Skocz do zawartości


Wywóz śmieci - dlaczego jest tak drogo?

śmieci ustawa śmieciowa ceny

wróć do serwisu Sektor Publiczny 2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Lolek

Guest_Lolek
  • Goście

Napisano 15 lipiec 2013 - 11:53

Czy ktoś jest mi w stanie wytłumaczyć dlaczego teraz płacę za śmieci trzy razy tyle, co przed wprowadzeniem tej całej śmieciowej ustawy? Co się takiego zmieniło, przecież firmy są wyłaniane w drodze przetargu, wygrywa najtańsza oferta, więc teoretycznie powinno być nawet taniej niż do tej pory - czy się może jednak mylę?#2 Guest_Rybka

Guest_Rybka
  • Goście

Napisano 15 lipiec 2013 - 13:48

A gdzie mieszkasz? Taka sytuacja była we Wrocławiu, opisał ją UOKiK:

"UOKiK zakończył pierwsze  postępowanie prowadzone w związku ze zmianą przepisów dotyczących gospodarowania odpadami. Wykazało ono, że spółka Chemeko-System z Wrocławia – właściciel jedynej w regionie instalacji do przetwarzania odpadów komunalnych – wykorzystała swoja pozycję monopolisty na lokalnym rynku i bezpodstawnie podniosła ceny za przyjęcie śmieci. Na przedsiębiorcę została nałożona kara finansowa w wysokości prawie 400 tys. zł. Urząd przygląda się ponadto czy w 27 innych przypadkach mogło dojść do naruszenia przepisów antymonopolowych".

 #3 Guest_Lolek

Guest_Lolek
  • Goście

Napisano 17 lipiec 2013 - 11:31

W Warszawie. Do tej pory płaciłem 15 zł miesięcznie, a jak wreszcie w Warszawie wejdzie w życie ta ustawa od stycznia to będę płacić 36 zł, a jak sąsiedzi nie będą się przykładać do segregacji śmieci to ok. 60 zł.

Dodaj odpowiedź  Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: śmieci, ustawa śmieciowa, ceny

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych