Skocz do zawartości

Księgowa czy księgowość online?

wróć do serwisu Moja Firma 114 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Gosia

Guest_Gosia
  • Goście

Napisano 24 lipiec 2013 - 10:56

Witam,  niedawno otworzyłam firmę i jestem na etapie wyboru księgowości, znajoma co prawda zarzeka się, że jej księgowa to skarb jednak nie stać mnie by na dzień dobry płacić jej 500-1 tys zł kiedy działalność dopiero startuje.

Czytam na forach też sporo o księgowości online i wielu z was jest zadowolonych, dzięki temu uniknęłabym niepotrzebnych wydatków i miałabym nad wszystkim kontrolę.

Czy możecie mi polecić sprawdzony program fakturujący? Dość często trafiam na pozytywne opinie o szybka faktura, ktoś używa?

#2 Guest_Freud

Guest_Freud
  • Goście

Napisano 19 sierpień 2013 - 21:14

Ja używałem szybkfaktura.pl, bardzo dobra platforma księgowości online. Nie używam na razie bo zawiesiłem działalnośc gospdoarczą ale wkrótce wznawiam i bede dalej z nimi wpsółpracował

#3 Radomiak

Radomiak

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1747 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 19 sierpień 2013 - 23:08

Witam,  niedawno otworzyłam firmę i jestem na etapie wyboru księgowości, znajoma co prawda zarzeka się, że jej księgowa to skarb jednak nie stać mnie by na dzień dobry płacić jej 500-1 tys zł kiedy działalność dopiero startuje.

Czytam na forach też sporo o księgowości online i wielu z was jest zadowolonych, dzięki temu uniknęłabym niepotrzebnych wydatków i miałabym nad wszystkim kontrolę.

Czy możecie mi polecić sprawdzony program fakturujący? Dość często trafiam na pozytywne opinie o szybka faktura, ktoś używa?

To tak jak przejść z jedzenia domowego na jedzenie na mieście typu - fast food. Jeśli koszt Twojej księgowości to 500-1000 zł, to oznacza że jest sporo pracy i księgowość online w takim przypadku nie jest wskazana moim zdaniem. Zajmiesz się księgowością, a co z Twoją działalnoscią? Raczej negocjowałbym tą cenę i skupił się na rozwoju działałnosci,aby przynosiła przychody, a taki koszt księgowści okaże się z perspektywy czasu niezauważalny.

#4 Guest_warszawiak

Guest_warszawiak
  • Goście

Napisano 02 październik 2013 - 18:08

Radomiak ma racje. Chyba ze nie jestes zorientowany w temacie. Najlepiej porozmawiaj z biurem rachunowym i negocjuj stawke.

A jezeli juz to nie korzystaj z ksiegowosci online raczej przy takiej dzialalnosci tylko zainwestuj w programy konkretnych firm jak insert, reset2 czy comarch

#5 kordonek

kordonek

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 08 październik 2013 - 20:24

Potwierdzam. Też mam szybkafaktura.pl i wychodzi znacznie taniej niż stacjonarne biuro księgowe, które rozliczało mnie wcześniej. Z doświadczenia wiem, że przy wyborze księgowej musisz wziąć pod uwagę trzy czynniki. 1) finanse 2) własną znajomość przepisów i zdolności do uczenia się oraz czas na sprawdzanie wszystkiego 3) stopień skomplikowania prawnego i finansowego działalności oraz ilość wystawianych dokumentów. Jeżeli czujesz się na siłach opanować księgowość swojej firmy przy niewielkiej pomocy ekspertów, albo masz zasady rozliczania proste jak konstrukcja cepa i niewiele dokumentów, zdecydowanie polecam księgowość internetową. Stacjonarne biura księgowe są raczej dla dużych firm prowadzących skomplikowaną i wieloaspektową działalność, spółek itp.

#6 adamkosedowski

adamkosedowski

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 13 październik 2013 - 06:48

ja korzystam z szybkafaktura i jestem bardzo zadowolony

#7 Guest_witek

Guest_witek
  • Goście

Napisano 15 październik 2013 - 21:17

chyba zartujecie panowie? nie? no to zycze powodzenia Dołączona grafika sam ksieguje sobie wszystko ale stresu sie najadlem tyle ze glowa mala wiec nikt mi nie powie ze jakas szybkafaktura zastapi biuro rachunkowe

przerobilem juz biuro rachunkowe, infakt, pozniej znowu biuro, pozniej programy insertu bo moje biuro na nich pracowalo, pozniej znowu ksiegowosc online, pozniej znowu biuro i teraz programy resetu i w sumie moge powiedziec ze nadal potrzebuje pomocy ksiegowego przy niektorych sprawach

#8 maniek45

maniek45

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 25 postów

Napisano 25 październik 2013 - 08:04

może i jestem staromodny, ale wole jednak aby księgowością zajmowało się jakieś biuro albo osoba prywatna, a nie online. Nie ma to jak kontakt twarzą w twarz. A jeżeli ta pani księgowa jest dla ciebie za droga to albo negocjuj stawkę albo szukaj dalej kogoś

#9 enzymata

enzymata

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 221 postów

Napisano 28 październik 2013 - 09:17

Księgowość musi być "namacalna", nie wyobrażam sobie ani żebym musiała się tym wszystkim sama zajmować (nie miałabym wtedy czasu na prowadzenie działalności :P), ani że nie mogłabym zadać pytan, skonsultować, upewnić się... Księgowa ma swoją cenę, ale płacimy w tym przypadku za bezpieczeństwo i za ten komfort psychiczny, że nas za chwilę skarbówka nie zje, bo coś źle zrobiliśmy ;-)

#10 kordonek

kordonek

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 29 październik 2013 - 18:34

Rozumiem przywiązanie do tradycyjnej księgowości i nikogo nie namawiam na siłę. Ja jestem z księgowości internetowej zadowolony. Aż tyle czasu to nie zabiera, żeby brakowało go na prowadzenie działalności. Na prowadzenie działalności czas mam zawsze.-) A co do tego, że księgowość musi być "namacalna", zgadzam się z tym. Dlatego właśnie wybrałem szybkafaktura.pl bo współpracują z nim najlepsi księgowi pełniący rolę doradców. Można do nich napisać i udzielą odpowiedzi w każdej trudnej dla nas sprawie.

#11 paracetamol

paracetamol

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 19 listopad 2013 - 18:46

może i jestem staromodny, ale wole jednak aby księgowością zajmowało się jakieś biuro albo osoba prywatna, a nie online. Nie ma to jak kontakt twarzą w twarz. A jeżeli ta pani księgowa jest dla ciebie za droga to albo negocjuj stawkę albo szukaj dalej kogoś

To pewnie Pana zaskoczę, ale nasze biuro rachunkowe w Warszawie korzysta już od dawna z wymienianego tu przez kilka osób systemu szybkafaktura.pl ponieważ jest to znacznie wygodniejsze niż praca na programach instalowanych bezpośrednio w naszych komputerach, a sama firma oferuje zaplecze techniczne na wysokim poziomie co jest ważne dla nas i dla naszych klientów. "Namacalna" jak to Państwo piszą księgowość wcale nie jest wrogiem księgowości internetowej. Przy takich portalach pracują przecież doradcy - żywi księgowi a nie jakieś wirtualne roboty i bardzo sobie tę pracę chwalą. 

#12 Radomiak

Radomiak

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1747 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 30 listopad 2013 - 11:49

Jeśli ktoś ma małą działalność nie potrzebuje żadnego programu do wystawiania faktur. Wypiszę fakturę ręcznie lub za pomocą arkusza kalkulacyjnego , który znajduje się na każdym komputerze i ponad 100 zł zaoszczędzone.

Każdy ma wybór, jednak księgowość stacjonarna ma więcej plusów niż internetowa i długo się to nie zmieni. Prowadząc online musisz jednak więcej czasu poświęcić aby zaksięgować dokumenty. 

#13 Beren132

Beren132

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 17 listopad 2014 - 23:40

Na początek lepiej jest korzystać z księgowości online (w przypadku mniejszych firm). Jak się przedsiębiorstwo rozrasta, to wtedy już zdecydowanie korzystniej jest zatrudnić księgową :D

Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu.

#14 Guest_radekkk

Guest_radekkk
  • Goście

Napisano 18 listopad 2014 - 13:28

Tylko z tą "namacalną" księgowością też trzeba uważać... Czy mają ubezpieczenie, sprawdzić umowę i nie szukać żeby najtaniej. W razie popełnienia chociażby przez biuro błędu odpowiedzialność i tak spada na Ciebie. Polecam biuro rachunkowe ale online jak ma się mało czasu

#15 Guest_Gacek

Guest_Gacek
  • Goście

Napisano 23 listopad 2014 - 21:41

U mnie najlepiej sprawdziło się biuro rachunkowe. Obecnie korzystam z FinancialLuk i bardzo cenie sobie wspolprace z nimi. wszystko na czas, rzetelnie, w razie watpliwosci mozna podejsc i wszystko wyjasnic :)

#16 elka2002

elka2002

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 477 postów

Napisano 01 grudzień 2014 - 01:47

Oczywiście, że księgowość online. Taka usługa jest znacznie tańsza niż utrzymywanie księgowej na etacie. Wystarczy zerknąć tutaj http://www.cafefinan...iegowosc-online , aby się o tym przekonać. Poza tym takie usługi są znacznie bardziej profesjonalne.

#17 Tomasz Smolarek

Tomasz Smolarek

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 123 postów

Napisano 07 grudzień 2014 - 19:42

Utrzymywanie księgowej na etacie? To chyba gdy ma się >50 pracowników i >2 segregatory dokumentów miesięcznie. Biuro Rachunkowe to nie "księgowa na etacie".

A ja chętnie przyjmuję klientów, którzy już "posmakowali" księgowości internetowej, szczególnie po pierwszej kontroli z US :) Szkoda ich trochę, bo gdyby zamiast oszczędzać grosze zapłacili Biuru Rachunkowemu, to nie zapłaciliby kar pokontrolnych. Summa summarum są stratni.

A ja ostatnio otrzymałem protokół z kontroli Ksiąg Handlowych klienta za cały 2011, w tym szczegółowo przychody, koszty (głównie amortyzacja około 200 środków trwałych), VAT łącznie z momentem powstania obowiązku podatkowego itp itd, trwającej blisko pół roku. I co? ZERO błędów. A co mi tam, pochwalę się :)

Biuro Rachunkowe SMOLAREK

http://smolarek.biz.pl

#18 formek

formek

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 7 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 08 grudzień 2014 - 09:24

Księgowość online jest idealna dla osób, które mają małą działalność (no napewno nie ponad 50 pracowników, ale raczej 2-3 a nawet prowadzą firmę jednoosobową) i do tego znają przepisy z zakresu finansów i je obserwują na bieżąco. Jeśli spełnia się takie warunki to można wybrać księgowość online. Jesli nie, bez biura rachunkowego czy księgowej mogą być problemy.

#19 Tomasz Smolarek

Tomasz Smolarek

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 123 postów

Napisano 08 grudzień 2014 - 09:43

Hmm... Myślę, że gdy się zna przepisy to lepszy jest instalowany program niż program w chmurze. Mimo wszystko wg mnie wychodzi taniej. A czy bezpieczniej? Kwestia podejścia. Ja mam nawet 4 kopie danych księgowych, w tym także wynoszone z Biura.

Biuro Rachunkowe SMOLAREK

http://smolarek.biz.pl

#20 dwoset

dwoset

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 52 postów

Napisano 22 grudzień 2014 - 17:54

Z mojego doświadczenie.

Jesli nie jesteś VATowcem i sam prowadzisz działanośc, to naucz sie sam prowadzić KPiR, wypełniać PIT37 oraz deklaracie ZUS ( http://www.zus.pl/pl...zialalnosci.pdf ). W sumie to jest banał, a oszczędzisz 50-100 zł miesięcznie.

Przy skomplikowańszych operacjach, np imporcie towarów (np. SAD), odliczeń VAT itp. to daruj sobie internetową księgowość, tylko tradycyjny księgowy, który jest pod reką, bedzie pomocny.

Internetowi są pomocni, gdy jesteś VATowcem, który nie robi skomplikowanych operacji i zatrudnia kilku procowników. Jesli taki internetowy księgowy jest tańszy od tradycyjnego wtedy ma to sens.

Dobre i tanie chwilówki na 60 dni bez formalności.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych