Skocz do zawartości

Kiedy impreza staje się iprezą masową?

wróć do serwisu Sektor Publiczny 11 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Mariusz

Guest_Mariusz
  • Goście

Napisano 22 lipiec 2013 - 08:49

Cześć,

Jestem piłkarzem i razem z kolegami chcemy zorganizować turniej piłki nożnej, który miałby się odbyć na stadionie należącym do miasta. Przewidywana liczba osób to około 300. Impreza byłaby biletowana, a fundusze zebrane ze sprzedaży biletów chcielibyśmy przeznaczyć na rozwój młodych, zdolnych sportowców. Pytanie teraz kiedy impreza staje się imprezą masową i czy turniej organizowany przez nas jest już  do niej zaliczany? Czyjej zgody potrzebujemy, aby zrealizować nasz plan? Chcemy również pozyskać sponsorów na mały poczęstunek dla przybyłych gości, czy jest to możliwe?

Proszę o pomoc.

#2 ConradoNieMoreno

ConradoNieMoreno

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1138 postów
  • Lokalizacjanajwiększa wieś na Mazowszu

Napisano 22 lipiec 2013 - 09:10

Witaj !

Zgodnie z art. 3 pkt 3 ustawy z dnia 20 marca 2009 r. o bezpieczeństwie imprez masowych pod pojęciem "masowej imprezy sportowej"

- należy przez to rozumieć imprezę masową mającą na celu współzawodnictwo sportowe lub popularyzowanie kultury fizycznej, organizowaną na:

a) stadionie lub w innym obiekcie niebędącym budynkiem, na którym liczba udostępnionych przez organizatora miejsc dla osób, ustalona zgodnie z przepisami prawa budowlanego oraz przepisami dotyczącymi ochrony przeciwpożarowej, wynosi nie mniej niż 1000, a w przypadku hali sportowej lub innego budynku umożliwiającego przeprowadzenie imprezy masowej

- nie mniej niż 300,

b ) terenie umożliwiającym przeprowadzenie imprezy masowej, na którym liczba udostępnionych przez organizatora miejsc dla osób wynosi nie mniej niż 1000;

O wyrażenie zgody należy się zwrócić do Wójta/Burmistrza/Prezydenta miasta.

Najlepiej byłoby gdybyście działali z jakimś stowarzyszeniami działającym na terenie miasta lub z miejskimi instytucjami tj. np. domy kultury, lokalny klub piłkarski itp.

1. takei instytucje mają doświadczenie w realizacji imprez

2. wspomogą was organizacyjnie

3. pomogą w rozliczeniu takeiej imprezy.

Po fundusze, sponsoring radzę zgłaszać się do lokalnych przedsiębiorców. -

Pozdrawiam, życząc miłego dnia - niezależnie od tego jak bardzo zdenerwował Cię mój post.

Jedyna inicjatywa w której biorę aktywny udział:

Q <klik>

#3 alexandmike

alexandmike

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 26 luty 2014 - 12:43

Jeżeli sprzedajesz bilety i organizujesz imprezę w miejscu, należącym do miasta, to raczej na pewno zalicza się to imprez masowych

www.dij.pl - Forex dla początkujących

#4 Mentum

Mentum

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 11 sierpień 2015 - 09:09

Zależy to od ilości osób. I od miejsca. 

Oceniaj swój sukces na podstawie tego, czy cieszysz się zdrowiem, spokojem i miłością.

#5 Gderak

Gderak

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 10 listopad 2015 - 15:59

Od 1000 osób chyba. Tak mi się wydaje.

Dlaczego człowiek zabija? Dla zdobycia pożywienia. Ale nie tylko, częściej przecież potrzebujemy napojów.

#6 zganka

zganka

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 14 listopad 2015 - 00:57

przypuszczalnie będziesz miał tyle osób a jak okaże się że przyciągniesz większe grono osób to co wtedy?? Wiadomo różnie to bywa czasami zależy od pogody a czasami od dobrej reklamy danego wydarzenia. Możesz zorganizować to jaką zwykłą imprezę i nic się nie stanie. Ale wiadomo będziesz miał pecha i trafisz na jakiegoś delikwenta któremu będzie przeszkadzać Twoja impreza i naśle na ciebie kontrole.

#7 grigori9

grigori9

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 15 grudzień 2015 - 18:36

Bardzo dobre pytanie, proszę o pomoc w tej kwestii. Nie mogę wyszukać konkretnej informacji na ten temat, a jestem w bardzo podobnej syuacji jak zakładający ten wątek :)

Szczęście nie polega na skromnym życiu bez zawirowań, bez błędów i bez ruchu. Szczęście to akceptacja walki, wysiłku, wątpliwości i podążanie naprzód, pokonywanie każdej przeszkody.

#8 Nero

Nero

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 18 postów

Napisano 07 czerwiec 2017 - 16:43

impreza masowa to od ilosci przewidywanej osob. takie imprezy można organizowac również pod statusem pikniku rodzinnego. Warto zainteresować się tematem ponieważ takie imprezy powinny byc wczesniej zgloszone policji strazy pogotowiu itp różne informacje trzeba poskładać i mieć różne zgody. 

#9 biedorneczek

biedorneczek

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 10 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 13 czerwiec 2017 - 20:02

dlatego czesto np na mecz jest 999 biletow bo 1000 osob w jednym miejscu to juz impreza masowa ;p

;)

#10 Guest_Luka

Guest_Luka
  • Goście

Napisano 06 marzec 2018 - 22:49

jesli chodzi o poczęstunek na takich imprezach to najlepiej skorzystać ze sprawdzonego cateringu, który juz obsługiwał takie masowe imprezy. jednym z lepszych cateringów jest Catering Arts. Wiem, że biora ich na konferencje.

#11 Guest_Renata70

Guest_Renata70
  • Goście

Napisano 26 wrzesień 2018 - 17:36

Bardzo ciekawy temat. Sama mam sporą zagwozdkę. Dowiedziałam się, że muszę zorganizować zabezpieczenie medyczne imprezy. W mojej miejscowości znalazłam firmę Liberandum. Czy może korzystaliście z ich usług i moglibyście się rzetelnie wypowiedzieć?

#12 agatazabek

agatazabek

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 103 postów

Napisano 16 maj 2019 - 08:36

Skoro jesteśmy w temacie imprez, to może przydać wam się namiar na firmę, która zajmuje się ogranizacją, nagłośnienie, scena itp http://3tech.eu/

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy