Skocz do zawartości

Rejestracja spółki z o.o. przez internet

s24 spółka z o.o. rejestracja spółki

wróć do serwisu Moja Firma 6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Rejestracja spółki

Guest_Rejestracja spółki
  • Goście

Napisano 11 lipiec 2013 - 07:43

Cześć! chciałem się dowiedzieć czy oprócz zaoszczędzonego czasu są jeszcze jakieś korzyści z założenia spółki z o.o. przez Internet? Czy ktoś już zakładał spółkę s24? Jakie macie doświadczenia?

Czy warto rejestrować spółkę z o.o. przez internet?

#2 Ania_B

Ania_B

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 2346 postów

Napisano 01 sierpień 2013 - 19:06

Przy zakładaniu spółki przez internet, analogicznie do tradycyjnej formy zakładania spółki, minimalny wkład wynosi 5 tys. zł. Dopuszczalna jest tylko gotówka, a wkłady niepieniężne nie są uwzględniane. Wnoszenie wkładów niepieniężnych w postaci aportów, np. samochodów, nieruchomości albo papierów wartościowych możliwe jest dopiero później, przy podwyższaniu kapitału zakładowego.

Korzyścią tej formy rejestracji spółki jest więcej czasu na zebranie i wniesienie kapitału (normalnie trzeba to zrobić jeszcze przed złożeniem wniosku o założenie spółk) W tej nowej formie wspólnicy mają 7 dni od wpisu do rejestru przedsiębiorców.

Nie obowiązuje jednak zasada jednego okienka, a zatem konieczne jest samodzielne dokonanie zgłoszeń w urzędzie skarbowym, zakładzie ubezpieczeń społecznych i urzędzie statystycznym.

#3 krzysztof_r

krzysztof_r

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 30 marzec 2016 - 13:59

Przy zakładaniu spółki przez internet, analogicznie do tradycyjnej formy zakładania spółki, minimalny wkład wynosi 5 tys. zł. Dopuszczalna jest tylko gotówka, a wkłady niepieniężne nie są uwzględniane. Wnoszenie wkładów niepieniężnych w postaci aportów, np. samochodów, nieruchomości albo papierów wartościowych możliwe jest dopiero później, przy podwyższaniu kapitału zakładowego.

Korzyścią tej formy rejestracji spółki jest więcej czasu na zebranie i wniesienie kapitału (normalnie trzeba to zrobić jeszcze przed złożeniem wniosku o założenie spółk) W tej nowej formie wspólnicy mają 7 dni od wpisu do rejestru przedsiębiorców.

Nie obowiązuje jednak zasada jednego okienka, a zatem konieczne jest samodzielne dokonanie zgłoszeń w urzędzie skarbowym, zakładzie ubezpieczeń społecznych i urzędzie statystycznym.

Oczywiście, że warto pod warunkiem, że nie rejestrujesz pierwszy raz i masz w tym doświadczenie.

Polecam poczytać http://blwcorp.pl/re...przez-internet/

#4 bakarat

bakarat

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 564 postów

Napisano 28 grudzień 2016 - 16:37

Jeśli prowadzicie firmę, to warto sobie zerknąć tutaj http://poradnikprzed...tor-wynagrodzen . Jest tam bowiem kalkulator wynagrodzeń brutto - netto. Szybko można wyliczyć tam wynagrodzenie.

#5 elka2002

elka2002

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 575 postów

Napisano 01 styczeń 2017 - 12:06

Prowadzenie spółki nie jest to takie trudne jakby się mogło wydawać. Na pewno wystawianie faktur i ich obróbkę ułatwi ten program https://wfirma.pl/pr...o-faktur-online . Jest naprawdę świetny pod każdym względem.

#6 FRUPO.pl

FRUPO.pl

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 12 postów
  • LokalizacjaKoło

Napisano 21 czerwiec 2018 - 19:47

s24 i zakładanie Spółki za pomocą tego systemu bardzo ułatwia życie a do tego jest proste w obsłudze. Ja rejestrowałem już wiele spółek za pomocą s24 i jestem bardzo zadowolony. 3 dni i mam gotową firmę do działania :) Polecam a do tego to rozwiązanie minimalizuje koszty otwarcia firmy. 

Sklep dla dzieci - FRUPO.pl

Blog kosmetyczny - Kobieca-strefa.pl

#7 asari

asari

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 38 postów

Napisano 30 październik 2018 - 15:15

Myślę, że głównym atutem założenia spółki przez internet jest właśnie oszczędność czasu. Możesz tu przede wszystkim ograniczyć formalności do minimum. Po dokonaniu rejestracji możesz od razu rozpocząć działalność gospodarczą. Jest tak zwłaszcza wtedy, kiedy zdecydujesz na zakup gotowej spółki, wtedy większość formalności jest już przygotowanych wcześniej. Jest to też fajna opcja dla początkujących przedsiębiorców, którzy jeszcze nie są tak dobrze rozeznani odnośnie rejestracji firmy w formie spółki z o.o.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: s24, spółka z o.o., rejestracja spółki

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych