Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

jak liczyć182 dni L4

182 dni

wróć do serwisu Księgowość 1 odpowiedź w tym temacie

#1 Guest_Basia

Guest_Basia
  • Goście

Napisano 29 czerwiec 2013 - 20:48

Witam,

W styczniu byłam 30 dni na L4, wróciłam do pracy, a po tygodniu rozchorowałam się - na zwolnieniu przebywam do dziś i nadal jestem chora. Dodam, iż pierwsze zwolnienie wystawił lekarz ortopeda, drugie inny lekarz i nie ma ono związku z pierwszą nieobecnością.

Mam 2 pytania:

1. jak liczyć okres (limit) 182 dni zwolnienia - czy od pierwszego, czy drugiego zwolnienia? Pomiędzy zwolnieniami była 7-dniowa przerwa i nie były one w żaden sposób ze sobą związane.

2. czy po powrocie ze zwolnienia 182-dniowego pracodawca będzie mógł mnie zwolnić bez zachowania okresu wypowiedzenia? Mam umowę na czas nieokreślony, pracuję w firmie 4,5 roku.

Będę wdzięczna za odpowiedź.

Basia

#2 Bogusława

Bogusława

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8195 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 29 czerwiec 2013 - 21:09

Okres zasiłkowy 182 ZUS będzie liczył pewnie wraz z pierwszym zwolnieniem pomimo zapisów ,że inne jednostki chorobowe rozpoczynają okres zasiłkowy od nowa.najlepszym rozwiązaniem jest zwrócenie się w terminie późniejszym około 150 dnia z pismem do ZUS jak należy zakwalifikować Twój okres chorobowy ,wtedy wszystko będzie jasne.Dlaczego nie teraz? Nie sugerowałabym w tym momencie ,ze choroba będzie tyle trwała.Pracodawca może pracownika zwolnić bez zachowania okresu wypowiedzenia po 182 zasiłku chorobowego oraz od 91 dnia zasiłku rehabilitacyjnego łącznie na podstawie art.53 K.p. .

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: 182 dni

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy