Skocz do zawartości

Wyrzucanie smieci w innej gminie

śmieci ustawa śmieciowa nieruchomości

wróć do serwisu Sektor Publiczny 3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Marek

Guest_Marek
  • Goście

Napisano 10 lipiec 2013 - 14:51

Czy wg nowej ustawy śmieciowej, można wyrzucać posegregowane śmieci w innej gminie, jesli moja gmina nie wdrożyła programu segregacji smieci?

#2 ConradoNieMoreno

ConradoNieMoreno

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1138 postów
  • Lokalizacjanajwiększa wieś na Mazowszu

Napisano 10 lipiec 2013 - 17:42

Witaj !

Jako mieszkaniec danej gminy w której położona jest twoja nieruchomość składasz odpowiednią deklarację do swojego urzędu gminy - także nie możesz wyrzucać swoich śmieci w innej gminie tylko dlatego że w twojej nie funkcjonuje odpowiedni system.

Z ustawy o utrzymaniu porządku i czystości i porządku wynika obowiązek zapewnienia przez gminę odbioru śmieci po 1 lipca - jeśli nie wprowadziła odpowiedniego systemu gospodarowania to jest ona zobowiązana zwrócić koszta wywozu śmieci jakich dokonuje właściciel nieruchomości chyba, że po 1 lipca nadal funkcjonuje "stary system" gospodarowania odpadami.

Pozdrawiam, życząc miłego dnia - niezależnie od tego jak bardzo zdenerwował Cię mój post.

Jedyna inicjatywa w której biorę aktywny udział:

Q <klik>

#3 Guest_ja

Guest_ja
  • Goście

Napisano 15 lipiec 2013 - 10:29

W mnie w "gminie" ppłacimy njwyższą stawke i nie segregujemy śmieci. Ale ja chcę to robić, dlatego pytam. Czy mogę podrzucić segregowane śmieci do innej gminy?

#4 ConradoNieMoreno

ConradoNieMoreno

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1138 postów
  • Lokalizacjanajwiększa wieś na Mazowszu

Napisano 15 lipiec 2013 - 11:18

W mnie w "gminie" ppłacimy njwyższą stawke i nie segregujemy śmieci. Ale ja chcę to robić, dlatego pytam. Czy mogę podrzucić segregowane śmieci do innej gminy?

Nie, jak sobie to wyobrażasz ? będizesz jeździł po blokowiskach i podrzucał swoje śieci innym mieszkańcom ?( od właścicieli nieruchomości - domków jednorodzinnych smieci odbierane są indywidualnie). ?

Sprawdź regulamin utryzmania porządku i czystości w gminie w której mieszkasz gmina nie może Ci narzucać niesegregowania odpadów ba !

ma nawet obowiązek wynikający z ustawy - uchwalenia niższych stawek za wywóz takich odpadow - takie jest główne założenie calej tej reformy że wszyscy z dniem 1 lipca staliśmy się proekologiczni :) założenie piękne tylko z wykonaniem jak narazie nie wychodzi.

gospodarka odpadami na danym terenie to zadanei gmiiny w której mieszkasz - nie możesz wyrzucać odpadów gdzie indziej.

Pozdrawiam, życząc miłego dnia - niezależnie od tego jak bardzo zdenerwował Cię mój post.

Jedyna inicjatywa w której biorę aktywny udział:

Q <klik>

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: śmieci, ustawa śmieciowa, nieruchomości

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych