Skocz do zawartości


zdjęcia z imprezy masowej w internecie


wróć do serwisu Sektor Publiczny 4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Igor

Guest_Igor
  • Goście

Napisano 27 czerwiec 2013 - 10:01

Czy urząd gminy na swojej stronie internetowej może publikować zdjęcia z imprezy masowej. Nie narusza to czyjegoś wizerunku? Czy osoby które są na zdjęciach mogą żądać ich usunięcia?



#2 Ania_B

Ania_B

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 2346 postów

Napisano 28 czerwiec 2013 - 09:05

Ustawa o prawie autorskim

Art. 81. 
 
1. Rozpowszechnianie wizerunku wymaga zezwolenia osoby na nim przedstawionej. W braku wyraźnego zastrzeżenia zezwolenie nie jest wymagane, jeżeli osoba ta otrzymała umówioną zapłatę za pozowanie.
 
2. Zezwolenia nie wymaga rozpowszechnianie wizerunku:
 
1)  osoby powszechnie znanej, jeżeli wizerunek wykonano w związku z pełnieniem przez nią funkcji publicznych, w szczególności politycznych, społecznych, zawodowych,
2)  osoby stanowiącej jedynie szczegół całości takiej jak zgromadzenie, krajobraz, publiczna impreza.


#3 kasandra88

kasandra88

    Nowy użytkownik

  • Członkowie
  • Pip
  • 5 postów
  • LokalizacjaSuwałki

Napisano 28 październik 2013 - 19:49

Czy takie same przepisy mają zastosowanie w przypadku publikowania zdjęć przez agencje reklamowe z imprez sportowych? Co zrobić w przypadku gdy ktoś znajdzie siebie na takim zbiorowym zdjeciu i zażąda jego usuniecia?



#4 AnnaLis

AnnaLis

    Użytkownik

  • Członkowie
  • PipPip
  • 13 postów

Napisano 02 listopad 2017 - 11:29

Czy takie same przepisy mają zastosowanie w przypadku publikowania zdjęć przez agencje reklamowe z imprez sportowych? Co zrobić w przypadku gdy ktoś znajdzie siebie na takim zbiorowym zdjeciu i zażąda jego usuniecia?

Jak się uprze to pewnie będzie trzeba usunąć albo zamazać



#5 Amoniaczek2

Amoniaczek2

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 149 postów

Napisano 20 styczeń 2020 - 12:52

Nikt nie może publikować naszego wizerunku (jeśli oczywiście nie jesteśmy funkcjonariuszami państwowymi) bez naszej zgody!





Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych