Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

Franczyza - czy to dobry pomysł?

wróć do serwisu Moja Firma 178 odpowiedzi w tym temacie

#161 Guest_antek

Guest_antek
  • Goście

Napisano 04 listopad 2019 - 15:38

A wsparcie od nich jakieś jest?

Wiadomo. Opiekun, kontakt do centrali, szkolenia i kasiora.

#162 Guest_ed

Guest_ed
  • Goście

Napisano 05 listopad 2019 - 15:28

Wiadomo. Opiekun, kontakt do centrali, szkolenia i kasiora.

Kasiora?

#163 Guest_antek

Guest_antek
  • Goście

Napisano 05 listopad 2019 - 16:17

Kasiora?

Pierwsze pół roku 15k miesięcznie ci sypią - potem przychody podobne-zależy od twojego zaangazowania.

#164 Guest_Damian32

Guest_Damian32
  • Goście

Napisano 22 listopad 2019 - 10:50

We franczyzie z Cuk przekonała mnie niska inwestycja i możliwość doszkolenia się. Własna multiagencja ubezpieczeniowa to może być dobry pomysł na własny biznes. 

#165 Guest_opiekunnestbank

Guest_opiekunnestbank
  • Goście

Napisano 26 listopad 2019 - 18:15

Słuchajcie, a wiecie jak to jest w przypadku franczyzy placówki bankowej? Myslę o Nest Banku, jakie warunki trzeba spełnić, żeby nie skreślili mnie na samym początku?

Szanowna Pani, jeżeli jest Pani zainteresowana otwarciem placówki bankowej Nest Banku, to zachęcam do zapoznania się z naszą ofertą: nestbank.pl/wspolpraca Korzyści jakie płyną z takiej formy współpracy, to m.in.: prowadzenie działalności konkurencyjnej poza placówką, prowadzenie sprzedaży mobilnej oraz telemarketingu czy też profesjonalne szkolenia produktowe.

Gdyby pojawiły się jeszcze jakieś pytania, pozostaję do dyspozycji.

Pozdrawiam,

Opiekun Klienta Nest Bank

nestbank.pl

#166 Guest_adrian

Guest_adrian
  • Goście

Napisano 07 styczeń 2020 - 18:06

Czy znajdę gdzieś informację o tym jaki jest szacunkowy koszt otwarcia placówki partnerskiej Nest Banku?

#167 Guest_opiekunnestbank

Guest_opiekunnestbank
  • Goście

Napisano 13 styczeń 2020 - 18:34

Czy znajdę gdzieś informację o tym jaki jest szacunkowy koszt otwarcia placówki partnerskiej Nest Banku?

Szanowny Panie, jak każda franczyza na rynku Nest Bank wymaga przygotowania Placówki zgodnie z wizualizacją Banku. Lokal przy głównym ciągu pieszych w sąsiedztwie innych Banków. Powierzchnia lokalu powinna mieć około 35 m2 z wydzieloną salą obsługi o powierzchni 30 m2 Dodatkowo, lokal powinien znajdować się na parterze z wejściem bezpośrednio od ulicy z widoczną witryną. Koszt inwestycji w przygotowanie placówki to kwota około 1300 zł/m2. Więcej informacji: nestbank.pl/wspolpraca

Gdyby pojawiły się jeszcze jakieś pytania, pozostaję do dyspozycji.

Pozdrawiam,

Opiekun Klienta Nest Bank

nestbank.pl

#168 Guest_Darass

Guest_Darass
  • Goście

Napisano 23 styczeń 2020 - 19:53

Wszystko zależy od tego z kim podejmiesz współpracę. W przypadku franczyzy z Cuk możesz liczyć na sporą pomoc w zdobyciu wiedzy potrzebnej do prowadzenia tego biznesu. Możesz też korzystać z aplikacji sprzedażowych czy wsparcia ze strony dużej i znanej marki.

#169 Caryk88

Caryk88

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 259 postów

Napisano 10 luty 2020 - 14:34

Poprawiłem konkurencyjność, perspektywa małego sklepu, dzięki sieci Pokusa http://www.sklepy-pokusa.pl/ i przyznam, że nie mam żadnych konfliktów prawnych, ani formalnych z nimi. Ceny dobre, można zarobić, mówię uczciwie. Jak się chce poszukać dobrej franczyzy to można to zrobić.

#170 pepke

pepke

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 564 postów

Napisano 11 luty 2020 - 12:04

Franczyzna to bardzo ciekawy sposób na biznes. Przede wszystkim sprawdzony. Minusem jest to, że trzeba płacić stały miesięczny abonament za model biznesowy. Zwykle jest to model w którym płacisz pewną stałą kwotę, niezależnie od uzyskanego dochodu. Drugi model jest taki, w którym płacisz pewną kwotę procentową, zwykle od uzyskanego dochodu lub obrotu - te kwestie są do ustalenia.
Pamiętaj też o założeniu rachunku w jakims dobrym banku, bo później trudno zmienić. Kontrahenci się przyzwyczajają.

Polecam zajrzeć sobie na stronę:

Jest tutaj dobre porównanie kont osobistych ale i firmowych. 

Celem życia jest rozwój własnej indywidualności

#171 Guest_oedagrasso

Guest_oedagrasso
  • Goście

Napisano 30 kwiecień 2020 - 06:39

Dzień dobry, osoby zainteresowane otwarciem własnego lokalu gastronomicznego zachęcam do zapoznania się z ofertą franczyzy pizzerii DaGrasso.Oferujemy przejrzyste warunki współpracy i partnerską atmosferę w relacjach biznesowych. Wspieramy Franczyzobiorcę na każdym etapie rozwoju inwestycji mające na celu ułatwienie startu biznesu oraz zapewnienie stałego i zrównoważonego przychodu:

• oferujemy sprawdzony know-how

• mocne wsparcie marketingowe dzięki ogólnopolskiej promocji sieci

• dostęp do projektów graficznych i materiałów marketingowych, które umożliwiają działania franczyzobiorcy w ramach marketingu lokalnego

• wsparcie szkoleniowe dla Ciebie i Twoich pracowników

• przygotowanie projektu technologicznego i aranżacja wnętrza lokalu

• wsparcie w podstawach rachunkowości biznesowej

• sprawdzony system dostaw produktów podlegających stałej kontroli jakości.

• wsparcie operacyjne Managera Regionu

Więcej informacji: dagrasso.pl/franczyza

Gdyby pojawiły się pytania, jestem do dyspozycji.

Konsultant marki DaGrasso

#172 Guest_patec

Guest_patec
  • Goście

Napisano 05 maj 2020 - 18:38

Dzień dobry, osoby zainteresowane otwarciem własnego lokalu gastronomicznego zachęcam do zapoznania się z ofertą franczyzy pizzerii DaGrasso.Oferujemy przejrzyste warunki współpracy i partnerską atmosferę w relacjach biznesowych. Wspieramy Franczyzobiorcę na każdym etapie rozwoju inwestycji mające na celu ułatwienie startu biznesu oraz zapewnienie stałego i zrównoważonego przychodu:

• oferujemy sprawdzony know-how

• mocne wsparcie marketingowe dzięki ogólnopolskiej promocji sieci

• dostęp do projektów graficznych i materiałów marketingowych, które umożliwiają działania franczyzobiorcy w ramach marketingu lokalnego

• wsparcie szkoleniowe dla Ciebie i Twoich pracowników

• przygotowanie projektu technologicznego i aranżacja wnętrza lokalu

• wsparcie w podstawach rachunkowości biznesowej

• sprawdzony system dostaw produktów podlegających stałej kontroli jakości.

• wsparcie operacyjne Managera Regionu

Więcej informacji: dagrasso.pl/franczyza

Gdyby pojawiły się pytania, jestem do dyspozycji.

Konsultant marki DaGrasso

a lokal trzeba samemu poszukać??
Jakie wytyczne są odnośnie takiego lokalu?

#173 travolta

travolta

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 336 postów

Napisano 11 listopad 2020 - 09:29

Samodzielnie trudno jest czasami wypromować własną markę. Wymaga to wielu lat pracy. 

Franczyzna jest dobra z tego powodu, ze działamy pod szyldem innej marki, która ma już ugruntowaną pozycję. Poza tym na początku jest znacznie łatwiej bo otrzymujemy automatycznie know how. 

Zerknijcie sobie tutaj:

https://www.dynaspli...e-na-franczyze/

Na stronie jest opisane w jakich sytuacjach warto jest decydować się na franczyznę. 

#174 fashion.victim

fashion.victim

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1299 postów

Napisano 26 listopad 2020 - 06:56

Z pewnością jest to jedna z wielu różnych możliwości, choć w pewien sposób ogranicza, bo trzeba się dostosować do odgórnych wytycznych firmy.

#175 Guest_Greta

Guest_Greta
  • Goście

Napisano 17 styczeń 2021 - 20:51

Ja uruchomiłam fitness klub w ramach franczyzy ze Studio Figura. Jestem zadowolona z warunków współpracy, uzyskałam pomoc na rozpoczęcie działalności. Polecam taką formę własnego biznesu, jest bardzo korzystna.

#176 Guest_Greta

Guest_Greta
  • Goście

Napisano 17 styczeń 2021 - 20:51

Ja uruchomiłam fitness klub w ramach franczyzy ze Studio Figura. Jestem zadowolona z warunków współpracy, uzyskałam pomoc na rozpoczęcie działalności. Polecam taką formę własnego biznesu, jest bardzo korzystna.

#177 jakub.m

jakub.m

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 21 postów

Napisano 21 styczeń 2021 - 11:50

Ciężko jednoznacznie napisać czy to dobry pomysł, wszystko zależy od warunków stawianych przez daną "markę" pod szyldem której chcemy działać.

#178 Amon.Set

Amon.Set

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 16 postów
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 26 styczeń 2021 - 21:29

Każdy pomysł może okazać się tym dobrym, jeśli poświęcisz wystarczającą ilość czasu oraz gotówki. Niestety, spora część pomysłów wymaga większej ilości kapitału, ale na szczęście są portale, gdzie można ogłosić prośbę o dotowanie twojego planu, więc zapraszam na https://dotuje.pl/. Strona nie pobiera prowizji oraz opłat od zbiórek.

#179 JarekDon

JarekDon

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 567 postów

Napisano 30 styczeń 2021 - 14:16

W mojej ocenie jeżeli będziecie szukali ciekawej formy biznesu w wersji franczyzowej to tutaj jak najbardziej mogę polecić Wam, żebyście zwrócili uwagę na ofertę przygotowaną przez Pakersi - https://pakersi.pl/jaki-biznes żeby w końcu zacząć działać na swoim i cieszyć się naprawdę dużym zainteresowaniem oraz zyskami. Mam nadzieję, że będziecie zadowoleni z podjętych decyzji w tym zakresie i w nowym roku forma biznesowa będzie jak najbardziej optymalna

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych