Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

Zdjęcie

Rozwiązanie umowy o pracę w czasie zwolnienia lekarskiego

•zwolnienie×lekarskieodejście wypowiedzenie L4 ekwiwalent urlop rezygnacja zakończenie umowy

wróć do serwisu Kadry 25 odpowiedzi w tym temacie

#21 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 29 październik 2013 - 21:51

Kochani mam taka dziwna sytuacje: ide 8 listopada a planowany zabieg chirurgiczny czeka mnie 30 dniowe zwolnienie lekarskie, pracuje teoreczynie 1/2 etatu na czas niekoreslony od dwoch lat. Atmosfera przez moje zwolnienie jest ciezka. Szef mysli ze jestem robotem i ze na zlisc jemu musze miec zabieg dlatego zastanawiam sie nad zkiana pracy. We wtorek jestem umowiona na rozmowe w sprawie pracy i zastanawiam sie co powiedziec jesli spytaja od kiedy moge zaczac prace. Wiem ze moge wypowiedziec prace podczas zwolnienia czy w takim razie awet w pierwszym dniu zwolnienia moge zlozyc wypiwiedzenie?

#22 Bogusława

Bogusława

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8195 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 30 październik 2013 - 00:57

Pracownik może złożyć wypowiedzenie w każdym czasie,także podczas choroby.Możesz to zrobić nawet w pierwszym dniu choroby.Umowę możesz rozwiązać no mocy porozumienia stron lub składając wypowiedzenie w terminie ustawowym.Nową pracę natomiast możesz podjąć dopiero po zakończeniu choroby i zakończeniu zwolnienia lekarskiego.Nie możesz przecież wykonać badań wstępnych będąc chorą.

#23 Edzia

Edzia

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 7101 postów
  • LokalizacjaKresy

Napisano 30 październik 2013 - 07:59

Pamietaj że nie możesz sie zarejestrowac w PUP bedąc na zwolnieniu lekarskim

#24 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 30 październik 2013 - 08:44

A jak to jest zvtym porozumieniem stron czy wtedy ustalamy sobie okres wypowiedzenie? Ja ze zerozumialych przyczyn chcialabym jak najkrotszy, a ustawowo z tego co wyczytalam to az 30 dni. Czy pracodawca moze sie nie zgodzic na skrocenie tego okresu?

#25 Edzia

Edzia

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 7101 postów
  • LokalizacjaKresy

Napisano 30 październik 2013 - 08:57

Pracodawca i pracownik zgadzają się na rozwiązanie umowy o pracę w konkretnym dniu i jest to porozumienie stron. Nie ma wtedy okresu wypowiedzenia.

#26 Bogusława

Bogusława

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8195 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 30 październik 2013 - 09:03

Przy rozwiązaniu umowy o prace za porozumieniem stron termin rozwiązania umowy uzgadniają obie strony pracownik i pracodawca,przy czym pracodawca musi wyrazić zgodę na taki sposób i termin rozwiązania tej umowy.Jeżeli pracodawca nie wyrazi zgody należy dopisać " a w razie nie wyrażenia zgody na rozwiązanie umowy z dniem xxxxx na mocy porozumienia stron,proszę o rozwiązanie tej umowy w terminie ustawowym". Wypowiedzenie miesięczne złożone do końca października zakończy się z ostatnim dniem listopada,natomiast złożona w listopadzie zakończy się z ostatnim dniem grudnia.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: •zwolnienie×lekarskieodejście, wypowiedzenie, L4, ekwiwalent, urlop, rezygnacja, zakończenie, umowy

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych