Skocz do zawartości

likwidacja zakładu pracy w trakcie ciąży

ciąża zwolnienie likwidacja zakładu pracy świadczenia

wróć do serwisu Księgowość 2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_mama2014

Guest_mama2014
  • Goście

Napisano 22 lipiec 2013 - 14:21

Witajcie, piszę, ponieważ znów trochę zmieniła się sytuacja, a ja nie mogę doczytać jak dalej mam się zachować.

Jestem w ciąży- w 7 tygodniu, pracuję u obecnego [color=#0033CC;font-weight:bold;margin:0;]pracodawcy[/color] 11 miesięcy, umowę mam o pracę na czas określony do 31 grudnia 2013 r. Ostatnio zadzwoniła do mnie szefowa, że ona już nie ma siły się użerać i z dniem 1 września najprawdopodoniej zamnknie firmę (jednoosobowa spółka z o. o.). Chciałabym uratować swoją skórę- co więc powinnam zrobić? Iść na L4 i ciągnąć je do końca? Ale czy po zwolnieniu i porodzie będę otrzymywała macierzyński? Z tego co wiem, to chyba szefowa ogłosi upadłość.

Dziewczyny proszę o pomoc- czytałam informacje na stronie ZUS, ale tam jest to tak napisane, że już sama nie wiem o co chodzi.

Będę wdzięczna za podpowiedź (nie ukrywam, że jestem gotowa być w pracy i robić co do mnie należy- czuję się dobrze, choć lekarz kręci nosem, że powinnam się oszczędzać).

Pozdrawiam, mama2014

#2 doriss

doriss

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8917 postów
  • Lokalizacjaśrodek Polski

Napisano 22 lipiec 2013 - 14:26

twoj pracodawca rozwiąże z tobą umowę ze wzgl. na likwidację zakładu pracy, a potem otrzymasz zasiłek macierzyński. W każdej chwili masz prawo do skorzystania z ZLA (rozpocznij przed 1 września)

Bo wypadek to dziwna rzecz. Nigdy go nie ma, dopóki się nie wydarzy. Kubuś Puchatek

#3 Guest_mama2014

Guest_mama2014
  • Goście

Napisano 24 lipiec 2013 - 12:38

Doriss, dziękuję Ci za odpowiedź, najgorsze jest to, że każdy mówi coś innego i zgłupieć idzie. Mam nadzieję, że nie zostanęna lodzie, bo boję się strasznie zapaści finansowej. Mój lekarz już mnie namawia na zwolnienie, bo dojeżdżam, mam silne zawroty głowy i arytmię aktywną i powinnam odpoczywać w domu. A ja się bronię rękami i nogami, bo zawsze byłam przeciwna chodzeniu na L4 w trakcie ciąży. Jest mi samej ze sobą paskudnie źle, ale będę musiała zrobić tak jak mi podpowiadasz Doriss.

Dzięki wielkie,

mama2014

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: ciąża, zwolnienie, likwidacja zakładu pracy, świadczenia

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych