Skocz do zawartości

Firma w Anglii oddział w Polsce

wróć do serwisu Moja Firma 55 odpowiedzi w tym temacie

#41 alf

alf

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 531 postów

Napisano 30 październik 2015 - 13:22

Ponoć bezrobocie maleje i wszyscy są z tego powodu zadowoleni ale niestety jest to spowodowane przez emigrację. Wyjeżdża z Polski bardzo wielu młodych ludzi i często bez nadziei na powrót. Są to ludzie wykształceni, często posiadający dobre zawody. 
Prowadzenie firmy w Polsce jest dość skomplikowane poprzez zasady podatkowe. Moim zdaniem powinny być prostsze a Polacy powinni mieć więcej ulg. Odsyłam na strone z ciekawym artykułem:  

http://www.roedl.com..._in_poland.html

- możecie sobie tam poczytac o biznesie w Polsce.

#42 Guest_janusz

Guest_janusz
  • Goście

Napisano 01 listopad 2015 - 22:48

Jeżeli mam firmę mogę stawaćdo przetargu w polsce

#43 Guest_wolzerewiusz

Guest_wolzerewiusz
  • Goście

Napisano 28 listopad 2015 - 09:40

A ja od lat przestrzegam przed tego rodzaju szemraną optymalizacją. Fikcyjne zatrudnienie... Hahaha. Przecież wystarczy, że ZUS poprosi o bilety lotnicze lub dowolny rachunek za media. Połączenie działalności gospodarczej w Polsce z fikcyjną pracą na wyspach to wszystko lipa i nie może sie udać. Co innego - zawieszenie lub zamknięcie działalności w Polsce i otwarcie spolki LLC (uwaga: spółki LLC, a nie zwykłej działalności) w USA, a najlepiej, bo najtaniej w Wyoming. Od 5 lat działam taką spółką w Polsce. Jest wiele indywidualnych interpretacji z izby skarbowej, ZUS oraz opinie prawnych. Podatki można płacić w Polsce. Wszystko lege artis ale bez składek ZUS i całej polskiej biurokracji księgowej, a na dodatek nie odpowiadam swoim majątkiem . Polecam wszystkim zawiedzionym na Litwie, w UK, Czechach czy na Słowacji.

#44 Guest_Marek

Guest_Marek
  • Goście

Napisano 20 styczeń 2016 - 12:47

Jak nie wiesz jak i co dokładnie w tym temacie wygląda, to może skorzystaj z pomocy specjalistów. Myślę, że wtedy nie będziesz mieć żadnych wątpliwości w tym temacie, taxlimited.pl np mogą okazać się pomocni.

#45 Guest_katarzyna

Guest_katarzyna
  • Goście

Napisano 01 marzec 2016 - 17:35

Zglosilam sie do drozd.biz i pomogli mi wszystko wyprostowac po poprzedniej firmie, chociaz chwile to trwalo. Uważajcie na nieuczcie firmy, które otwieraja spolki w uk. Ja miałam duży problem poniewaz mój poprzedni księgowy nie zrobił mi rozliczenia i mialam do zaplacenia kare do urzedu brytyjskiego. Polecam drozd.biz !

#46 Guest_wojciechwg

Guest_wojciechwg
  • Goście

Napisano 09 marzec 2016 - 00:22

Witam

Mam pytanie, kupuje towar w Polsce i sprzedaje go w Anglii, place faktury z vatem.

W tej chwili chce zarejestrowac sie jako vatowiec w Anglii, a poniewaz mam duzo towaru kupionego z vatem w Polsce nie wiem kto mi zroci ten vat.

Z tego co wiem nielegalne jest podwojne opodatkowanie, i nie moge 2 razy placic vatu przy zakupie i sprzedarzy.

Moze ktos wie jak to zalatwic, dziekuje za ewentualna podpowiedz.

Pozdrawiam

Wojciech

#47 Guest_Justyna

Guest_Justyna
  • Goście

Napisano 30 marzec 2016 - 13:16

Czytam wszystkie odpowiedzi w tej dyskusji i troche mi się włos na głowie jeży... Jeżeli jakiś pośrednik proponuje Ci przeniesienie restauracji, która działa w Polsce to odrazu wygląda to na szwindel. Ja przeniosłam swoją firmę do Anglii z Tax Angels Limited (www.taxangels.pl) i jestem bardzo zadowolona z obsługi. Mają fajnych profesjonalistów, którzy odpowiedzieli na wszystkie moje watpliwości.

#48 Guest_ania

Guest_ania
  • Goście

Napisano 07 czerwiec 2016 - 18:02

co za bzdury z tym placeniem skladek w UK i w Polsce.

placi sie w jednym kraju tylko. 

#49 Guest_Oscarr

Guest_Oscarr
  • Goście

Napisano 18 czerwiec 2016 - 12:29

Ile realnie oszczędzacie jak korzystaliście z usług P. Kurnika? Będę wdzięczny za informacje.

#50 Guest_anna

Guest_anna
  • Goście

Napisano 12 lipiec 2016 - 19:11

Odważyłem sie założyć LTD w Anglii i nie żałuje - biuro księgowe ltdconsulting.pl

Zastanawiam się nad założeniem spółki Ltd  proszę o wiadomość w tej sprawie anna.zubrycka@gazeta.pl

#51 Guest_preczoszustom

Guest_preczoszustom
  • Goście

Napisano 10 październik 2016 - 21:01

a ja zamiast dać zarabiać polaczkowym pośrednikom, polecam założyć samemu (często Ci pośrednicy zamawiają tam) www.1stformations.co.uk/
Oceny na trustpilot (najwiekszy portal z opiniami) uk.trustpilot.com/review/www.1stformations.co.uk
sam założyłem tam i polecam, mogą dać też kontakt do księgowego

nie mam żadnych korzyści, nie dostaję żadnej prowizji, po prostu nie lubię cwaniaczków zarabiających na ludzkiej nieświadomości i nieznajomości realnych cen. Większość pseudokancelarii kasuje sobie 500zł za coś, co można zrobić za 20GBP. 

#52 Guest_preczoszustom

Guest_preczoszustom
  • Goście

Napisano 10 październik 2016 - 21:04

inna tania (tańsza) firma: www.1stchoice-formations.co.uk/

#53 Guest_Aneta

Guest_Aneta
  • Goście

Napisano 24 styczeń 2017 - 08:23

Jest A1! mam to w końcu. nareszcie się doczekałam! po długich i ciężkich bojach z tym całym HMRC udało się i jest! Koniec z tym ZUSem! nie będą mnie grabić już! Dziękuje wam Drozd.biz

#54 Guest_Uszczęsliwiony

Guest_Uszczęsliwiony
  • Goście

Napisano 30 styczeń 2017 - 10:32

Szukałem oszczędności na ZUSie i podatkach. Udało się! Teraz już nie musze się przejmować ani ZUSem ani skarbówką. Firma Pana Drozd pokazała mi jak oszczędzać i jak wypracować sobie lepszą emeryturę. pomogli we wszystkim i mogę się w każdym momencie z nimi skonsultować! Dzięki wielkie!

#55 Guest_Szef

Guest_Szef
  • Goście

Napisano 28 luty 2018 - 14:12

Nie polecam nikomu !!! korzystania usług z firmy Drozd Biz - Sebastian Drozd właściciel jest totalnie niekompetentny brak mu doświadczenia oraz jest zarozumiały zasłania się pracownikami którzy zmieniają się w jego firmie jak rękawiczki, przeszczepami wszystkich którzy chcieli by zacząć współpracę z tą firma oraz pracowników którzy chcą podjąć prace w tej śmiesznej firemce.

#56 patiks

patiks

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 2001 postów

Napisano 16 marzec 2018 - 08:12

Od tego masz fachowców - https://polaccount.c...ie-podatku-w-uk

Na pewno nie brałbym pod uwagę opcji prowadzenia działalności w UK przy samodzielnej odpowiedzialności za temat. Dlaczego? Z wielu powodów. Przede wszystkim - znajomość przepisów, aktualnych regulacji - to przecież wszystko się zmienia, podobnie jak w Polsce. Sami będziecie tego pilnować? 

http://twojanowafigura.pl/ - poznaj Slimunox

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych