Skocz do zawartości


Ogródek działkowy - jak go kupić

ogródek działkowy kupno

wróć do serwisu Sektor Publiczny 1 odpowiedź w tym temacie

#1 Guest_doris

Guest_doris
  • Goście

Napisano 26 czerwiec 2013 - 08:36

Mieszkam w dużym mieście, do terenów zielonych trzeba się przemieszczać dobrą godzinę w piątkowe popołudnie i w weekend, a tak się składa, że mam trochę gotówki, dlatego rozważam kupno ogródka działkowego. Niestety słyszałam gdzieś, że sprzedaż, a tym samym kupno ogórdka działkowego są nielegalne - czy to prawda?#2 Ania_B

Ania_B

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 2346 postów

Napisano 26 czerwiec 2013 - 08:43

Działki należą do PZD (Polski Związek Działkowców), nie do poszczególnych użytkowników i nie można ich kupić. Kupujesz tylko to co znajduje się na działce, czyli domek, nasadzenia - generalnie to co poprzedni użytkownik zainwestował. Najważniejsze, aby formalności załatwiać z zarządem np.ROD (Rodzinne Ogródki Działkowe) - organizacją która zarządza działkami, czyli najlepiej z prezesem, zarząd podejmuje decyzję w przyjęciu nowego użytkownika w poczet członków i wykreśleniu starego.

Dokumentów żadnych nie potrzebujesz, wypełniasz tylko podanie o przyjęcie do ROD, resztę załatwia zarząd.Zanim kupisz działkę przejdź się do tego ogrodu/działek i pogadaj z ludźmi, oni najlepiej wiedzą czy nie jest planowana jakaś inwestycja na tym terenie i czy działki nie  będą likwidowane.

Dodaj odpowiedź  Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: ogródek działkowy, kupno

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych