Skocz do zawartości

Brat nie dokłada się do opłat za mieszkanie

czynsz opłaty za mieszkanie nieruchomości

wróć do serwisu Sektor Publiczny 3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Jan

Guest_Jan
  • Goście

Napisano 25 czerwiec 2013 - 14:42

Razem z bratem mieszkam w mieszkaniu, które przepisał na mnie ojciec. Wszystkich opłat dokonuję tylko ja, brat w niczym się nie dokłada, ale jest zameldowany i mieszka w tym mieszkaniu od dawna. Jak mogę zmusić go do dokładania się do opłat? Czy mogę go wymeldować?

#2 monkep

monkep

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 550 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 25 czerwiec 2013 - 20:59

Jeżeli brat jest zameldowany i faktycznie przebywa w mieszkaniu, to może byc problem w jego wymeldowaniu. Można spróbować wystąpić do sądu o zwrot od brata polowy opłat z tytułu użytkowania. Można również uznać, że była to bezpłatna umowa użyczenia, którą można w każdym momencie rozwiązać, w związku z czym brat powinien wyprowadzić się z mieszkania - tutaj jednak może pojawić się problem z Urzędem Skarbowym, ponieważ od takiej umowy powinien zostać odprowadzony podatek.

#3 Guest_Joanna Podlaska

Guest_Joanna Podlaska
  • Goście

Napisano 25 czerwiec 2013 - 21:11

Osoba która jest zameldowana w mieszkaniu i nie płaci to jest tylko i wyłącznie jego wola czy płaci czy też nie ponieważ nie jest udowodnione czy mieszkając płaciła poprzednie rachunki. Zawsze może powiedzieć, że opłacała na poł rachunki, Sąd niestety nic w tej sprawie zrobic nie może, ponieważ jeżeli istnieje pokrewieństwo osób mieszkających razem sąd nie jest w stanie rozpoznac sprawy. art.231/kk/16

#4 Bogusława

Bogusława

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8194 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 25 czerwiec 2013 - 21:52

Możesz natomiast wystąpić do sądu w stosunku do brata o ustalenie ponoszenia kosztów utrzymania mieszkania i partycypacji w kosztach ,płatnych co miesiąc do Twoich rąk.Będzie to skutkować pozytywnie na przyszłość.Jeżeli nie będzie płacił wystąpisz wtedy o eksmisję lub do komornika o wyegzekwowanie należnej kwoty.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: czynsz, opłaty za mieszkanie, nieruchomości

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych