Skocz do zawartości

jak długo trzeba pracować aby iśc na płatne zwolnienie lekarskie??

wróć do serwisu Kadry 235 odpowiedzi w tym temacie

#81 Guest_doriss

Guest_doriss
  • Goście

Napisano 21 październik 2011 - 10:46

przeciez moga sprawdzic orzeczenie lekarskie. Niezwykle rzadko się zdarza, że podważają orzeczenie o zgrożeniu ciązy. To już raczej twój pracodawca może miec kłopot, nie ty, ale też wątpie, bo ciąża jest zbyt wczesna, aby z góry w momencie podpisywania umowy wiedział, że jesteś w ciąży i pójdziesz na zwolnienie;

#82 Guest_Martusia

Guest_Martusia
  • Goście

Napisano 21 październik 2011 - 10:50

i to nic nie szkodzi ze tylko 22 dni przepracowałam ??

#83 Guest_lilka

Guest_lilka
  • Goście

Napisano 21 październik 2011 - 20:21

pracuje od 26.09 .11r ,a od 18 do 24.10 zachorowalam czy bede miala za te dni zaplacone?

#84 Guest_Doda

Guest_Doda
  • Goście

Napisano 02 listopad 2011 - 11:27

Witam pracuję od 4 października umowę mam do 31 grudnia a jestem chora czy jeśli pójdę od dzisiaj na l4 to czy będzie to chorobowe płatne

#85 Guest_doriss

Guest_doriss
  • Goście

Napisano 02 listopad 2011 - 11:28

od jutra, bo musi minąc miesiąc opłacania składek

#86 Guest_doda

Guest_doda
  • Goście

Napisano 02 listopad 2011 - 11:42

czyli jak jutro pójdę to będę miała chorobowe płatne?

#87 Guest_doriss

Guest_doriss
  • Goście

Napisano 02 listopad 2011 - 11:44

tak, bo jutro minie miesiąc od rozpoczęcia umowy o pracę

#88 Guest_doda

Guest_doda
  • Goście

Napisano 02 listopad 2011 - 11:45

OK dzięki bardzo pozdrawiam

#89 Guest_ja

Guest_ja
  • Goście

Napisano 17 grudzień 2011 - 20:20

jak długo musze przepracować po 6-cio miesięcznym zwolnieniu żeby ponownie iść na zwolnienie?

#90 Guest_Iza

Guest_Iza
  • Goście

Napisano 17 grudzień 2011 - 20:44

Aż zachorujesz

#91 Guest_hiuit

Guest_hiuit
  • Goście

Napisano 10 styczeń 2012 - 10:22

jesli poszedlem na l4 po przepracowaniu 3 tygodni a 30 dni umowy minelo mi gdy jestem na l4 to czy bede mial platne te dni powyzej 30

#92 Guest_Łukasz

Guest_Łukasz
  • Goście

Napisano 16 styczeń 2012 - 18:24

Witam państwa :) mam problem , jestem na okresie probnym w pracy(4mies) przepracowalem 2 tyg i zlamalem reke (nie w pracy ) i mam zwolnienie na 6tyg :) a teraz mam pytanie :D kto mi za to zaplaci i czy wgl mi ktos zaplaci ? z tego co sie orientuje to 80% placi zus ale nie wiem czy nie za krotko pracowalem...

#93 Guest_Iza

Guest_Iza
  • Goście

Napisano 16 styczeń 2012 - 18:39

do ~ hiuit Po okresie wyczekiwania tj. 30 dniach zwolnienie jest płatne.do ~ Łukasza Czy będziesz miał zapłacone od 1go dnia zwolnienia czy po okresie wyczekiwania zależy od twojego stażu pracy. Jeżeli to pierwsza praca i nie jesteś absolwentem to za zwolnienie będziesz miał zapłacone od 31 dnia ubezpieczenia za resztę zwolnienia, jak masz ciągłość ubezpieczenia lub 10 letni staż pracy to od 1go dnia zwolnienia

#94 Guest_damianos30

Guest_damianos30
  • Goście

Napisano 27 luty 2012 - 09:50

Witam:Mam pytanie:Gdy sie jest na okresie probnym na 3 m-ce i na 3/4 etatu to po jakim czasie mozna isc na platne L4?Pozdrawiam.

#95 Guest_Edzia

Guest_Edzia
  • Goście

Napisano 27 luty 2012 - 21:59

No wtedy kiedy się zachoruje.

#96 Guest_Iza

Guest_Iza
  • Goście

Napisano 27 luty 2012 - 22:08

Potwierdzam. Najlepszym momentem pójścia na zwolnienie lekarskie jest choroba

#97 Guest_Kinga

Guest_Kinga
  • Goście

Napisano 09 listopad 2013 - 13:07

Odświeżam temat, z racji że moja sytuacja jest nieco inna. Od ponad roku jestem na bezrobociu bez prawa do zasiłku. Mam więc ubezpieczenie zdrowotne. Podjęłam teraz pracę, przy czym pierwszy tydzień jest bez umowy (a więc na razie się nie wyrejestrowuję z UP) a potem dadzą mi umowę zlecenie, przy czym będą opłacać mi składki społeczne i zdrowotne. I teraz tak - na razie nie zgłaszam tego pracodawcy bo nie chcę stracić pracy, ale w niedługym czasie będę mieć zabieg operacyjny. Szpital wystawi mi L4. I teraz pytanie czy oba okresy, a więc bezrobocia i pracy zsumują się (tzn. będzie kontynuacja) i w związku z tym będzie przysługiwało mi płatne L4, czy też nie? Kto i w jakiej wysokości zobowiązany będzie dokonać wypłaty, jeśli należy się płatne? Dodam  że będę na zwolnieniu najwyżej 3-4 dni.

#98 doriss

doriss

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8917 postów
  • Lokalizacjaśrodek Polski

Napisano 12 listopad 2013 - 08:44

jesli nie będziesz opłacać dobrowolnej składki chorobowej, to zwolnienie płatne nie będzie się należało. Składki takie musisz odprowadzać przez 90 dni z umowy zlecenia. Dopiero od 91. dnia będzie się należeć płatne zwolnienie

Bo wypadek to dziwna rzecz. Nigdy go nie ma, dopóki się nie wydarzy. Kubuś Puchatek

#99 Guest_tolek

Guest_tolek
  • Goście

Napisano 22 listopad 2013 - 21:22

Mam pytanie

Prowadzę działalność KP (karta podatkowa) byłem na zwolnieniu 3 miesiące nie dostawałem zasiłku chorobowego z tytułu nie terminowego wpłacania składek.Wróciłem do pracy i ciekawi mnie po jakim okresie nabiorę prawa do płatnego l4?  

#100 Radomiak

Radomiak

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1747 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 22 listopad 2013 - 21:52

Ustawa o systemie ubezpieczeń społecznych art. 11 ust 2:

Dobrowolnie ubezpieczeniu chorobowemu podlegają na swój wniosek osoby objęte obowiązkowo ubezpieczeniami emerytalnym i rentowymi:

-osobami wykonującymi pracę nakładczą;

-osobami wykonującymi pracę na podstawie umowy agencyjnej lub umowy zlecenia albo innej umowy o świadczenie usług, do której zgodnie z Kodeksem cywilnym stosuje się przepisy dotyczące zlecenia, zwanymi dalej "zleceniobiorcami", oraz osobami z nimi współpracującymi

-osobami prowadzącymi pozarolniczą działalność oraz osobami z nimi współpracującymi;

-osobami wykonującymi odpłatnie pracę, na podstawie skierowania do pracy, w czasie odbywania kary pozbawienia wolności lub tymczasowego aresztowania;

-duchownymi.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych