Skocz do zawartości

Mieszkanie w Poznaniu - które dzielnice są tanie

mieszkanie nieruchomości inwestycje Poznań kupno mieszkania

wróć do serwisu Sektor Publiczny 29 odpowiedzi w tym temacie

#21 Guest_Ania

Guest_Ania
  • Goście

Napisano 26 luty 2015 - 15:46

Jak wejdziesz na home brokera to mają wyszukiwarkę mieszkań po miastach i można sprawdzić ceny w różnych dzielnicach, określisz sobie cenę maksymalną i Ci się wyświetlą smile.png

#22 patiks

patiks

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 2237 postów

Napisano 27 kwiecień 2015 - 10:12

Dalej najsolidniejszą inwestycją pozostają hale magazynowe, ale żeby realnie móc zarobić dobre pieniądze to trzeba liczyć to długoterminowo. Obserwujcie JARTOM - kiedy hale na sprzedaż były dostępne za takie pieniądze? No i właśnie, to jest kluczowy problem.

#23 ewela85

ewela85

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 16 lipiec 2015 - 19:11

Możesz również sprawdzić na Infodeweloper,gdzie również są podane inwestycje z Poznania. Bardzo polubiłam tę stronę, można się wiele o nowych mieszkaniach i budynkach dowiedzieć. W Poznaniu jest kilka naprawdę fajnych inwestycji o których można pomyśleć.

#24 Konstanty

Konstanty

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 18 postów

Napisano 14 sierpień 2015 - 15:50

Jeżeli chodzi o Poznań to musisz się liczyć z cenami, nie ma wyraźnego podziału na ceny kierując się kryterium dzielnicy. Warto porównać ceny kilku inwestycji jednego dewelopera i się o tym przekonać. Szczególnie powinno się zwracać uwagę na rzetelność dewelopera oraz poznać opinię na temat jego działalności. 

#25 TFern

TFern

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 11 postów

Napisano 11 wrzesień 2015 - 20:32

Nie zadawałbym tego pytania w taki sposób. Raczej zmieniłbym jego wydźwięk na - "które dzielnice w Poznaniu są wygodne do zamieszkania? Gdzie mieszka się komfortowo? Polećcie mi proszę takie miejsce gdyż jestem nowy w tym mieście i jeszcze niewiele wiem...". I w tym momencie wychodzimy z innego punktu startowego, szukamy wygodnego mieszkania w dobrej lokalizacji, a cena jest tego pochodną. Ale jeżeli nie posłuchasz mojej rady i zadasz jeszcze raz pytanie w formie - tanie mieszkania w Poznaniu i okolicy, to szukaj raczej na przedmieściach miasta niż w centrum bo cena metra kwadratowego nowego mieszkania w stanie deweloperskim jest wyłącznie pochodną ceny działki na jakiej posadowiony jest budynek, lub na której aktualnie trwa budowa osiedla. Najtańsze mieszkania od dewelopera znajdują się na przedmieściach Poznania, gdzie deweloperzy zagospodarowują niedawno przekształcone tereny rolne. Takie gminy jak Dopiewo i Rokietnica chętnie otwierają ręce żeby przyjmować nowych mieszkańców i całkiem sprawnie im idzie stawianie się w roli gospodarzy. Pamiętać należy, że zakup taniego mieszkania to nie koniec. Warto rozeznać teren znajdujący się wokół osiedla, czy w pobliżu znajdują się szkoły, czy są przedszkola, czy te placówki są nowe, jacy ludzie kierują tam swoje dzieci, czy jak powiedział to klasyk - moje dziecko będzie się uczyć razem z patologią? Ponadto, należy widzieć czy w okolicy są też placówki handlowe i jakie. Zwykła biedronka nie zaspokaja już potrzeb rodziny - dostarcza oczywiście produktów, ale są to produkty marnej jakości. Nawet taki Piotr i Paweł czy średniej wielkości galeria dostarcza mieszkańcom korzyści i podnosi jakość życia. Pamiętajmy więc, że zakup taniego mieszkania w Poznaniu lub okolicy to nie wszystko, liczy się infrastruktura i to taka, która zaspokoi potrzeby mojej i mojej rodziny.

Poniżej podaję przykład galerii handlowej, która znajduje się w Skórzewie, gdzie rzeczywiście można kupić tanie mieszkania, i która to galeria rzeczywiście zaspokaja potrzeby całej rodziny mieszkającej w tej miejscowości.

skorzewo-galeria-mallwowa-piotr-i-pawel.

#26 patiks

patiks

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 2237 postów

Napisano 21 wrzesień 2015 - 10:28

Pod miastem jest co najmniej kilka hal magazynowych, w które rzeczywiście warto zainwestować - obserwuj JARTOM. Oczywiście wszystko zależy od budżetu, na rynku jest problem z kredytami i głównie z tego wynika fakt, że nie dochodzi do przejęć.

#27 Kingdra

Kingdra

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 23 sierpień 2016 - 06:39

a przeprowadzasz się sama czy może już z rodziną? :) My z mężem też długo szukaliśmy odpowiedniego mieszkania gdzieś w Poznaniu, ale naprawde ciężko trafić na bezpieczną, a przy tym ładną i ciekawą okolicę. Dlatego zaczęliśmy szukać pod miastem i natrafiliśmy na osiedle Królewskie w Mosinie. Ładna, zielona okolica no i mamy blisko do teściów, więc dla nas ogromny plus :)

#28 wizawi

wizawi

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 30 postów

Napisano 28 maj 2017 - 21:04

My kupiliśmy mieszkanie w Rokietnicy i na razie nie żałujemy. Jesteśmy zresztą na etapie remontu i wyboru różnych akcesoriów i mam do was takie pewnie banalne pytanie. Lepszy taki zlewozmywak jednokomorowy https://www.obi.pl/z...-onyx/p/6087647 czy może jednak dwie komory? Dodam, że będziemy mieć też zmywarkę.

#29 Guest_voulkanka

Guest_voulkanka
  • Goście

Napisano 15 marzec 2018 - 20:12

Zajrzyjcie koniecznie w weekend na targi mieszkaniowe. Hala nr 3 Międzynarodowych Targów Poznańskich na Głogowskiej 14. Jeśli bilet kupicie online na mieszkaniowi.pl/targi-mieszkaniowe/poznan/ to kosztuje tylko 7 zł.

#30 Guest_Kicia452

Guest_Kicia452
  • Goście

Napisano 03 kwiecień 2019 - 09:58

Kupiłam mieszkanie od dewelopera Osiedle Poznańskie. Okazyjna cena, ale lokalizacja jak dla mnie superowa, bo do centrum miasta nie jest daleko. nie pamietam dokładnie, ale cos koło 9 km:) A mimo wszystko żyje się spokojniej i po powrocie do domu naprawde bedzie mozna tam odpocząc, bo w okolicy jest zielono:)

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: mieszkanie, nieruchomości, inwestycje, Poznań, kupno mieszkania

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych