Skocz do zawartości

Zwolnienie lekarskie po wygaśnięciu umowy o pracę

wróć do serwisu Kadry 399 odpowiedzi w tym temacie

#21 Bogusława

Bogusława

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8191 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 22 wrzesień 2013 - 20:00

Zwolnienie lekarskie po ustaniu zatrudnienia wystawiane są na ostatniego pracodawcę,ostatniego płatnika składek.Druk Z-10 znajdziesz na stronie ZUS - www.zus.pl zakładka formularze,wystarczy wydrukować i wypełnić.

#22 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 22 wrzesień 2013 - 20:08

Bardzo dziękuję za wszystkie informację. Bardzo mnie uspokoiły.Jednak ludzie pomagają bezinteresownie... Dziękuję.

#23 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 22 wrzesień 2013 - 20:08

Bardzo dziękuję za wszystkie informację. Bardzo mnie uspokoiły.Jednak ludzie pomagają bezinteresownie... Dziękuję.

#24 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13519 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 22 wrzesień 2013 - 20:34

[font="georgia, serif;"]fajnie, że jesteś uspokojony :)[/font]

#25 Guest_karol

Guest_karol
  • Goście

Napisano 26 wrzesień 2013 - 12:28

Dzień dobry,

zacząłem być na zwolnieniu w trakcie trwania wypowiedzenia. Zwolnienie przedłużyło się na czas, kiedy już przestałem świadczyć pracę. Teraz mam kolejne zwolnienie, ale od innego lekarza tej samej specjalności i na te samą jednostkę chorobową. Czy w dalszym ciągu należy mi się zasiłek chorobowy z ZUSu? Czy zmiana lekarza coś zmieniła w mojej sytuacji? Z góry dziękuję za pomoc. 

#26 Edzia

Edzia

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 7101 postów
  • LokalizacjaKresy

Napisano 26 wrzesień 2013 - 12:40

Dalej zanosisz zwolnienie do ZUS.

#27 Guest_karol

Guest_karol
  • Goście

Napisano 26 wrzesień 2013 - 12:42

czyli zmiana lekarza nie spowodowała przerwania zasiłku chorobowego z ZUSu?

#28 doriss

doriss

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8917 postów
  • Lokalizacjaśrodek Polski

Napisano 26 wrzesień 2013 - 12:46

nie, no co ty?!

Bo wypadek to dziwna rzecz. Nigdy go nie ma, dopóki się nie wydarzy. Kubuś Puchatek

#29 Guest_karol

Guest_karol
  • Goście

Napisano 26 wrzesień 2013 - 12:51

czyli mam kontynuacje zwolnienia i należy mi się zasiłek, uff! 

#30 Edzia

Edzia

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 7101 postów
  • LokalizacjaKresy

Napisano 26 wrzesień 2013 - 12:53

No mozesz miec kontynuacje zwolnienia prawo tego nie zabrania. 

#31 Guest_karol

Guest_karol
  • Goście

Napisano 26 wrzesień 2013 - 12:54

prawo nie zabrania, ale może ZUS nie płaci Dołączona grafika

#32 doriss

doriss

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8917 postów

Napisano 26 wrzesień 2013 - 12:56

płaci, płaci. Nie martw się.  Byłaby to rewolucja, gdyby się okazało, że pacjent zdrowieje np. po śmierci lekarza :-)

Bo wypadek to dziwna rzecz. Nigdy go nie ma, dopóki się nie wydarzy. Kubuś Puchatek

#33 Guest_karol

Guest_karol
  • Goście

Napisano 26 wrzesień 2013 - 13:05

Dołączona grafika))
i precedens Dołączona grafika
Bardzo dziękuję Dołączona grafika

#34 Guest_karol

Guest_karol
  • Goście

Napisano 26 wrzesień 2013 - 13:18

a to już z ciekawość, jeśli mogę zajac Wasz czas.a jeżeli kolejne zwolnienie nie jest kontynuacją poprzedniego tylko już na inną jednostkę chorobową?to, co? zasiłek choremu już niepracującemu się jeszcze należy? czuję, że mnie temat wciągnął. naprawdę

#35 doriss

doriss

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8917 postów

Napisano 26 wrzesień 2013 - 13:22

jeśli to ten sam okres zasiłkowy, to ZUS wypłaci. Oczywiście, liczyć się trzeba z tym, że wezwą na kontrolę, a lekarz orzecznik ZUSu stwierdzi, że nie należą ci się żadne świadczenia, bo jesteś zdrowy, jak byk. Wtedy robi się mało przyjemnie i zasiłek ci zabiorą. Na szczęście, nie wstecz.

#36 Guest_Pytająca

Guest_Pytająca
  • Goście

Napisano 03 październik 2013 - 14:48

zgodnie z powyzszym, dostalam dzis dwa tyg zwoln a nie jestem juz zatrudniona.Czy te min 30 dni musi byc od jednego lekarza?ta sama choroba?czy wliczane sa likendy?dwa tygodnie to 10 dni czy 14 w takim wypadku??dziekuje

#37 Bogusława

Bogusława

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8191 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 03 październik 2013 - 17:16

Pracownik jak już wiesz,po zakończeniu umowy o pracę może zachorować w ciągu 14 dni,żeby świadczenie było przez ZUS wypłacane,a choroba musi trwać nie mniej niż 30 dni wraz z sobotami,niedzielami i innymi dniami świątecznymi.Zwolnienie nie musi być wystawiane przez jednego lekarza,można leczyć się przecież u wielu specjalistów.

#38 Guest_Ela

Guest_Ela
  • Goście

Napisano 07 październik 2013 - 19:06

Dobry wieczór,

do którego oddziału ZUS powinnam zanieść druk Z 10? Do ddziału, któremu podlega mój były pracodawca czy jakiemuś rejonowemu, pod który podlegam z racji mojego zameldowania? Czy może na ul. Senatorską? Bardzo proszę o pomoc.

#39 Bogusława

Bogusława

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8191 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 07 październik 2013 - 20:29

Zwolnienie lekarskie oraz dokumenty do wypłaty zasiłku chorobowego po zakończeniu umowy o pracę składamy do ZUS według miejsca zamieszkania.Nie wiem w jakiej dzielnicy Warszawy mieszkasz,poszukaj oddziału ZUS w swojej dzielnicy.Dodam tylko,że oprócz druku Z-10 należy złożyć kopie świadectwa pracy.

#40 Guest_ela

Guest_ela
  • Goście

Napisano 07 październik 2013 - 20:37

Bardzo dziękuję.

Przeczytalam posty wyżej i widzę, że "koleżanka" napisala, że kopi świadectwa nie trzeba ponieważ w druku Z3 pracodawca informuje kiedy ustal stosunek pracy..Jak już dotrę do oddziału ZUSu na  Ochocie, to gdzie dokłanie powinnam złożyć dokumenty? W jakimś biurze interesanta? Przepraszam może za idiotyczne pytanie, ale w życiu nie byłam w takiej sytuacji. Z góry dziękuję.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych