Skocz do zawartości

jak długo trzeba pracować aby iśc na płatne zwolnienie lekarskie??

wróć do serwisu Kadry 235 odpowiedzi w tym temacie

#41 Guest_Janek

Guest_Janek
  • Goście

Napisano 19 luty 2011 - 14:06

W zasadzie to 5 tygodni ale nie wiem czy się to wlicza do tych 30 dni ? proszę o pomoc pilne . dzięki

#42 Guest_koleżanka

Guest_koleżanka
  • Goście

Napisano 19 luty 2011 - 18:34

do mmmm - choroba daje uprawnieniado Janka - a już jesteś chory ?

#43 Guest_Janek

Guest_Janek
  • Goście

Napisano 19 luty 2011 - 18:47

tak mam grype dość ostrą i nie wiem co w poniedziałek ? a jak mam mieć l4 bez żadnych pieniędzy to będe musiał chyba iść chory i tu jest ten problem bo żyć za coś tez trzeba.

#44 Guest_Janek

Guest_Janek
  • Goście

Napisano 20 luty 2011 - 20:02

hej czy może mi ktoś napisać czy te 30 dni wlicza się już od umowy próbnej?

#45 Guest_Nell

Guest_Nell
  • Goście

Napisano 20 luty 2011 - 20:19

Ubezpieczony nabywa prawo do zasiłku chorobowego po upływie 30 dni nieprzerwanego ubezpieczenia chorobowego – jeżeli podlega obowiązkowo temu ubezpieczeniu.Od kiedy masz umowę?

#46 Guest_Ala

Guest_Ala
  • Goście

Napisano 31 marzec 2011 - 12:43

mam pytanie czy zatrudniając się będąc już w ciąży (czego oczywioscie nie wiedziałam) po 3-mc przepracowanych moge isc na l4 i czy będzie ono płatne 100%

#47 Guest_doriss

Guest_doriss
  • Goście

Napisano 31 marzec 2011 - 12:46

a gdy się dowiedziałas o ciąży, od razu poczucłaś się chora?? szok, w XXI wieku ciąża jest straszną, powaljącą chorobą

#48 Guest_Ala

Guest_Ala
  • Goście

Napisano 31 marzec 2011 - 15:10

ciąża nie choroba, a twoja odpowiedz to żadna odpowiedz...chodzi o to czy nikt nie bedzie miał pretensji że zatrudniłam się będąc już w ciąży i czy nie wynikną z tego jakieś większe problemy jak już pójdę na l4?

#49 Guest_ida

Guest_ida
  • Goście

Napisano 31 marzec 2011 - 17:23

"chodzi o to czy nikt nie bedzie miał pretensji że zatrudniłam się będąc już w ciąży i czy nie wynikną z tego jakieś większe problemy jak już pójdę na l4?sądzę,że pracodawca będzie wniebowzięty :)))

#50 Guest_daraz

Guest_daraz
  • Goście

Napisano 13 kwiecień 2011 - 16:38

mam pytanie mam umowe próbna na 3 misiące po 16 dniach trafiłem do szpitala i na zwolnienie ponad 30 dni wcześniej prze tą umową miałem staż w tym samym zakładzie tyle że z Urzędu pracy czyli składni do zusu wpływały cały czas moje pytanie jest takie czy bede miał płatne L-4 czy nie?? jak to wygląda jeżeli tak to ile procent pomóżcie prosze dziękuje z góry

#51 Guest_doriss

Guest_doriss
  • Goście

Napisano 13 kwiecień 2011 - 16:41

jeśli przez czas stazu miałes opłacane składki chorobowe, to możesz mieć płatne zwolnienie chorobowe - 80% wynagrodzenia

#52 Guest_daraz

Guest_daraz
  • Goście

Napisano 13 kwiecień 2011 - 16:47

dzięki barzdo za pomoc

#53 Guest_daraz

Guest_daraz
  • Goście

Napisano 13 kwiecień 2011 - 16:48

a co by było gdyby urząd nie opłacał mi składek chorobowych??

#54 Guest_doriss

Guest_doriss
  • Goście

Napisano 13 kwiecień 2011 - 16:51

okres wyczekiwania z umowy o pracę = 30 dni, czyli zasiłek dostałbyś dopiero od 31. dnia choroby

#55 Guest_daraz

Guest_daraz
  • Goście

Napisano 13 kwiecień 2011 - 16:53

aha dziękuje Ci bardzo za pomoc

#56 Guest_daroo

Guest_daroo
  • Goście

Napisano 01 czerwiec 2011 - 10:57

a mam takie troche inne pytanie pomóżcie prosze to pilne bardzo czy jeżeli skończyłem umowe o prace wczoraj nie mam jeszcze świadectwa pracy więc nie moge się zarejestrować ale od 2 miesięcy mam ubezpieczenie prywatne (wraz z polisą matki)-czy coś w tym stylumoje pytanie jest takie czy mogę dziś iść na badania będąc przekonanym że mam ubezpieczenie czy lepiej to przełożyć aż bede zarejestrowany w UP

#57 Guest_ida

Guest_ida
  • Goście

Napisano 01 czerwiec 2011 - 10:59

skoro do wczoraj byłeś pracownikiem ,to jeszcze przez 30 dni masz prawo do bezpłatnej opieki zdrowotnej.

#58 Guest_daroo

Guest_daroo
  • Goście

Napisano 08 czerwiec 2011 - 13:51

ale jeżeli byłem na zwol;nieniu to też mnie to obowiązuje?? bo będąc na L4 też nie można się zarejestrować

#59 Guest_daroo

Guest_daroo
  • Goście

Napisano 08 czerwiec 2011 - 13:52

ale jeżeli byłem na zwolnieniu to też mnie to obowiązuje bo przecież na L4 nie można sie rejestrowaćpomóżcie proszę z góry dziękuje

#60 Guest_naka

Guest_naka
  • Goście

Napisano 29 czerwiec 2011 - 13:09

Witam widzę ze wątek dawno się już skończył ale ktoś tu chyba przesadza bo nikt nie mówi że ciąża to choroba, ale są kobiety (np. tak jak ja) które mają ciąże zagrożoną i praca w nieodpowiednich warunkach może się źle skończyć. Mi lekarz powiedział że bede pracowała na własną odpowiedzialność. Więc zdecydowałam się na zwolnienie bo dziecko jest najważniejsze...

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych