Skocz do zawartości

Trzecia umowa o prace na czas określony

wróć do serwisu Kadry 130 odpowiedzi w tym temacie

#41 Guest_Barbara

Guest_Barbara
  • Goście

Napisano 11 listopad 2013 - 23:42

Witam, 

proszę o potwierdzenie bądź poprawienie mojego rozumowania Dołączona grafika

Pierwsza umowa na trzymiesięczny okres próbny - 5 września-4 grudnia 2011

Druga umowa od 5 grudnia 2011 do 30 listopada 2013.

Czy dobrze rozumiem, że teraz mogę otrzymać jeszcze umowę na czas określony?

Pozdrawiam

#42 Bogusława

Bogusława

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8194 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 11 listopad 2013 - 23:49

Umowa na okres próbny nie jest wliczana do umów na czas określony,jest to umowa zawarta na czas próby.Pracodawca w tej sytuacji może podpisać jeszcze jedna umowę o pracę na czas określony(art. 25.1 k.p.Trzecia umowa już z mocy prawa będzie umową na czas nie określony.

#43 Guest_Barbara

Guest_Barbara
  • Goście

Napisano 12 listopad 2013 - 11:30

Tak myślałam.. Czyli pozostaje mi liczyć na dobrą wolę Pani Dyrektor Dołączona grafika

No ale dziękuję za szybką odpowiedź Dołączona grafika

Pozdrawiam

#44 Guest_Monika

Guest_Monika
  • Goście

Napisano 13 listopad 2013 - 20:07

Witam,

Pierwsza umowa o pracę była umową na czas próbny 3 miesiące.Kolejna umowa zawarta była 29.12.2011 r na okres od 01.01.2012 do 31.12.2013. Następna zawarta została 27.01.2012 na okres od 01.02.2012 do 31.01.2015. Pracodawca ze względów finansowych zaproponował zmianę wynagrodzenia. Umowa z dnia 27.01.2012 nie jest aneksem. Mam w takim razie pytanie czy kolejna umowa, którą podpiszę z pracodawcą w styczniu 2015 r będzie umową na czas nieokreślony ( kolejną umowę można traktować jako umowę na czas nieokreślony)?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

#45 Bogusława

Bogusława

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8194 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 13 listopad 2013 - 20:24

Umowy nakładają się na siebie.Czy na pewno dobrze wypisane są daty trwania umów?Czy w styczniu 2012 roku były zawarte dwie umowy na różny okres czasu?

Pracodawca może z pracownikiem zawrzeć 2 kolejne umowy na czas określony,trzecia umowa zawarta z pracownikiem jest umową na czas nie określony,chyba,ze pomiędzy zawarciem umowy będzie minimum 31 dni przerwy.Wtedy pracodawca może zawrzeć kolejną umowę na czas określony.

#46 doriss

doriss

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8917 postów
  • Lokalizacjaśrodek Polski

Napisano 14 listopad 2013 - 10:27

to nałożenie się dat sugeruje, że pierwsza umowa na czas określony została po prostu zmieniona (wydłużona), ale data początkowa pozostała bez zmian, uznałabym zatem, że to była pierwsza z art. 25/25-1

Bo wypadek to dziwna rzecz. Nigdy go nie ma, dopóki się nie wydarzy. Kubuś Puchatek

#47 Guest_mania

Guest_mania
  • Goście

Napisano 14 listopad 2013 - 12:10

witam, jestem w 3 miesiącu ciąży, drugą umowę na czas określony mam do 31.12.2013 r. Czy kolejna umowa powinna być już na czas nieokreślony, czy Pracodawca może mi dać tylko do czasu porodu?

#48 doriss

doriss

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8917 postów

Napisano 14 listopad 2013 - 12:21

może ci przedłużyć do dnia porodu. Nie ma obowiązku zawierania kolejnej umowy

Bo wypadek to dziwna rzecz. Nigdy go nie ma, dopóki się nie wydarzy. Kubuś Puchatek

#49 Guest_mania

Guest_mania
  • Goście

Napisano 14 listopad 2013 - 12:49

ale jeśli nie przyznam się że jestem w ciąży (a zakładając że chce mi przedłużyć umowę) to musi mi dać już umowę na czas nieokreślony bo to trzecia? Albo druga opcja jeśli nie da mi "nowej" umowy to czy mogę przedstawić zaświadczenie o ciąży  już po wygaśnięciu umowy po 31.12.2013 r. i wtedy Pracodawca musi mi umowę przedłużyć do czasu porodu?

#50 doriss

doriss

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8917 postów

Napisano 14 listopad 2013 - 13:19

tak, mozesz zachowac się nie fair, prawo cię chroni. 

#51 Guest_Monika

Guest_Monika
  • Goście

Napisano 14 listopad 2013 - 22:08

Umowy nakładają się na siebie.Czy na pewno dobrze wypisane są daty trwania umów?Czy w styczniu 2012 roku były zawarte dwie umowy na różny okres czasu?

Pracodawca może z pracownikiem zawrzeć 2 kolejne umowy na czas określony,trzecia umowa zawarta z pracownikiem jest umową na czas nie określony,chyba,ze pomiędzy zawarciem umowy będzie minimum 31 dni przerwy.Wtedy pracodawca może zawrzeć kolejną umowę na czas określony.

Do umowy, która  miała trwać do 2013 roku oczywiście zostało złożone wypowiedzenie i została podpisana kolejna do 2015 roku. Ta druga umowa jest umową całkiem nową a nie aneksem. Czy w takim razie są one liczone jako 2 umowy o pracę ?

#52 Guest_Monika

Guest_Monika
  • Goście

Napisano 14 listopad 2013 - 22:11

to nałożenie się dat sugeruje, że pierwsza umowa na czas określony została po prostu zmieniona (wydłużona), ale data początkowa pozostała bez zmian, uznałabym zatem, że to była pierwsza z art. 25/25-1

Witam, zgodnie z tym co napisałam umowy nie rozpoczynają się w tym samym dniu. Daty zawarcia umów również są inne.

#53 Bogusława

Bogusława

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8194 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 14 listopad 2013 - 22:28

Witam, zgodnie z tym co napisałam umowy nie rozpoczynają się w tym samym dniu. Daty zawarcia umów również są inne.

Do umowy, która  miała trwać do 2013 roku oczywiście zostało złożone wypowiedzenie i została podpisana kolejna do 2015 roku. Ta druga umowa jest umową całkiem nową a nie aneksem. Czy w takim razie są one liczone jako 2 umowy o pracę ?

Żeby prawidłowo odpowiedzieć na to pytanie musisz napisać do kiedy trwała pierwsza umowa podpisana na czas określony,jak długa była przerwa pomiędzy nimi.

#54 Guest_Jula

Guest_Jula
  • Goście

Napisano 21 listopad 2013 - 08:10

może ci przedłużyć do dnia porodu. Nie ma obowiązku zawierania kolejnej umowy

Czy jest  podstawa prawna, która mówi o tym, że pracodawca nie ma obowiązku dawać umowy na czas nieokreślony? I wystarczy tylko umowa do dnia porodu?

#55 doriss

doriss

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8917 postów

Napisano 21 listopad 2013 - 09:18

tak, to przepis art. 177 par. 3 kp

#56 Guest_jeremi

Guest_jeremi
  • Goście

Napisano 28 listopad 2013 - 22:26

Witam. Mam dość nietypową sytuację. Pierwsza umowa na czas próbny druga określany trzecia określany ze zmiana stanowiska czwartą mój pracodawca chce mi dac na zastępstwo innego pracownika. Czy ta czwartą umowa jest już na czas nieokreślony mimo wcześniej zmienionego stanowiska i teraz umowy na zastępstwo?

#57 ConradoNieMoreno

ConradoNieMoreno

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1138 postów
  • Lokalizacjanajwiększa wieś na Mazowszu

Napisano 28 listopad 2013 - 23:00

Witaj !

Niestety. Do limitu o którym mowa w 25(1) wliczają się tylko stricte umowy zawarte na czas określony zatem nie bierze się pod uwagę innych rodzajów umów terminowych czyli np.

- umowy na okres próbny albo

- na czas wykonania określonej pracy czy wreszcie

- na zastępstwo.

Twoja Sytuacja wygląda póki co w ten sposób, że zawarto z tobą 2 umowy na czas określony (zmiana stanowiska nie ma znaczenia - liczy się do limitu) a brakuje właśnie tej 3-ciej, która byłaby na czas nieokreślony - jak napisałem wyżej umowa na okres próbny i na zastępstwo się nie liczą.

Oczywiście pamiętać należy o tym, że przerwa pomiędzy umowami nie może przekroczyć 1 miesiąca (pomiędzy rozwiązaniem jednej a zawiązaniem kolejnej). Mając na uwadze powyższe - Twój pracodawca w sposób świadomy lub nie zastosował klasyczny manewr wymigania się od stałego związania się z pracownikiem.

Pozdrawiam, życząc miłego dnia - niezależnie od tego jak bardzo zdenerwował Cię mój post.

Jedyna inicjatywa w której biorę aktywny udział:

Q <klik>

#58 Guest_Maugosia

Guest_Maugosia
  • Goście

Napisano 03 grudzień 2013 - 12:24

Witam!

Mam pytanie. Moje dotychczasowe umowy to

1) 13.05.2011 - 22.12.2011 (nie jest to okres próbny, ponieważ czas trwania jest dłuższy niż 3 msc-e)

2) 23.12.2011-22.12.2013

Czy kolejna umowa powinna być na czas nieokreślony? W dziale kadr powiedzieli mi, że przez ustawę antykryzysową druga umowa może być traktowana jako pierwsza zawarta na czas określony ale przecież aktualnie funkcjonuje przepis mówiący, że trzecia umowa powinna być zawarta na czas nieokreślony. Czy pracodawca moze dać mi w takim wypadku trzecią umowe na czas określony?

#59 Bogusława

Bogusława

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8194 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 03 grudzień 2013 - 12:35

Pracodawca w tym przypadku ma rację,pierwsza umowa była zawarta w 2011 roku,kiedy obowiązywała umowa antykryzysowa odnośnie zawierania umów na czas określony.Obecnie kolejna podpisana umowa może być kolejną umową zawartą na czas określony.Jeżeli zależy Ci na umowie na czas nie określony porozmawiaj z pracodawcą i użyj przekonywujących argumentów.Przecież nigdzie nie jest zapisane,że pracodawca ma  obowiązek wykorzystania limitu umów na czas określony. Decyzja należy do pracodawcy.

#60 Roberto

Roberto

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 40 postów

Napisano 03 grudzień 2013 - 14:26

Ja też jestem tego zdania, jak porozmawiasz z pracodawcą to jest szansa, że da ci taką umowę jaką chcesz.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych