Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

Franczyza - czy to dobry pomysł?

wróć do serwisu Moja Firma 178 odpowiedzi w tym temacie

#41 Anna67

Anna67

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 21 marzec 2015 - 21:13

Mikrofranczyza z kosmetykami firmy Nu Skin i suplementami firmy Pharmanex to jest najlepszy model biznesu jaki do tej pory poznałam. Know-how można przekazywać dalej i czerpać dochód z kolejnych mikrofranczyz zakładanych z Twojego polecenia.

Jesteś zainteresowany - to napisz do mnie, e-mail: abednarczyk67@gmail.com

Pozdrawiam

#42 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 26 marzec 2015 - 10:28

To że banki się otwierają i zamykają to może nie jest takie dziwne, bo to raczej trudny biznes i trochę trzeba w niego włożyć.Dla ubezpieczeń to chyba jednak dobry czas, widać po tym jak chociażby ubezpieczyciele coraz nowe polisy oferują.A franczyza z Cuk z racji tego, że ta firma jest długo na rynku i ma wyrobioną markę może być rzeczywiście dobrym pomysłem na biznes.

#43 lugola

lugola

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 25 postów

Napisano 12 kwiecień 2015 - 15:30

Franczyza to bardzo dobry pomysł. Tylko trzeba tutaj wyłożyć trochę kasy na stół smile.png

tak samo jest przy otwieraciu własnego biznesu całkiem od podstaw :P

#44 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 21 kwiecień 2015 - 16:58

To że banki się otwierają i zamykają to może nie jest takie dziwne, bo to raczej trudny biznes i trochę trzeba w niego włożyć.Dla ubezpieczeń to chyba jednak dobry czas, widać po tym jak chociażby ubezpieczyciele coraz nowe polisy oferują.A franczyza z Cuk z racji tego, że ta firma jest długo na rynku i ma wyrobioną markę może być rzeczywiście dobrym pomysłem na biznes.

Tych dwóch branż nie ma co porównywać.Bankowość na pewno jest trudniejsza do ogarnięcia.Ubezpieczenia raczej się kryzysowi nie dają i tu ryzyko,  że binzes nie wypali jest bez porównania mniejsze.

#45 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 27 maj 2015 - 08:59

W zeszłym tygodniu był w Rzeczpospolitej artykuł  na temat multiagencji ubezpieczeniowych. Podobno Cuk ma najwięcej placówek.Mam znajomego który jest niezależnym doradcą Cuk i z tego co wiem to właśnie planuje otwarcie własnego oddziału.Ja się temu tematowi przyglądam, bez dofinansowania raczej biznesu nie otworzę, przynajmniej nie teraz.

#46 Guest_ankha

Guest_ankha
  • Goście

Napisano 19 czerwiec 2015 - 12:45

Cześć, ja ostatnio intensywnie myślę o franczyzie, jednak byłby to drugi mój biznes, pierwszy autorski. Nie ukrywam, że sporo ciekawych informacji znalazłam na stronie franczyzawpolsce.pl - jest też forum. Polecam zajrzeć, ja się dowiedziałam naprawdę wiele rzeczy, które mi wcześniej do głowy nie przyszły nawet smile.png

#47 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 27 czerwiec 2015 - 12:42

Znam ten portal.Zaglądam do niego. Mam też pytanie do osób, które juz nawiązały współpracę z CUK i prowadzą własne placówki - ile w waszym mieście jest oddziałów Cuk -a? To dla mnie ważne, bo w moim regionie są trzy placówki , nie wiem czy dla jeszcze jednej byłoby miejsce.Oczywista sprawa,że liczy się zysk.

#48 Guest_nana

Guest_nana
  • Goście

Napisano 14 lipiec 2015 - 08:37

jeśli ktoś jest zainteresowany ogólną kondycją franczyzy w PL to polecam artykuł na ten temat aty.pl/franczyza-w-polsce-rosnie-w-sile/

#49 konmalki

konmalki

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 262 postów

Napisano 24 lipiec 2015 - 11:15

Jeśli warunki umowy są odpowiednie, to się opłaca:)

#50 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 20 wrzesień 2015 - 09:20

Znam ten portal.Zaglądam do niego. Mam też pytanie do osób, które juz nawiązały współpracę z CUK i prowadzą własne placówki - ile w waszym mieście jest oddziałów Cuk -a? To dla mnie ważne, bo w moim regionie są trzy placówki , nie wiem czy dla jeszcze jednej byłoby miejsce.Oczywista sprawa,że liczy się zysk.

W mojej miejscowości są dwie placówki CUK , jedną  z nich  prowadzi mój  znajomy i wiem, że będzie otwierał swoją drugą placówkę partnerską 50 km dalej.

#51 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 07 listopad 2015 - 15:03

Ubezpieczenia to rentowny biznes i wkład szybko się zwraca.Jak to ma być franczyza to rzeczywiście cuk jest marką rozpoznawalną, więc to sporo ułatwi na starcie.

#52 Mmllmm

Mmllmm

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 29 postów

Napisano 17 listopad 2015 - 00:04

O wadach i zaletach franchisingu można przeczytać tutaj: http://cel-procesu.p...st-franchising/
Wybór nie jest prosty.

#53 waldko

waldko

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 16 postów
  • Lokalizacjaa gdzie mnie nie ma!

Napisano 20 listopad 2015 - 12:25

Też baaardzo długo zastanawiałem się nad franczyzą. Odłożyłem sobie trochę funduszy, akurat na start, ale potem coś mi się nagle odmieniło i stwierdziłem, że wolę dołożyć jeszcze trochę, wziąć kredyt i otworzyć jednak coś swojego. Teraz prowadzimy z żoną serwis komputerowy i idzie nam coraz lepiej. Ostatnio moja przedsiębiorcza żonka wymyśliła, żeby zrobić u nas punkt stemplarski (w Internecie dużo informacji jest o Modico, gdzieś tam wyczytała, że taką pieczątkę w 5 minut się zrobi) i pozyskać nowych klientów :)

#54 alf

alf

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 853 postów

Napisano 23 listopad 2015 - 11:13

Uważam, że dobry.

To takie gotowe pomysły na biznes które zwykle się udają. Marka jest sprawdzona, znana dla klientów. Próg wejścia jest znacznie niższy.

Minusem są pewne koszta związane z prowadzeniem takiego biznesu oraz brak możliwości konfiguracji oferty. Jest ona sztywno określona w umowie franczyznowej i wszelkie odstępstwa są zakazane.

Popytaj jeszcze na http://www.forum-kredytowe.pl/

Masz tam wielu kumatych użytkowników. Powinni pomóc.

#55 Guest_Karolicki

Guest_Karolicki
  • Goście

Napisano 25 listopad 2015 - 09:56

najlepiej sprawdza sie taka franczyza, dzięki której można ofertować usługi zarówno dla osób prywatnych, jak i dla biznesu

#56 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 01 grudzień 2015 - 12:08

Ubezpieczenia to rentowny biznes i wkład szybko się zwraca.Jak to ma być franczyza to rzeczywiście cuk jest marką rozpoznawalną, więc to sporo ułatwi na starcie.

Ja się waham między księgowością - własnym biurem, a otwarciem placówki CUK.Za tym drugim rozwiązaniem przemawia to,że miałabym wsparcie a biur rachunkowychjest w moim mieście bardzo dużo, mogłabym się nie przebić.

#57 annk

annk

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 66 postów

Napisano 01 grudzień 2015 - 14:16

najlepiej sprawdza sie taka franczyza, dzięki której można ofertować usługi zarówno dla osób prywatnych, jak i dla biznesu

#58 Guest_Paweł Wellman

Guest_Paweł Wellman
  • Goście

Napisano 01 grudzień 2015 - 14:18

Też wiele zależy od rodzaju franczyzy i tego, kto co umie robić i w czym się czuje dobrze. Ja na przykład dobrze się czułem w świadczeniu usług dla innych firm. Generalnie trzeba też przecież trochę zainwestować, więc sprawę trzeba dobrze przemyśleć. Teraz na przykład sporo wysyłam paczek kurierskich i chodzę do pobliskiego punktu Mail Boxes, oni działają w formie franczyzy. Może taki bieznes?

#59 marlon

marlon

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 113 postów

Napisano 27 grudzień 2015 - 11:39

Według mnie najważniejsze jest to, aby czuć się pewnie w wybranej branży. Jakbym miał decydować się na franczyzę, to na pewno byłby to interes związany z gastronomią typu http://makarun.pl/franczyza. W programie franczyzowym Spaghetterii Makarun dostaje się wszystkie niezbędne informacje do otworzenia i prowadzenia spaghetterii. Oprócz tego dostaje się wgląd do wiedzy, technologii produkcji, receptur i dostawców. 

#60 Guest_Loley

Guest_Loley
  • Goście

Napisano 29 grudzień 2015 - 12:36

Też wiele zależy od rodzaju franczyzy i tego, kto co umie robić i w czym się czuje dobrze. Ja na przykład dobrze się czułem w świadczeniu usług dla innych firm. Generalnie trzeba też przecież trochę zainwestować, więc sprawę trzeba dobrze przemyśleć. Teraz na przykład sporo wysyłam paczek kurierskich i chodzę do pobliskiego punktu Mail Boxes, oni działają w formie franczyzy. Może taki bieznes?

Franczyza będzie się rozwijać w najbliższych latach, nawet ostatnio jest sporo artykułów na ten temat. Ludzie wolą po prostu się opierać na sprawdzonym biznesie, np. takim Mail Boxes, które jest globalną marką i działa w wielu krajach.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych