Skocz do zawartości

Księgowa czy księgowość online?

wróć do serwisu Moja Firma 149 odpowiedzi w tym temacie

#121 oskarr85

oskarr85

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 90 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 20 kwiecień 2018 - 13:38

Do dużej firmy księgowa, do średniej i małej biuro rachunkowe lub samodzielna księgowość. Warto rozejrzeć się za biurem, które daje możliwość załatwienia formalności, wystawiania faktur online, jak w Podatkomat https://www.podatkomat.pl/o-nas/ - to wiele ułatwia, przyśpiesza formalności.

#122 hannaa89

hannaa89

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 108 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 21 maj 2018 - 13:51

Zdecydowanie księgowa, ryzyko błędów jest znacznie mniejsze, choć nie każdą firmę stać na księgową, wtedy samodzielna księgowość online będzie dobrą opcją. Co do księgowej, to potrzebne będą jej odpowiednie programy księgowe, dość rozbudowane są programy Sage, na http://sage.com.pl można pobrać demo i przetestować.

#123 maja1818

maja1818

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 40 postów

Napisano 29 maj 2018 - 18:42

A ja uważam, że ani księgowa, ani księgowość online - biuro rachunkowe sprawdza się najlepiej i jest najbardziej ekonomiczne :) Nas obsługuje zewnętrzne biuro, usługi księgowe, które dla nas świadczą, są na wysokim poziomie. 

#124 Fizo

Fizo

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 854 postów

Napisano 18 czerwiec 2018 - 14:42

Księgowa lub biuro rachunkowe, bo można liczyć na bezpośrednią pomoc lub doradztwo. Takie jest moje zdanie. Renomowanych biur nie brakuje http://abcporady.pl/...szych-miastach/ i nie ma problemu z szybkim dostarczeniem do rozliczenia dokumentów firmowych.

#125 marikaa

marikaa

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 88 postów

Napisano 19 czerwiec 2018 - 13:10

Ja zdecydowanie stawiam na współpracę ze sprawdzonym biurem rachunkowym. Na Śląsku a konkretnie w Gliwicach,Sosnowcu i Katowicach działa już od 20 lat biuro doradztwa podatkowego Kasprzyk&Niziołek. To firma rodzinna z doświadczeniem i ogromną wiedzą nie tylko w zakresie podatków ale także kadr. Ja korzystam już od 5 lat i śpię spokojnie.

#126 Guest_Tomkex

Guest_Tomkex
  • Goście

Napisano 21 czerwiec 2018 - 10:25

Ja miałem z początku księgowość internetową z znanym i lubianym programie wfirma. Ale ostatnio przesiadłem się na księgowość biurową. Długo szukałem najlepszej księgowości w warszawie i znalazłem dość tanie biuro M&M Księgi Rachunkowe, które profesjonalnie zajmuje się moją fir

#127 Guest_tomek45

Guest_tomek45
  • Goście

Napisano 22 czerwiec 2018 - 14:20

Jak dla mnie najlepszym wyborem jest biuro rachunkowe. Jestem z Warszawy i prowadzę mała działalność. Od dłuższego czasu współpracuje z biurem rachunkowym GAMA na Białołęce i nigdy nie żałowałem podjęcia tej decyzji. 

#128 Travis

Travis

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 26 postów

Napisano 27 czerwiec 2018 - 08:35

Ja korzystam z prywatnej księgowej - teściowej, więc online nie muszę nic robić:)

#129 kolorowazelka

kolorowazelka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 529 postów

Napisano 27 czerwiec 2018 - 10:25

Wolę wybrać się do księgowej, żeby mi wszystko wytłumaczyła gdy brakuje mi wiedzy na dany temat.

#130 wicehrabia

wicehrabia

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 586 postów

Napisano 27 czerwiec 2018 - 11:27

To zależy od indywidualnych preferencji.

#131 Fizo

Fizo

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 854 postów

Napisano 27 czerwiec 2018 - 14:21

Ja korzystam z prywatnej księgowej - teściowej, więc online nie muszę nic robić :)

Ale szczęściarz :)

Biuro w małej firmie wystarcza.

#132 marysia8383

marysia8383

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 52 postów

Napisano 05 lipiec 2018 - 16:39

Moim zdaniem zależy od od wielkości firmy i branży w jakiej działa. Małej firmie bardziej będzie się opłacało zlecić księgowość biuru rachunkowemu. W jednoosobowej działalności można ewentualnie samodzielnie prowadzić księgowość - odpowiednie narzędzia są łatwo dostępne, czy to od wfirma, ifakt (tutaj http://ksiegowosconl...egowosc-online/ jest ich recenzja), czy ifirma.

#133 Guest_Tomkessa

Guest_Tomkessa
  • Goście

Napisano 06 lipiec 2018 - 08:06

Ja także wystartowałem niedawno z firmą, ale po paru miesiącach zrezygnowałem z księgowości on-line i wybrałem profesjonalne biuro księgowe M&M Księgi Rachunkowe z Warszawy. Ich profesjonalne podejście do każdej sprawy czyni ze mnie spokojniejszego człowieka i niczym nie muszę już się martwić.

#134 Eliza Pola

Eliza Pola

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 17 postów

Napisano 11 lipiec 2018 - 21:13

Ja bym raczej nie wybierała księgowości online, tylko skupiła się na na ksiegowej stacjonarnej. Jakoś to mnie bardziej przekonuje 

#135 Malwina88

Malwina88

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 24 lipiec 2018 - 16:25

Ja za to chyba już zawsze będę optować za księgowością online. Dla mnie to naprawdę bardzo wygodne rozwiązanie. Lubię zresztą takie ułatwienia, bo teraz wszystko bez problemu załatwiam bez wychodzenia z domu. Na początku się trochę bałam czy naprawdę całą księgowość mogę u nich prowadzić, ale okazuje się, że bez problemu, bo mają naprawdę dużo usług, np. jpk dla nievatowców

#136 Patka79

Patka79

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 450 postów

Napisano 07 sierpień 2018 - 07:19

Natomiast ja bym w tej całej dyskusji polecił outsourcing księgowości z oferty TMF Group. Naturalnie, każdy, kto kojarzy firmę wie, że księgowość to tylko jeden z jej licznych filarów, no ale właśnie na tym się teraz skupmy. Jak ktoś chce więcej na ich temat poczytać – czy to właśnie księgowości, czy to w ogóle poprzeglądać sobie coś na ich temat – to zapraszam tutaj https://www.tmf-grou...tax/accounting/ . Ale generalnie to tak: oczywiście świadczone są najbardziej podstawowe usługi, takie, o które w księgowości ogólnie chodzi, czyli prowadzenie ksiąg, sporządzanie deklaracji podatkowych itd. Bardzo pilnują też – bez upominania ich o to, samodzielnie - terminów rozliczeń z urzędem skarbowym no i do tego mogą nam służyć jako pełnomocnicy przed organami podatkowymi. A to tylko część tematu – jest tego jeszcze trochę, ale nie o to tu chodzi, żebym to tutaj wykładał – lepiej samemu sobie wejść w ten link i zobaczyć. Sama firma, jeżeli ktoś nie kojarzy, to dość respektowany gigant – działa w około 80 krajach i ma masę specjalistów w swoich biurach.

#137 Guest_Wanda

Guest_Wanda
  • Goście

Napisano 09 sierpień 2018 - 09:28

Dobrze jest nawiązać współpracę z jakimś biurem rachunkowym, które udziela porad online, bo sam program do fakturowania może Ci nie wystarczyć. Ja od lat korzystam z takich usług biura Gwarant, odpowiadają bardzo szybko, a to był dla mnie priorytet przy wyborze.

#138 Guest_Kalinn34

Guest_Kalinn34
  • Goście

Napisano 05 listopad 2018 - 12:59

Korzytałem kiedyś z pomocy jednej z firm właśnie i ciągle były niestety jakieś kłopoty. Od roku współpracuję z biurem rachunkowym Jadwigi Adamus z Warszawy i jest o niebo lepiej. Dużo większy komfort obsługi, dokładne rozliczenia itd. Ich polecam

#139 weronikamaj90

weronikamaj90

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 24 luty 2019 - 19:48

Myślę, że osoby które mają obiekcje do korzystania z usług online po prostu nie miały nigdy z takim usługami doświadczenia i obiekcje te są wynikiem strachu przed nowością. Nasze społeczeństwo takie już jest, że do nowości podchodzi się z dystansem, nikt nie chce w końcu opuszczać strefy komfortu. Warto jednak czasem zaryzykować, z postępem czasu i technologii coraz więcej usług będzie online i raczej nie zacznie się to cofać. Ja sama korzystać z księgowej online, mogę nawet wskazać stronę:  https://www.ifirma.p...sc-internetowa/

Jestem bardzo zadowolona z usług i nie mogę zarzucić tutaj problemu z kontaktem.

#140 podatkowy2019

podatkowy2019

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 14 postów

Napisano 11 marzec 2019 - 16:03

Ja kiedy wystartowałem z własną firma tą od początku postawiłem na współpracę z księgową. Nie wyobrażam sobie, żeby samemu to wszystko ogarniać, a do tego jeszcze byc na bieżąco z wszystkimi przepisami. Jakbym zakładał teraz działalność to pewnie też bym zdecydował się na księgowość online.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych