Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

Czy można grillować na balkonie?

grill nieruchomości

wróć do serwisu Sektor Publiczny 10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Damian

Guest_Damian
  • Goście

Napisano 10 lipiec 2013 - 14:45

Mieszkam w bloku 5 piętrowym na 3 piętrze. Zastanawiam się czy mogę rozpalić grilla na balkonie. Czy można to robić? czy regulują to jakies przepisyi mogę zostać ukarany?

#2 ConradoNieMoreno

ConradoNieMoreno

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1138 postów
  • Lokalizacjanajwiększa wieś na Mazowszu

Napisano 10 lipiec 2013 - 17:13

Witaj !

Rozpalanie grilla na balkonie nie jest wprost zakazane w polskim prawie - i to w zasadzie jest główny problem.

Oczywistym jest fakt, że sąsiadom taki grill może po prostu przeszkadzać czy to ze względu na imisje (dym, zapach pieczonego mięsa) czy też ze względu na poczucie zagrożenia pożarem. Spółdzielnie/ wspólnoty mieszkaniowe wprowadzają jednak w swoich regulaminach odpowiednie zapisy wedle których grillowanie nie jest dozwolone (koniecznie sprawdź więc regulamin swojej). 

Jeśli sąsiedzi wezwą policję/ straż miejską/ straż pożarną można się spodziewać, że funkcjonariusze albo nas upomną albo wystawią nam mandat karny (do kwoty 500 zł jeśli jednak odmówimy jego przyjęcia sprawa trafi do sądu a wtedy kwota grzywny za takie przewinienie może wynosić od 20 do bez mała 5 000 zł) - podstawą wystawienia mandatu w tym przypadku jest klasyczne naruszenie porządku publicznego. Ostatnio jednak równie "modną" podstawą jest art 82 Kodeksu wykroczeń:

[color=rgb(54,49,46);font-family:Arial, sans-serif;]"82 § 1 pkt 1 [/color]

[color=rgb(54,49,46);font-family:Arial, sans-serif;]kto dokonuje czynności, które mogą spowodować pożar, jego rozprzestrzenianie się, utrudnienie prowadzenia działania ratowniczego lub ewakuacji, polegających na niedozwolonym używaniu otwartego ognia, paleniu tytoniu i stosowaniu innych czynników mogących zainicjować zapłon materiałów palnych, podlega karze aresztu, grzywny albo karze nagany"[/color]

Nie radzę więc rozpalać grilla ponieważ o sąsiadów których to rozdrażni naprawdę nie trudno.

Pozdrawiam, życząc miłego dnia - niezależnie od tego jak bardzo zdenerwował Cię mój post.

Jedyna inicjatywa w której biorę aktywny udział:

Q <klik>

#3 t_mb

t_mb

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 71 postów

Napisano 16 czerwiec 2015 - 05:32

A ja mieszkam w bloku w którym balkon jest zabezpieczony ściankami działowymi. Balkon jest duży, bo ma w sumie 9 m kw. Czy w tym wypadku będę mógł rozpalić grilla?

#4 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 21548 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 16 czerwiec 2015 - 07:47

Kogo pytasz? Nas?

Masz wyżej przepis podany, odpowiedz sobie sam.

#5 alf

alf

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 852 postów

Napisano 16 czerwiec 2015 - 09:21

Nic się w tym zakresie nie zmieniło. Grillowanie na balkonie jest w większości przypadków zabronione. Ale można obejść ten zakaz stosując tzw grill bez dymu (grill ekologiczny).

Jest łatwy do przenoszenia, cicho pracuje, brak dymu, obudowa nie nagrzewa się, można go używać na balkonie czy w pomieszczeniach zamkniętych.

Sprawdź sobie np LotusGrill, tutaj masz info na jego temat: http://lotusgrillpolska.pl/lotus-grill

#6 ewela85

ewela85

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 16 lipiec 2015 - 19:09

Nie polecałabym, jest to zabronione a jednocześnie może nie być komfortowe dla sąsiadów.

#7 Guest_Anna

Guest_Anna
  • Goście

Napisano 02 kwiecień 2016 - 14:56

Wydaje mi się że zależy to tez jakich ma się sąsiadów. No bo w sumie jak ja mieszkam na wsi i sąsiad robi grilla na podwórku to tez czuję. Ale wydaje mi się, że w bloku to taki dymiący strasznie nie przejdzie. Polecam poszukać, bo widziałam w sklepach takich bardziej zdrowotnych (że tak napisze) taki który nie dymi. I właśnie dzięki temu jest też zdrowy, a wraz z nami sąsiedzi :)

#8 mtzd

mtzd

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 874 postów

Napisano 22 maj 2017 - 05:32

Sama staram się nie grillować na balkonie ponieawż wiem,ze sąsiadom nie do konca może to pasować. Nie każdy przecież lubi tego typu zapaszki Jednak jeśli już koniecznie chcesz coś zrobić to sugeruje albo kurczaka albo jakieś warzywa. O tutaj jest na przykłąd przepis na grillowane szparagi:
Ewentualnie kup sobie grill elektryczny. Ty będziesz z jedzenia zadowolona. A i sąsiedzi nie powinni mieć pretensji, że coś się u nich dymi.

#9 frankky

frankky

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 19 postów

Napisano 08 czerwiec 2017 - 12:00

rozwiązaniem na to jest grill elektryczny :) 

#10 pepke

pepke

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 538 postów

Napisano 08 marzec 2018 - 08:02

Nie można na pewno grillować tradycyjnym grillem. Będzie się dymiło. Jęsli macie tolerancyjnych sąsiadów to się zgodza ale podejrzewam,że większości będzie coś takiego przeszkadzało ( wiem po sobie,ze sam nie chciałbym aby ktos mi takim grillem dymił)

Jednak nie jest to niemożliwe. 

Zastanówcie sie albo nad grillem elektrycznym

Albo nad grillem gazowym:

https://royal-poland.pl/grille-royal

Celem życia jest rozwój własnej indywidualności

#11 fashion.victim

fashion.victim

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1283 postów

Napisano 17 styczeń 2019 - 07:52

Zakazu nie ma, ale sądzę, że sąsiedzi mieliby co innego do powiedzenia w tej kwestii.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: grill, nieruchomości

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy