Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

Zdjęcie

Zasady wypłaty zasiłku chorobowego przez ZUS

L4 ZUS Zasiłek Chorobowe

wróć do serwisu Kadry 172 odpowiedzi w tym temacie

#141 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 14 lipiec 2017 - 11:39

Witam potrzebuje informacij dotyczacej chorobowego jak wyglada sprawa pol mc przepracowalam i pol mc bylam na zwolnieniu lekarskim w czerwcu ale do tej pory nie otrzymalam cborobowego ani z zusu ani od pracodawcy dostalam tylko za przepracowane dni

A co na to pracodawca, pytałaś jego? Trudno odpowiedzieć na tak zadane pytanie, bo nie wiadomo, kto powinien Ci zapłacić, ZUS czy pracodawca. Przeczytaj posty powyżej, może to Ci pomoże.Jeśli płaci ZUS, mają czas na wypłatę 30 dni od momentu przesłania im całego kompletu dokumentów przez pracodawcę. Pytaj w zakładzie, może nie wysłali jeszcze Twojego zwolnienia, albo też pracodawca spóźnia się z wypłatą.

#142 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 18 wrzesień 2017 - 07:58

Chodzi o kontakt

#143 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 18 wrzesień 2017 - 08:00

Mam pytanie czy ktoś wie jaki jest numer do wydziału zasiłków chorobowych w Tarnowskich Górach

#144 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 18 wrzesień 2017 - 08:02

Mam pytanie czy ktoś wie jaki jest numer do wydziału zasiłków chorobowych w Tarnowskich Górach

#145 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 21597 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 18 wrzesień 2017 - 08:47

Masz internet, wejdź na strony ZUS i sprawdź, albo zadzwoń do nich i zapytaj.

Co za niedorzeczność to twoje pytanie tutaj

#146 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 14305 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 18 wrzesień 2017 - 21:32

To może być trudne, a nawet niewykonalne, bo od pewnego czasu w ZUS jest ogólnopolska informacja telefoniczna /niby takie usprawnienie/, do której przeważnie bardzo trudno się dodzwonić :wub:  

#147 Guest_rafał

Guest_rafał
  • Goście

Napisano 22 wrzesień 2017 - 09:27

witam mam pytanie dlaczego zus płaci mi tak za zwolnienie? miałem zwolnienie od 24.06 -10.07 potem od11.07 -10.08 i potem od 11.08-20.09 i zus wypłaca mi za zwolnienie na 2 raty jedna rata do końca miesiąca a druga od początku miesiąca a teraz jeszcze mi nie zapłacił za część zwolnienia za wrzesień bo za śierpień dostałem DLACZEGO TAK DZIWNIE PŁACĄ A NIE CAŁOŜĆ ZA ZWOLNIENIE

#148 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 21597 postów

Napisano 22 wrzesień 2017 - 12:01

Trudno powiedzieć, zazwyczaj płacą za zwolnienie w całości, albo za dwa

#149 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 06 marzec 2018 - 14:05

Czy jezeli w spolce pracowalam 5 miesiecy to do zasilku chorobowego nalezy wziac pod uwage te 5 miesiecy ? W pazdzierniku i listopadzie 1/2 etatu pozniej caly etat do konca stycznia? Czy jezeli przez te dwa miesiace pracowalam na pelnym etacie w innej placowce to bierze sie to pod uwage w wyliczeniu zasilku chorobowego?
Gosia

#150 Dorota

Dorota

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 5924 postów

Napisano 06 marzec 2018 - 14:24

Skoro nastąpiła zmiana etatu, podstawa do zasiłku tylko z obecnego etatu- art. 40 ustawy z dnia 25 czerwca 1999 r o świadczeniach pieniężnych........

#151 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 14305 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 06 marzec 2018 - 21:59

Czy jezeli w spolce pracowalam 5 miesiecy to do zasilku chorobowego nalezy wziac pod uwage te 5 miesiecy ? W pazdzierniku i listopadzie 1/2 etatu pozniej caly etat do konca stycznia? Czy jezeli przez te dwa miesiace pracowalam na pelnym etacie w innej placowce to bierze sie to pod uwage w wyliczeniu zasilku chorobowego?
Gosia

Napisałaś niezbyt jasno - od kiedy masz ZLA, przez "te dwa miesiące" miałaś też drugą pracę ? Które to są "te dwa miesiące" ?  

#152 Guest_Agata

Guest_Agata
  • Goście

Napisano 06 wrzesień 2018 - 17:01

Witam jestem na zwolnieniu lekarskim od 11 czerwca tego roku pracodawca placil 33 dni czyli do 13 lipca a za sierpien nie dostalam z ZUZu ani zlotowki powinnam dostac za polowe lipca i siernia. jak to wyglada od kiedy mi zaczna wyplacac

#153 Guest_Agata

Guest_Agata
  • Goście

Napisano 06 wrzesień 2018 - 17:05

Witam jestem na zwolnieniu lekarskim od 11 czerwca tego roku pracodawca placil 33 dni czyli do 13 lipca a za sierpien nie dostalam z ZUZu ani zlotowki powinnam dostac za polowe lipca i siernia. jak to wyglada od kiedy mi zaczna wyplacac

#154 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 21597 postów

Napisano 06 wrzesień 2018 - 18:09

Poczytaj wątek, to nie boli

#155 Kraktax

Kraktax

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1061 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 06 wrzesień 2018 - 21:22

Pracodawca przesłał dokumenty do ZUS do wypłaty tego zasiłku?

Profesjonalne biuro rachunkowe w Krakowie - http://kraktax.pl

#156 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 14305 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 06 wrzesień 2018 - 21:56

Niestety, ale wróżki tu się nie udzielają. Idź do ZUS, albo zadzwoń /o ile ci się uda dodzwonić/ i tam zapytaj.

#157 Guest_Mateusz11

Guest_Mateusz11
  • Goście

Napisano 10 wrzesień 2018 - 18:53

Dzień dobry. Mam pytanie odnośnie chorobowego. Jestem na L4 od 31 sierpnia umowa została rozwiązana za porozumieniem stron 31 sierpnia i teraz takie pytanie czy musze miec minimum 30 dni chorobowego aby zasiłek został wypłacony czy dotyczy tylko to osób które są na zwolnieniu po wygaśnięciu umowy o pracę?

#158 Guest_Tadek

Guest_Tadek
  • Goście

Napisano 10 wrzesień 2018 - 19:05

Od kiedy jesteś na zwolnieniu?

#159 Guest_Mateusz11

Guest_Mateusz11
  • Goście

Napisano 10 wrzesień 2018 - 20:51

Od 31 sierpnia ostatni dzień umowy

#160 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 14305 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 10 wrzesień 2018 - 22:18

Ciebie nie dotyczy warunek 30 dni choroby, bo zachorowałeś w trakcie zatrudnienia.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: L4, ZUS, Zasiłek, Chorobowe

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych