Skocz do zawartości


Zdjęcie

zwolnienie pracownika po szkoleniu z PUP

zwolnienie szkolenia

wróć do serwisu Kadry 6 odpowiedzi w tym temacie

#1 gosiar

gosiar

    Użytkownik

  • Członkowie
  • PipPip
  • 16 postów

Napisano 29 lipiec 2013 - 09:11

Witam, musimy zatrudnić Pana po szkoleniu, na które podpisaliśmy mu uprawdopodobnienie zatrudnienia w którym zadeklarowaliśmy zatrudnienie go na okres co najmniej 7 m-cy na podstawie umowy o pracę.

Mam pytanie, czy któs z Państwa miał taką sytuację? Musimy go zatrudnić, ale czy możemy go zwolnić za 2 tyg. wypowiedzeniem? Ponieważ szczerze mówiąc zgłosił się do firmy inny pan z dużo większym doświadczeniem i większymi umiejętnościami jako spawacz właśnie.



#2 kadrowiec

kadrowiec

    księgowy, kadrowy i inspektor BHP

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1118 postów

Napisano 29 lipiec 2013 - 10:44

Musisz dokładnie poczytać "bumagę", którą podpisaliście z PUP, tak są warunki zerwania kontraktu. Płacili Wam za to a teraz Wy się wypinacie...Mieliście darmowego pracownika kilka miesięcy, zatrudnienie go teraz to Wasz obowiązek i trzymanie tyle ile podpisaliście.

Poza tym zastanówcie się, czy ten co się zgłosił na pewno będzie chciał u Was pracować za tyle ile tamten ! Bo pewnie nie ma określonej pensji jaką musicie mu zapłacić. Doświadczony spawacz będzie pracował za 1600 brutto?



#3 Eni

Eni

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 2544 postów

Napisano 29 lipiec 2013 - 10:49

zwolnić pewnie możecie - ale pozostaje pyt. jakie poniesiecie tego konsekwencje (czyt. podpisane warunki umowy z PUP)...



#4 Eni

Eni

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 2544 postów

Napisano 29 lipiec 2013 - 10:52

my mieliśmy podobną sytuację - gdy pan na stażu z PUP już w jego trakcie okazał się kompletnie nieodpowiedni; dostał szansę i nie zerwaliśmy umowy stażu, ale gdy tylko zakończył się jego "umowny" okres zatrudnienia (po stażu), podziękowaliśmy mu za współpracę...



#5 gosiar

gosiar

    Użytkownik

  • Członkowie
  • PipPip
  • 16 postów

Napisano 29 lipiec 2013 - 11:05

przy tych szkoleniach to Bezrobotny podpisuje umowę, a pracodawca Uprawdopodobnienie Zatrudnienia, i jest tam zapis, "że zobowiazujemy się do zatrudnienia w/w osoby przez okres 7 m-cy po odbyciu szkolenia".



#6 Edzia

Edzia

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 7101 postów
  • LokalizacjaKresy

Napisano 30 lipiec 2013 - 14:52

Ok możecie go zatrudnić na niepełny etat.



#7 Edzia

Edzia

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 7101 postów
  • LokalizacjaKresy

Napisano 30 lipiec 2013 - 15:00

Art. 33. KP  Przy zawieraniu umowy o pracę na czas określony, dłuższy niż 6 miesięcy, strony mogą przewidzieć dopuszczalność wcześniejszego rozwiązania tej umowy za dwutygodniowym wypowiedzeniem.





Dodaj odpowiedź



  



Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: zwolnienie, szkolenia

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych