Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

Franczyza - czy to dobry pomysł?

wróć do serwisu Moja Firma 178 odpowiedzi w tym temacie

#21 Guest_lecho

Guest_lecho
  • Goście

Napisano 02 maj 2014 - 14:53

Ja wolałbym posiadać własny sklep i nie oddawać części wypracowanego przychodu tylko dlatego, że posługujesz się czyjąś nazwą. Poza tym mówisz, że nie ma sklepu w pobliżu, a supermarket znajduje się 2 km od danego miejsca. Jak widać jest nisza, którą możesz zapełnić. Życzę odwagi i więcej wiary w siebie smile.png)

Własny sklep odzieżowy ma wiele zalet (Jak oczywiście znalazłeś dobrych dostawców i masz przyzwoite marże). Ma jednak dwie podstawowe wady. Promocje wyprzedaże finansujesz z własnych pieniędzy, a to potrafi w tych czasach nieźle obniżyć rentowność-szczególnie w miesiącach wyprzedażowych. Po drugie zawsze zostaje Ci towar niesprzedawalny- nie trafione wzory, których klienci nie kupią nawet za grosze. Jak nie masz układu z producentem odnośnie zwrotów po sezonie to jesteś w plecy.

#22 kosiarzyna90

kosiarzyna90

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 22 maj 2014 - 11:22

jednym z plusów jest to, że franczyzy mają już wyrobione marki i klienci chętniej do Was przychodzą. Ale również pochłaniaja sporą częśc naszych obrotów.

#23 sanka2

sanka2

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 18 postów

Napisano 03 październik 2014 - 10:03

jednym z plusów jest to, że franczyzy mają już wyrobione marki i klienci chętniej do Was przychodzą. Ale również pochłaniaja sporą częśc naszych obrotów.

Myjnia parowa we franczyzie mi sie wydaje niezłym pomysłe, ale pewnie też jakaś wyrobiona marka by była najlepsza. Ktoś ma rozeznanie jaka firma w tym wzgledzie do franczyzy by była najlepsza, jakas bardzie znana na rynku?

#24 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 04 październik 2014 - 15:48

Chyba na forum to nikt Ci gotowego pomysłu nie sprzeda. Jak jesteś z Warszawy to w tym miesiącu są targi franczyzy, może tam coś znajdziesz dla siebie.Ja się rozglądam w branży finansowej, znajomy prowadzi agencję ubezpieczeniową CUK właśnie na zasadzie franczyzy i z tego co wiem to nie narzeka. To też znana firma i nawet na start nie są wymagane duże pieniądze.

#25 lugola

lugola

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 25 postów

Napisano 11 październik 2014 - 19:06

wydaje mi się, że ludzie chętniej wybierają, coś co już znajdą, nawet ze słyszenia, więc może lepiej franczyza ?

#26 Guest_bartolo44

Guest_bartolo44
  • Goście

Napisano 18 listopad 2014 - 18:02

Myjnia parowa we franczyzie mi sie wydaje niezłym pomysłe, ale pewnie też jakaś wyrobiona marka by była najlepsza. Ktoś ma rozeznanie jaka firma w tym wzgledzie do franczyzy by była najlepsza, jakas bardzie znana na rynku?

Ecomyjnia to najbardziej rozpoznawalna marka myjni parowych wg mnie. U nas w Krakowie jest nawet ich oddział - maszynyparowe. com jak dobrze pamiętam

#27 whispman

whispman

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 20 listopad 2014 - 09:25

Moim zdaniem franczyza to dobre rozwiązanie dla osób które koniecznie chcą zacząć pracowąć na własny rachunek a nie posiadają odpowiedniego doświadczenia. Dostają na tacy knowhow i inne istotne elementy niezbędne w utrzymaniu się na rynku - poza ciężką pracą, którą trzeba włożyć samemu. Oczywiscie franczyzodawcę również trzeba wybrać z głową.

#28 Guest_Dawid

Guest_Dawid
  • Goście

Napisano 26 listopad 2014 - 16:07

Witam,
Szkoła Języków Obcych ETNA poszukuje nowych franczyzobiorców na terenie całej Polski.

Podstawowe wymagania sieci
- Zorientowanie przedsiębiorcy na rozwój biznesu,
- Ogólna znajomość zasad rządzących nowoczesną gospodarką,
- Otwarcie na wiedzę.
- Wykształcenie min. średnie
- Znajomość języka obcego

Możliwość prowadzenia działalności w miejscowościach powyżej 10 tys mieszkańców, stosunkowo niski wkład własny - od 10 000 zł. Brak początkowej opłaty licencyjnej. Zwrot kosztów inwestycji nawet w ciągu 3 miesięcy.

Wszelkie pozostałe elementy i know-how przekazywane są podczas cyklu indywidualnych szkoleń i w ramach stałej opieki nad rozwojem biznesu franczyzobiorcy.
 Szczegóły dot systemu: Dawid Pasternak tel. 792 081 567, dyrektor@etna-zdzieszowice.pl

#29 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 27 listopad 2014 - 10:30

Chyba na forum to nikt Ci gotowego pomysłu nie sprzeda. Jak jesteś z Warszawy to w tym miesiącu są targi franczyzy, może tam coś znajdziesz dla siebie.Ja się rozglądam w branży finansowej, znajomy prowadzi agencję ubezpieczeniową CUK właśnie na zasadzie franczyzy i z tego co wiem to nie narzeka. To też znana firma i nawet na start nie są wymagane duże pieniądze.

Ubezpieczenia to zawsze był dochodowy biznes, a teraz jak praktycznie w kazdym domu jest auto to tym bardziej. CUK jest rozpoznawalny, sam tam kupowałem polisę bo mieli korzystną cenę, więc jakbym miał szukać pomysłu na franczyzę to bym tę propozycję na pewno rozważył.Jak jeszcze nie potrzeba dużych środków na rozruch to tym bardziej.

#30 Guest_darek

Guest_darek
  • Goście

Napisano 10 grudzień 2014 - 17:45

Ecomyjnia to najbardziej rozpoznawalna marka myjni parowych wg mnie. U nas w Krakowie jest nawet ich oddział - maszynyparowe. com jak dobrze pamiętam

fajnie, że eko. Ale ja pierwszy raz słyszę o tej marce, nigdy ich nie widzialem

#31 Guest_Gość w domu

Guest_Gość w domu
  • Goście

Napisano 11 grudzień 2014 - 16:53

Z jednej strony co własna marka, to własna marka, ale franczyza też ma wiele zalet. O ile to nie jest fresh koło fresha smile.png Ostatnio też widzę że internet wychodzi do ludzi. Lepszaoferta.pl proponuje franczyzę w zakresie porównania dostawców prądu, usług GSM, usług bankowych itd. Może dobrze zdobyć najpierw dośw. we franczyzie zanim wystartujemy z własną marką? 

#32 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 30 grudzień 2014 - 13:10

Ofert jest sporo, tylko dla młodych ludzi nie każda franczyza jest tak naprawdę w zasięgu ręku, bo koszty wejścia są duże.Dlatego jak sprawdziłem że Cuk wymaga tylko około 15 tys na starcie od partnera to ta oferta też mnie zainteresowała.Ciekaw jestem jak szybko wychodzi się na swoje, bo o tym że w biznesie ubezpieczeniowym dobrze sie dzieje to nie trzeba mnie przekonywac, śledzę rynek.

#33 Guest_Nikodem

Guest_Nikodem
  • Goście

Napisano 31 grudzień 2014 - 12:46

Ofert jest sporo, tylko dla młodych ludzi nie każda franczyza jest tak naprawdę w zasięgu ręku, bo koszty wejścia są duże.Dlatego jak sprawdziłem że Cuk wymaga tylko około 15 tys na starcie od partnera to ta oferta też mnie zainteresowała.Ciekaw jestem jak szybko wychodzi się na swoje, bo o tym że w biznesie ubezpieczeniowym dobrze sie dzieje to nie trzeba mnie przekonywac, śledzę rynek.

CUK to marka internetowa jak rankomat czy nie? LepszaOferta też ma ubezpieczenia plus masę innych głownie idą w dostawców prądu i kredyty. Lepiej się skupić na jednej usłudze czy mieć bardziej kompleksowo?

#34 Guest_naswoim

Guest_naswoim
  • Goście

Napisano 12 styczeń 2015 - 21:20

za 15 tys to można i swój własny mały biznes otworzyć, dodatkowo postarac sie o jakies dofinansowanie

#35 lugola

lugola

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 25 postów

Napisano 12 styczeń 2015 - 21:38

Z jednej strony co własna marka, to własna marka, ale franczyza też ma wiele zalet. O ile to nie jest fresh koło fresha smile.png  Może dobrze zdobyć najpierw dośw. we franczyzie zanim wystartujemy z własną marką? 

albo obok fresha małpka i żabka, wszędzie tyle tego..

#36 Guest_Roberto

Guest_Roberto
  • Goście

Napisano 15 styczeń 2015 - 07:39

Tak dobry pomysł na własną działalność. Jednak przed rejestracją firmy najpierw uzgodnił bym szczegóły i podpisał jakąs umowę przedwstepną, aby nagle ci się nie wycofali a ty nie został z niczym.

To znaczy na lodzie hehe

#37 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 30 styczeń 2015 - 18:51

Gość, dnia 30 Gru 2014 - 1:10 PM, napisał:

Pewnie dużo zależy od lokalizacji.U nas są  dwa oddziały Cuk i widać że ruch w interesie jest - są w dobrym miejscu , w centrum.

#38 Guest_brodka

Guest_brodka
  • Goście

Napisano 10 luty 2015 - 21:22

u mnie z kolei jakieś oddziały banków, ubezpieczeń itd się otwierają i zamykają cały czas..

#39 lugola

lugola

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 25 postów

Napisano 10 marzec 2015 - 22:17

w mojej okolicy podobnie, to jest jakieś podejrzane

#40 Guest_Dominik Jedrzejczak

Guest_Dominik Jedrzejczak
  • Goście

Napisano 15 marzec 2015 - 13:27

Franczyza to bardzo dobry pomysł. Tylko trzeba tutaj wyłożyć trochę kasy na stół :)

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych