Skocz do zawartości

Księgowa czy księgowość online?

wróć do serwisu Moja Firma 140 odpowiedzi w tym temacie

#41 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 09 grudzień 2015 - 13:25

Możliwość księgowania może niekoniecznie, ale wiele osób korzysta z aplikacji mobilnej, a to jednak plus. Chodzi nawet o drobne sprawy, przy zakupach firmowych. Mam konto w superksiegowej i mogę wystawić kosztową. Robię zdjęcie, wpisuję dane i wszystko jest w systemie. Oczywiste jest, że każdy ma odmienne potrzeby i wybiera najlepszą ofertę dla siebie, ale w eksięgowości chodzi też o wygodę. 

#42 patiks

patiks

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 2164 postów

Napisano 14 grudzień 2015 - 13:46

Jest jeszcze połączenie jednego i drugiego. Przynajmniej tak piszą o http://taxcare.pl/Tzn. poza przekazywaniem faktur online, masz opcję zostawiania papierów w placówkach stacjonarnych, piszą na stronie również o oddziałach Idea Banku. Działaliście się opierając na takim modelu? Widzieliście jakieś tego wady?

http://twojanowafigura.pl/ - poznaj Slimunox

#43 Guest_Brajan

Guest_Brajan
  • Goście

Napisano 18 grudzień 2015 - 15:07

U mnie z Symfonii korzystamy. Od stycznia właśnie mamy rozbudowywać działanie programu o analizy graficzne, nie wychodzi to tak drogo, a znacznie ułatwia kontrolę firmy.

#44 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 18678 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 19 grudzień 2015 - 20:29

...taaa i wszystko do reklam się sprowadziło....ludzie czy to takie trudne zrozumieć sens pytania? Przerosło was....

#45 Guest_August

Guest_August
  • Goście

Napisano 29 grudzień 2015 - 18:10

Księgowość internetowa jest przede wszystkim wygodna. Zawsze denerwowało mnie to, że musiałem marnować czas na spotkania z księgową. Rozliczenia przez Internet umożliwiają mi zaoszczędzenie czasu. Nie wiem jak jest w innych firmach tego typu, ale w Superksięgowej wystarczy wysłać skan dokumentów do zaksięgowania. Opcja optymalna, ponieważ pracuję sam, mam sporo zleceń i mogę skupić się na pracy w 100%.

#46 Guest_Krzysiek

Guest_Krzysiek
  • Goście

Napisano 08 styczeń 2016 - 11:56

Ifirma - dopisywanie dodatkowych kwot do faktur za byle co. Najpierw obciążyli mnie błędnie dodatkową kwotą za nierozliczenie w terminie, co nie miało miejsca, a potem mimo, że sprawę wyjaśniliśmy, zawiesili mi konto. Żenada trochę. 

#47 dwoset

dwoset

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 52 postów

Napisano 11 styczeń 2016 - 22:50

Jak trzeba cos na szybko załatwić, to tylko księgowość tradycyjna.

Dobre i tania https://pierwszachwilowka.pl/ bez formalności.

#48 Moris_M

Moris_M

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 55 postów

Napisano 17 styczeń 2016 - 18:00

Ja jestem za opcją księgowości online ewentualnie opcja łączona czyli księgowość online + pomoc biura w razie potrzeby. Ja akurat używam: http://intaxo.pl/ i tą opcję mogę polecić przy działalności 1 osobowej. Przy jakichś dużych firmach pewnie jednak lepiej mieć biuro albo własny dział księgowości.

#49 Guest_KlaudiaO

Guest_KlaudiaO
  • Goście

Napisano 25 styczeń 2016 - 17:56

Ja wolę sama prowadzić u siebie księgowość. Wcześniej nie podpierałam się żadnym wyszukanym oprogramowaniem, jednak teraz korzystam z Symfonii Start i muszę przyznać że dużo bardziej przejrzyście generuję raporty księgowe. Łatwiej jest prowadzić działalność podpierając się o sprawdzone oprogramowanie. 

#50 katmal

katmal

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 25 maj 2016 - 13:05

Witam,  niedawno otworzyłam firmę i jestem na etapie wyboru księgowości, znajoma co prawda zarzeka się, że jej księgowa to skarb jednak nie stać mnie by na dzień dobry płacić jej 500-1 tys zł kiedy działalność dopiero startuje.

Czytam na forach też sporo o księgowości online i wielu z was jest zadowolonych, dzięki temu uniknęłabym niepotrzebnych wydatków i miałabym nad wszystkim kontrolę.

Czy możecie mi polecić sprawdzony program fakturujący? Dość często trafiam na pozytywne opinie o szybka faktura, ktoś używa?

Myślę że księgowość internetowa to bardzo dobra decyzja, zwłaszcza jeżeli startujesz. Niestety z księgowymi bywa tak że najpierw płacisz 500, a za chwilę za tą samą ilosc dokumentów oplaty sięgają 1000 (można zmieniać biuro ale zazwyczaj sytuacja się powtarza więc to średni interes). Z programem księgowym który samodzielnie się obsługuje jest dla mnie znacznie lepiej, owszem to zapewne chwilka czasu, trzeba działać samodzielnie, ale finalnie to spory zysk, a jak się wdrążysz to będzie szło bardzo sprawnie. Ważne też żebyś wybrała odpowiedni program dla swojej firmy, posiadający wszystkie funkcje których ci trzeba (aktualnie od kilku miesiecy używam http://mksiegowa.pl/www/pli śmiało polecam, jest naprawey czytelny i bardzo funkcjonalny, szybko się człowiek przyzwyczaja i przyswaja go), w księgowości online jest też zazwyczaj wsparcie techniczne, więc w razie jakichkolwiek problemów nie zostajesz sam i nic za to nie płacisz.

#51 michalinakot123

michalinakot123

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 76 postów

Napisano 16 czerwiec 2016 - 11:40

Najlepiej, jak masz kogoś w rodzinie, kto się na tym zna:)

#52 T85

T85

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 77 postów

Napisano 16 czerwiec 2016 - 15:33

Można korzystać z usług księgowej, można z księgowości on-line, ale można też próbować robić to własnoręcznie, tak naprawdę wszystko zależy od tego, jaka firma, jak duża itp. Programów nie brakuje, producenci (np. RESET2) często udostępniają wersje testowe oprogramowania, warto spróbować, bo tak naprawdę niczym się nie ryzykuje. 

#53 Guest_Romek

Guest_Romek
  • Goście

Napisano 28 czerwiec 2016 - 13:08

W moim przypadku księgowość online to była świetna decyzja - niestety nie każdy ma w rodzinie księgową jak tu ktoś sugerował wink.png

Koszty są w porównaniu z księgową minimalne a aktualne programy mają dużo zróżnicowanych funkcji więc sądze że każdy znajdzie to czego mu potrzeba - wystarczy dobrze poszukać. Zaczynałem od superksiegowej teraz od kilku miesięcy korzystam z mksiegowa i i dla mnie bezkonkurencyjny pod każdym względem - przy sp z.o.o. to najlepszy wybór.

#54 Qubek22

Qubek22

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 01 lipiec 2016 - 14:06

Zobacz jak z cenami, często księgowość online wychodzi lepiej

#55 Guest_mki

Guest_mki
  • Goście

Napisano 15 lipiec 2016 - 08:03

Najlepiej mi współpracuje z aktualnym biurem rachunkowym czyli Sastax - sastax.pl. Gama usług jest od A do Z, mają doświadczoną kadrę, nie ma problemów z kontaktem, zawsze można o wszystko dopytać. Korzystałem już z różnych biur tego typu i ich muszę szczególnie pochwalić, bo choć standard jest wysoki to ceny mają bardzo konkurencyjne.

#56 luke45

luke45

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 908 postów

Napisano 25 lipiec 2016 - 12:51

W mojej firmie jest księgowa i wszystk osprawnie ogarnia.

Always look on the bright side of life!

#57 wanda321

wanda321

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 26 lipiec 2016 - 19:21

jak dla mnie księgowa bo mam zbyt wiele papierów, że przesyłać je online. Jak narazie jest to też pewniejsze

Bóg pisze prosto po liniach krzywych.

#58 Guest_adam

Guest_adam
  • Goście

Napisano 31 lipiec 2016 - 22:12

Może księgowość online jest wygodna ale ja wolę się w coś takiego nie bawić i mieć tradycyjny bezpośredni kontakt w bardzo ważnych sprawach. Księgowa w moim przypadku się zupełnie nie opłaca. Korzystam z biura rachunkowego i tam zajmują się wszystkim tak jak trzeba. Jak ktoś jest ze śląskiego i szuka porządnego to polecam Bilans w Rybniku. 

#59 Alicjaa

Alicjaa

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 18 sierpień 2016 - 11:47

Ja korzystam z MKsiegowa, do tej pory jestem zadowolona. Program całkiem szybko opanowałam, jest kilka funkcje z których nie korzystam więc nie zagłębiałam się w nie. W każdym razie wszystko płynnie da sie zrobić, nie trwa to długo i fajnie że można do konta się zalogować online, czyli kiedy chcemy (o ile mamy internet).

#60 Baklazanka

Baklazanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 342 postów

Napisano 27 sierpień 2016 - 18:39

Ksiegowość online to naprawdę wygodna sprawa. Ja korzystam z usług tej firmy http://cashhelp.pl/jeżeli chodzi o księgowość. Cały czas mam wgląda we wszystko, mi to odpowiada.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych