Skocz do zawartości

Ustawa śmieciowa - Warszawa

ustawa śmieciowa Warszawa deklaracja

wróć do serwisu Sektor Publiczny 1 odpowiedź w tym temacie

#1 Guest_Karolina

Guest_Karolina
  • Goście

Napisano 24 czerwiec 2013 - 11:55

Mam takie pytanko, ze dwa miesiące temu dostałam od wspólnoty deklarację śmieciową do wypełnienia, wypełniłam, zgłosiłam wszystko, jak trzeba, a teraz jednak będą inne stawki na śmieci - czy jak mieszkam w bloku zarządzanym przez wspólnotę, muszę drugi raz wypełniać deklarcję, żeby wpisać te nowe stawki. Pytam, bo słyszałam różne wersje i sama już nie wiem, w co mam wierzyć.

#2 ConradoNieMoreno

ConradoNieMoreno

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1138 postów
  • Lokalizacjanajwiększa wieś na Mazowszu

Napisano 02 lipiec 2013 - 12:51

Witaj !

Tak deklarację należy wypełnić powtórnie i przekazać ją:

1 ) właścicielom nieruchomości wspólnych

2) zarządom spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych

3) zarządcom nieruchomości (w przypadku budynków wielorodzinnych)

Ci natomiast do dnia 19 lipca 2013 r. mają obowiązek przekazać je do Wydziałów Obsługi Mieszkańców w poszczególnych dzielnicach lub przesłać listem poleconym do Urzędu m.st. Warszawy dla właściwej dzielnicy.

Konieczność ponownego przesłania deklaracji wynika z programu pomostowego przyjętego przez Radę miasta Warszawy który zakłada, że od 1 lipca 2013 r. do 31 stycznia 2014 r., na koszt miasta, śmieci od mieszkańców będą odbierać firmy które robiły to dotychczas co jest wynikiem orzeczenia KIO przedłużającym postępowanie przetargowe dot. wywozu śmieci. W trakcie trwania powyższego programu stawki za odbiór śmieci będą niższe niż planowane w docelowej wersji systemu. Niestety nieoficjalnie mówi się, że stawki po 1 stycznia 2014 r. pójdą mocno w górę.

Pozdrawiam, życząc miłego dnia - niezależnie od tego jak bardzo zdenerwował Cię mój post.

Jedyna inicjatywa w której biorę aktywny udział:

Q <klik>

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: ustawa śmieciowa, Warszawa, deklaracja

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych