Skocz do zawartości

gdzie wybrać się do szkoły bhp

wróć do serwisu Kadry 19 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Alicja

Guest_Alicja
  • Goście

Napisano 26 lipiec 2013 - 10:07

witam

jestem kadrową z niewielkim stażem pracy w niewielkim zakładzie :)

mam skończone studia mgr-prawo

chciałabym uczyć się w kierunku bhp

znalazłam studia podyplomowe 2 semesrty 2x1600zł, wydatek jest do przeżycia

nie mam możliwości odbyć stażu w służbach bhp, bo u nas takich nie ma

czy moglibyście mi coś doradzić, czy iść na podyplomowe czy może technikum

co byłoby dla mnie lepsze, aby mieć większe uprawnienia i móc prowadzić szkolenia wstępne i okresowe bhp naszych pracowników?

#2 Guest_młoda

Guest_młoda
  • Goście

Napisano 29 lipiec 2013 - 10:28

mnie się wydaje, że studia podyplomowe są silniejsze, ale poczekaj, może jeszcze ktoś odpisze

#3 tadeusz8

tadeusz8

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 239 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 29 lipiec 2013 - 10:46

Poniedziałek 29 lipca 2013 roku, godz.

OŚRODEK SZKOLENIA PAŃSTWOWEJ INSPEKCJI PRACY

im. Profesora Jana Rosnera we Wrocławiu

ul. M. Kopernika 5

51-622 Wrocław

centrala: (71) 37 10 404

szkolenia: (71) 37 10 364

kancelaria: (71) 37 10 409

fax:   (71) 37 10 402

e-mail: kancelaria@ospip.pl

Użytkownik tadeusz8 edytował ten post 06 sierpień 2018 - 08:04

#4 tadeusz8

tadeusz8

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 239 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 29 lipiec 2013 - 11:09

witam

jestem kadrową z niewielkim stażem pracy w niewielkim zakładzie Dołączona grafika

mam skończone studia mgr-prawo

chciałabym uczyć się w kierunku bhp

znalazłam studia podyplomowe 2 semesrty 2x1600zł, wydatek jest do przeżycia

nie mam możliwości odbyć stażu w służbach bhp, bo u nas takich nie ma

czy moglibyście mi coś doradzić, czy iść na podyplomowe czy może technikum

co byłoby dla mnie lepsze, aby mieć większe uprawnienia i móc prowadzić szkolenia wstępne i okresowe bhp naszych pracowników?

Dobre są też kursy w SEKA oraz prowadzone przez Z.Cierpka

OŚRODEK SZKOLENIA BHP MAŁGORZATA CIERPKA PROKOPOWICZ

01-402 Warszawa, ul. Erazma Ciołka 12
Województwo mazowieckie
branża: Bezpieczeństwo i higiena, BHP

Dołączona grafika (22) 837 37 82 Dołączona grafika (22) 837 21 19 Dołączona grafika bhp-ciolka@bhp-ciolka.com.pl Dołączona grafika www.bhp-ciolka.com.pl

#5 kadrowiec

kadrowiec

księgowy, kadrowy i inspektor BHP

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1118 postów

Napisano 29 lipiec 2013 - 11:43

Studia podyplomowe dają możliwość uzyskania tytułu specjalisty BHP, czego po technikum nie ma. A teraz cokolwiek się chce zdziałać w BHP należy być specjalistą.

#6 Guest_Janusz

Guest_Janusz
  • Goście

Napisano 06 sierpień 2013 - 18:45

mnie się wydaje, że studia podyplomowe są silniejsze, ale poczekaj, może jeszcze ktoś odpisze

tu nie chodzi o tzw siłe tylko o zasaób wiadomości oraz wymagania kwalifikacyjne w przypadku zatrudniania się w służbie bhp. Są one zawarte w rozporządzeniu w sprawie służby bhp i radze się zapozna z wymaganiami jakie musi spełnia osoba w przypadku zatrudniania na danym stanowisku

#7 Guest_kamil

Guest_kamil
  • Goście

Napisano 07 listopad 2013 - 16:20

Rzeczywiście aby mieć takie kwalifikacje trzeba mieć takie studia podyplomowe z BHP http://www.studiapodyplomowe.net/bhp trochę to dziwne, szczególnie że ludzie po 5-letnich magisterskich nie mają takich uprawnień.

#8 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 08 listopad 2013 - 15:20

Jako technik bhp nie można samodzielnie pracować w bhp, można to robic tylko pod nadzorem specjalisty, a staż wynosi 3 lata. Po podyplomówce można od razu pracować samodzielnie jako st. insp.

#9 Guest_kama341

Guest_kama341
  • Goście

Napisano 18 listopad 2013 - 20:31

Najlepiej studia podyplomowe na których zdobędziesz uprawnienia na inspektora BHP

Polecam te świetne połączenie idealne dla Ciebie.

studia podyplomowe w Poznaniu "kadry oraz BHP" organizowane przez TWP w Poznaniu. Prowadzi teraz nabór na luty. Podaje link

http://www.twp-pozna...odyplomowe).htm

#10 Guest_Magda

Guest_Magda
  • Goście

Napisano 31 lipiec 2014 - 09:27

Myślę że szkoła i zajęcia są ważne.Robiłam technika bhp w Omedze. Mieliśmy toksykologię, podstawy fizjologii pracy, analizę zagrożeń itp.Jeżeli jesteś z Łodzi to możesz się tym zainteresować, bo ogólnie to szkoła trwa półtora roku a nie 2 lata, ale nadal sporo wymagają i nie można się obijać. Co mi nie przeszkadzało, bo lubię się uczyć.

#11 Kasik86

Kasik86

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 217 postów

Napisano 15 marzec 2015 - 18:21

A nie wystarczą Ci np. szkolenie z BHP, jakiś kurs albo szkoła policealna. czy to nie to samo? Na Śląsku np. masz takie możliwości studiowania BHP - http://www.wszop.edu...,2,2,257,54,255 , jeśli jednak pracodawcy bardzo zależy abyś uzyskała te kompetencje może przecież Ci studia dofinansować? Albo chociaż uelastycznić czas pracy tak byś mogła je ukonczyc :)

#12 Edzia

Edzia

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 7101 postów
  • LokalizacjaKresy

Napisano 17 marzec 2015 - 17:29

Studia podyplomowe dają możliwość uzyskania tytułu specjalisty BHP, czego po technikum nie ma. A teraz cokolwiek się chce zdziałać w BHP należy być specjalistą.

po studiach jestes starszym inspektorem

rok pracy i jestes specjalistą

#13 Guest_Milena

Guest_Milena
  • Goście

Napisano 23 wrzesień 2015 - 18:33

ja też szukam czegoś podobnego, ale w Krakowie niczego nie znalazłam, może w stolicy, albo w Poznaniu mi się uda....

#14 Marlena_N

Marlena_N

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 13 postów

Napisano 29 wrzesień 2015 - 17:42

Ja idę na studia podyplomowe Zarządzanie BHP na UTH w Warszawie, byłam tam na studiach magisterskich i chciałabym nadal kontynuować tam moją naukę. Zachęcił mnie przede wszystkim program studiów i moje doświadczenie z nauki na tej uczelni, mają tam dobrą kadrę i jednym słowem wiem, że studiując tam zdobędę wiedzę niezbędną do pracy na stanowiskach związanych z BHP. :)

#15 remper0

remper0

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 16 październik 2015 - 10:23

Wybierz szkołę najbliżej Ciebie. Myślę, że nie ma większych różnic, a najwięcej się nauczysz w praktyce, gdy dostaniesz już tytuł.

#16 Guest_Jolanta

Guest_Jolanta
  • Goście

Napisano 06 luty 2018 - 18:49

Ja chodziłam do szkoły policealnej w Żorach: bezplatneszkoly.pl/zory na technika bhp (1,5 roku). Mam teraz pracę w zawodzie, wiec to chyba jednak nie fikcja jak twierdzi autor tego wątku. Zajęcia odbywały się w weekendy, wiec w tygodniu spokojnie można pracować.

#17 KaterinaN

KaterinaN

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 9 postów

Napisano 11 luty 2018 - 19:05

Niestety w Poznaniu nie ma nic porządnego bo sama szukałam ostatnio

#18 PawełP32

PawełP32

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 105 postów

Napisano 05 sierpień 2018 - 15:12

Mogę polecić Ci szkołę policealną Cosinus, która ma w swojej ofercie kierunek BHP. Nauka trwa 1,5 roku w systemie zaocznym i dzięki niemu oczywiście będziesz mógł przystąpić do organizowanych przez OKE egzaminów potwierdzających kwalifikacje  w tym zawodzie. Mi bez problemów udało się zdać, a dodatkowym aututem przemawiającym za nimi jest też to, że ich szkoły są darmowe, a w trakcie trwana edukacji odbywają się także praktyki zawodowe :)

#19 Guest_Arek

Guest_Arek
  • Goście

Napisano 09 sierpień 2018 - 11:03

Zdecydowanie Cosinus. Może wydawać się, że 1,5 roku to dużo, ale szybko zleci. Materiału jest sporo, więc nauczyciele są dość wymagający. Za to przed egzaminem zewnętrznym nie boisz się, bo wiesz, że umiesz, że to znasz i nie zaskoczy Cię nic podczas egzaminu. Polecam!

#20 tadeusz8

tadeusz8

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 239 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 09 sierpień 2018 - 13:09

Też polecam tego organizatora - z przymusu aby podtrzymać swoje uprawnienia bhp ukończyłem trzy semestry, finałem był egzamin organizowany przez OKE. Trudności nie miałem bo zawodowo byłem przygotowany - uzyskałem kwalifikacje technika bezpieczeństwa i higieny pracy. Wykłady odbywały się w Warszawie przy ul. Łuckiej. Nadmieniam tylko, że oprócz kwalifikacji, ukończenie takiej szkoły na początek nic nie daje - musisz odbyć roczny staż w służbie bhp, a potem musisz być zatrudniony na umowę o pracę już jako inspektor bhp. Żadnych dodatkowych prac typu umowa zlecenie, chyba że bardzo chcesz to można wszystko obejść ;) B)

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych