Skocz do zawartości

Czy opłaca się inwestować w nieruchomości za granicą?

nieruchomości inwestycje zagraniczne

wróć do serwisu Sektor Publiczny 21 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Ola

Guest_Ola
  • Goście

Napisano 24 czerwiec 2013 - 12:06

Mam troszkę pieniędzy, chcę je zainwestować i to najlepiej w jakąś nieruchomość. Znajomi przebąkiwali, że lepiej kupić coś za granicą, ale boję się formalności - czy ktoś z was już tego próbował? rzeczywiście jest tak trudno?

Czytałam też, że podobno Floryda w USA jest teraz na inwestycyjnym topie, coś ktoś o tym słyszał? Warto w to pchać pieniądze?

#2 Guest_kuba barski

Guest_kuba barski
  • Goście

Napisano 01 lipiec 2013 - 09:47

Warto było kupić nieruchomość w Chorwacji. Wiadomo, że po wejściu do Unii, ceny pójdą w górę. Na pewno warto też zainteresować się polskimi magazynami, obserwujecie bazę Jartomu. W tym momencie można nawet przejąć magazyny w strefach ekonomicznych, a to już naprawdę bardzo opłacalna forma inwestycji.

#3 Guest_Tomasz43

Guest_Tomasz43
  • Goście

Napisano 23 wrzesień 2013 - 15:36

Podłączę się do pytania. Ostatnio wpadł mi w oko artykuł o inwestowaniu w Chinach. Zajmuje się tym firma Bilo, chyba z Warszawy. Ktoś się orientuje jak jest z zyskownością takich inwestycji?

#4 Guest_margoto

Guest_margoto
  • Goście

Napisano 03 kwiecień 2014 - 10:30

Nie, to w Polsce mamy teraz zdecydowanie najlepsze realia do inwestowania i tutaj należałoby właśnie te środki zostawić. Mam na myśli tego typu hale - hale.jartom.com/nieruchomosci/Hala-magazynowa-do-wynajecia-Pruszcz-Gdanski-2233ahhw,61,hale,cd,w,0,,,-- Tak, to duża kasa, ale nie zmienia to faktu, że przejęcie czegoś takiego powinno pozwolić na fajne zarobki. 

#5 Guest_Miron

Guest_Miron
  • Goście

Napisano 17 sierpień 2015 - 11:00

Samemu rzeczywiście może być trudno, dlatego warto skorzystać z pomocy biur, które się tym zajmują. Mogę polecić np. Greg-nieruchomosci.pl które ma bardzo ciekawe oferty nieruchomości i apartamentów.

#6 annakrejczar

annakrejczar

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 17 sierpień 2015 - 22:13

Też rekomendował bym Ci abyś skorzystał z pomocy doradztwa

#7 Guest_krysia82

Guest_krysia82
  • Goście

Napisano 19 luty 2016 - 11:05

Samemu trudno coś znaleźć, a i lista formalności do spełnienia potrafi przyprawić o ból głowy:) Moja siostra kupiła niedawno dom w Hiszpanii za pośrednictwem firmy Greg-nieruchomości. Bardzo sprawnie przeprowadzili ją przez cały proces kupna, wyjaśnili co na czym polega oraz jakie warunki trzeba spełnić. Siostra jest bardzo zadowolona ze współpracy z nimi smile.png

#8 Guest_Wiolecia121

Guest_Wiolecia121
  • Goście

Napisano 09 marzec 2016 - 14:25

Pewnie, że się opłaca. Szczególnie tam gdzie są niskie ceny. Na przykład w Hiszpanii kupisz mieszkanie w niższej cenie niż w Warszawie. Fajnie mieć takie mieszkanko w ciepłym kraju. Na Costainvest.com możesz zobaczyć sobie ceny mieszkań w Hiszpanii. Mają niskie ceny i profesjonalną obsługę. Zresztą co ja się będę rozpisywać. Wejdź na ich stronę i zobacz. Ja jestem z nich zadowolona. Kupiłam od Costa Invest mieszkanie w tamtym roku, latem w nim mieszkam, a teraz je wynajmuję.

#9 Guest_Krzyś83

Guest_Krzyś83
  • Goście

Napisano 11 marzec 2016 - 14:27

Kupno mieszkania za granicą to duża wygoda. Możliwość wyjazdów cały rok, odpoczynek kiedy tylko chcemy. Dlatego ja też zdecydowałem się na kupno mieszkania, tylko, że w Chorwacji. Dzięki agencji Greg-nieruchomości znalazłem odpowiednią ofertę, pomogli mi też ze wszystkimi formalnościami J

#10 Estragon

Estragon

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 13 postów

Napisano 11 marzec 2016 - 15:52

Floryda to dość odległa lokalizacja - jesteś pewien, że uda ci się dopilnować nie tylko formalności, ale także obowiazków związanych z wynajmowaniem komuś nieruchosci (bo rozumiem, że chcesz coś kupić pod wynajem ewentualnie sprzedać za kilka lat)?

#11 Guest_antek94

Guest_antek94
  • Goście

Napisano 13 kwiecień 2016 - 14:46

Myślę, że bardziej opłacalna jest inwestycja w Europie, np w Chorwacji. Wspaniały kraj, ceny mieszkań też nie takie wysokie jakby się mogło wydawać :) najlepiej poradź się biura, które zajmuje się taką sprzedażą, np. Greg-nieruchomości :)

#12 Guest_hajka83

Guest_hajka83
  • Goście

Napisano 29 kwiecień 2016 - 15:48

Ja bym zaryzykowała. Oczywiście gdybym miała dobrą agencję, która zajmuje się takimi inwestycjami, np. Greg-nieruchomości. Moja siostra za ich pośrednictwem kupila dom w Czarnogórze i jest zachwycona

#13 patiks

patiks

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 2025 postów

Napisano 06 lipiec 2016 - 14:35

To zależy gdzie, na pewno nie wszędzie. Na topie są najbardziej atrakcyjne lokalizacje, zerknijcie na to - http://www.baltica-heaven.pl/I wcale nie jest tak, że wszędzie na bank zarobi się kokosy. Nieruchomość również wymaga najpierw przemyślanego planu. To kluczowe.

http://twojanowafigura.pl/ - poznaj Slimunox

#14 Guest_janka821

Guest_janka821
  • Goście

Napisano 11 lipiec 2016 - 14:42

Zaryzykowałam i postanowiłam kupić mieszkanie w Czarnogórze. Odpowiedni apartament znalazłam dzięki agencji Greg-nieruchomości.pl Teraz sama wynajmuje mieszkanie turystom i jestem zadowolona z tej decyzji ;)

#15 Guest_michal882

Guest_michal882
  • Goście

Napisano 31 sierpień 2016 - 19:41

Moim zdaniem jak najbardziej się opłaca. W tamtym roku znalazłem świetną ofertę dzięki agencji Greg-Nieruchomości. W tym roku zamieszkałem w Chorwacji na stałe. To zdecydowanie moje miejsce na ziemii :)

#16 Snt

Snt

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 491 postów

Napisano 09 listopad 2016 - 14:24

Tylko, że inwestycje za granicą mają to do siebie, że dużo trudniej je kontrolować, załatwiać sprawy związane z dokumentami. W Polsce jest jeszcze całkiem sporo możliwości inwestycyjnych nie wiem czy ktoś interesował się zakupem działki nad jeziorem? Sporo informacji na ten temat jak i samych mazur możecie znaleźć na tym portalu - http://dzialkanadjeziorem.pl/ziemia ma tą zaletę, że w przeciwieństwie do innych inwestycji jest raczej bezpieczna i od lat zyskuje to też może być przesłanka. Kto się nie interesował tematem niech naprawdę poczyta informacje na portalu działki nad jeziorem tam jest sporo więcej informacji.

#17 amurawska.1986

amurawska.1986

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 14 listopad 2016 - 09:52

Oczywiście, że warto, jednakże też zależy gdzie. Rzeczywiście w takiej Chorwacji jest bardzo ciekawie, gdyż jest ogromna ilość posiadłości oraz domów, które stoją opuszczone, zwłaszcza na wyspach. Można za całkiem niewielkie pieniądze taką nieruchomość nabyć i wykorzystywać np. w celach turystycznych.

#18 Patrycjusze

Patrycjusze

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 145 postów

Napisano 20 grudzień 2016 - 12:48

Ja jakoś wolę na miejscu, łatwiej dopilnować tematu, mniej jest możliwości że ktoś nas oszuka.
W Krakowie np. fajne mieszkania stawiają na Cystersów 26C to firma http://www.budrem.plmożna kupić bezpośrednio i wynająć.

#19 Kolka82

Kolka82

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów
  • LokalizacjaLodz

Napisano 20 grudzień 2016 - 14:28

Szczerze mówiąc, dużo bardziej opłaca się inwestować w nieruchomości zagraniczne, aniżeli lokalne, jeśli tylko ma się na to środki. Oczywiście kwestia w jakim kraju lokujemy pieniądze, niemniej jeśli będzie to UE i kraje rozwinięte, to właściwie nie ma się czego obawiać. Tamtejsze rynki są stabilniejsze od naszego (tym bardziej teraz), a ewentualna stopa zwrotu również zapowiada się bardziej obiecująco. Wystarczy podpytać specjalistów - https://www.eliteprivatebanking.pl/#/ - którzy na inwestycjach, szczególnie niemieckich, zjedli zęby i mają spore pojęcie o lokatach, rachunkach, środkach, ratach i całej tej biurokracji, która wiąże się z ryzykiem inwestycyjnym. 

#20 patiks

patiks

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 2025 postów

Napisano 13 marzec 2017 - 14:21

Opłaca się raczej inwestować w Polsce, zerknijcie na to - http://www.jartom.co...gazynowych-2017Czy zgadzacie się z tym, co tam opisano? Szczególnie interesuje mnie wątek większego zainteresowania małymi miejscowościami i tanią siłą roboczą. Biura również realnie mogą być przenoszone poza miasta?

http://twojanowafigura.pl/ - poznaj Slimunox

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: nieruchomości, inwestycje, zagraniczne

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych