola
  • Goście

Napisano 31 lipiec 2013 - 09:25

Witam,

Jestem ciekawa jak są brane pod uwagę do stażu pracy studia wyższe? Czy do stażu wliczają się tylko studia wyższe czy np kursy policealne też?



#2 zołza

zołza

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1767 postów

Napisano 31 lipiec 2013 - 09:27

Do stażu pracy zalicza się pracę. Studia zalicza się do okresu, od którego zalezy wymiar urlopu wyp.


CARPE DIEM!


#3 Guest_Ola

Guest_Ola
  • Goście

Napisano 31 lipiec 2013 - 09:34

Do stażu pracy zalicza się pracę. Studia zalicza się do okresu, od którego zalezy wymiar urlopu wyp.

 

Oczywiście źle to napisałam. To jeżeli chodzi o wymiar urlopu to jak są liczone studia wyższe i kursy policealne? 



#4 ConradoNieMoreno

ConradoNieMoreno

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1138 postów
  • Lokalizacjanajwiększa wieś na Mazowszu

Napisano 31 lipiec 2013 - 09:39

Witaj !

 

za ukończone studia wyższe otrzymujesz do okresu od którego zależy wymiaru urlopu wypoczynkowego - 8 lat. Kursy policealne nie wliczają się do tego okresu co wynika bezpośrednio z art. 155 par 1 Kodeksu pracy;

 

"Do okresu pracy, od którego zależy wymiar urlopu, wlicza się z tytułu ukończenia:

1) zasadniczej lub innej równorzędnej szkoły zawodowej - przewidziany programem nauczania czas trwania nauki, nie więcej jednak niż 3 lata,
2) średniej szkoły zawodowej - przewidziany programem nauczania czas trwania nauki, nie więcej jednak niż 5 lat,
3) średniej szkoły zawodowej dla absolwentów zasadniczych (równorzędnych) szkół zawodowych - 5 lat,
4) średniej szkoły ogólnokształcącej - 4 lata,
5) szkoły policealnej - 6 lat,
6) szkoły wyższej - 8 lat."
 

i TYLKO POWYŻSZE - ŻADNE INNE

 

Generalnie okresy ukończenia szkół nie kumulują się po prostu wybiera się ten który jest dla pracownika korzystniejszy czyli np. jeśli ukończyłaś liceum a później studia to nie wliczasz czasu liceum + studia tylko same studia.


Pozdrawiam, życząc miłego dnia - niezależnie od tego jak bardzo zdenerwował Cię mój post.

 

Jedyna inicjatywa w której biorę aktywny udział:

 

Q <klik>


#5 doriss

doriss

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8917 postów
  • Lokalizacjaśrodek Polski

Napisano 31 lipiec 2013 - 10:26

licencjat i studia magisterskie (ukończone) liczone są tak samo = 8 lat stażu urlopowego


Bo wypadek to dziwna rzecz. Nigdy go nie ma, dopóki się nie wydarzy. Kubuś Puchatek

#6 Guest_Ewa

Guest_Ewa
  • Goście

Napisano 02 sierpień 2013 - 09:36

Dołącze się z pytaniem, czy staż z UP  wlicza się do wymiaru urlopu?



#7 Bogusława

Bogusława

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8194 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 02 sierpień 2013 - 09:55

Staż z Urzędu Pracy wlicza się do okresu pracy wymaganego do nabycia lub zachowania uprawnień pracowniczych.np. urlopu wypoczynkowego (ale nie prawa do tego urlopu).



#8 ida

ida

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 6629 postów

Napisano 02 sierpień 2013 - 09:58

okres pobierania zasiłku dla bezrobotnych wliczasz do stazu urlopowego



#9 zielonakadrowa

zielonakadrowa

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 65 postów

Napisano 07 sierpień 2013 - 08:17

mam taką sytuację:  BUDŻETÓwka

01.07.2008 - 28.11.2008 PUP stypendium na stażu
09.02.2009 - 07.08.2009 PUP stypendium na stażu

01.09.2009 - 31.08.2011 - umowa o pracę

01.10.2011 - 31.07.2012 - umowa o pracę

01.09.2012 - nadal - umowa o pracę

01.10.2007 - 05.07.2010 - studia licencjat

01.10.2010 - 26.03.2013 - studia mgr

 jak wyliczycie staż pracy ogółem

staż do urlopu

staż do wysługi?Dołączona grafika



#10 Edzia

Edzia

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 7101 postów
  • LokalizacjaKresy

Napisano 07 sierpień 2013 - 08:26

Staż do wysługi liczysz stypendium z PUP ( zaswiadczenie z PUP) i umowy o pracę.

Za licencjat masz 8 lat czyli masz juz prawo do 26 dni





Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych