Skocz do zawartości

Leasing, czy kredyt?

leasing kredyt zakup samochodu

wróć do serwisu Logistyka 15 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Andrzej

Guest_Andrzej
  • Goście

Napisano 24 czerwiec 2013 - 11:28

Mam pytanie odnośnie finansowania zakupu samochodu. Zastanawiam się nad tym, czy lepszym rozwiązaniem będzie wyleasingowanie pojazdu, czy zakup na kredyt? Jak wezmę na kredyt to spłacę i samochód będzie mój, a jak to jest w przypadku leasingu? Czy po spłacie ostatniej raty leasingowej mogę ywkupić samochód dla siebie?

#2 finansista

finansista

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 11 postów

Napisano 24 czerwiec 2013 - 20:38

Nie da się jednoznacznie stwierdzić co jest lepsze leasing czy kredyt nie znając szcegółów Twojej sytuacji finansowej.W kwestiach pozyskiwania polecam zadać pytanie na forum kredytowym: http://www.forum-kre...towych-dla-firm - tam doradcy na bieżąco wykonują symulację dla kredytu jak i leasingu.

#3 Sprawka

Sprawka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 115 postów

Napisano 07 grudzień 2016 - 09:35

Mam pytanie odnośnie finansowania zakupu samochodu. Zastanawiam się nad tym, czy lepszym rozwiązaniem będzie wyleasingowanie pojazdu, czy zakup na kredyt? Jak wezmę na kredyt to spłacę i samochód będzie mój, a jak to jest w przypadku leasingu? Czy po spłacie ostatniej raty leasingowej mogę ywkupić samochód dla siebie?

Z tego co wiem, branie samochodu w leasing po pewnym czasie skutkuje przejęciem przez Ciebie auta. Ale pewności nie mam.

#4 adammadry

adammadry

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 18 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 07 grudzień 2016 - 20:11

Cześć, Jestem doradcą leasingowym od ponad 20 lat, więc raczej znam się na tym.

W leasingu będziesz miał zapewnioną w umowie możliwość wykupu samochodu za tzw. wartość końcową.

Zwykle to jest 1% wartości zakupu auta, ale można też powiększyć kwotę wykupu - wtedy będziesz miał niższe raty miesięczne.

Z leasingu operacyjnym możesz wykupić ale nie musisz, w leasingu finansowym sama splata rat stanowi już wykup. Ale oczywiście leasing operacyjny jest korzystniejszy, ponieważ wrzucasz raty leasingowe w koszty. Więcej  temat leasingu znajdziesz tutaj.

Masz tam również poglądowy kalkulator rat leasingowych oraz najmu długoterminowego. Jeden z lepszych serwisów tego typu.

Leasing samochodów i maszyn, kalkulator. Najem długoterminowy. 20 lat w branży leasingowej.
Przedstawiciel Alior Leasing Warszawa

#5 Mateoo

Mateoo

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 23 styczeń 2017 - 13:00

Według mnie wszystko zależy od sytuacji finansowo-podatkowej firmy. Jednej będzie się opłacać tak, a drugiej inaczej - potrzeba by zgłębić mocniej case. Natomiast ze swojej strony mam pytanie o dodatkowe narzędzia typu https://www.geonavi.com.pl/- czy macie może jakieś doświadczenie z tym związane? Mam info od kolegi że warto korzystać, bo można sporo zaoszczędzić przy regularnym jeżdzeniu po Polsce :)

#6 Blanco01

Blanco01

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 25 styczeń 2017 - 19:19

Leasing jest chyba bardziej opłacalny ;)

#7 Guest_delicious

Guest_delicious
  • Goście

Napisano 02 luty 2017 - 12:07

Jest bardzo dużo zmiennych. Ogólnie, zakładając, żę masz działalność, to leasing operacyjny jest dobrym rozwiązaniem. W takim Raiffeisen np całkiem opłąca się wziac leasing. I zwykle z wykupem jest tak, że masz pierwszeństwo przy wykupie i płacisz za to około 1% wartości początkowej samochodu (to akurat wyczytałem, może się to zmieniać w zależności od umowy i firmy)

#8 Guest_szrud

Guest_szrud
  • Goście

Napisano 02 luty 2017 - 15:48

dla osoby fizycznej leasing konsumencki jest naprawdę niezłym pomysłem. Wiele moich znajomych brało taki w raiffeisen leasing i nie narzekają na koszty. szczegolnie, ze co 5 lat masz nowy samochod :-)

#9 adammadry

adammadry

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 18 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 07 marzec 2017 - 21:26

Raif jest ok, chociaż trzeba uważać na dodatkowe ubezpieczenia i za chwilę to będzie pko które ich wykupiło. Ciekawą alternatywą staje się Alior Leasing , ofertę możesz dostać np. tu: http://al-leasing.pl

Leasing samochodów i maszyn, kalkulator. Najem długoterminowy. 20 lat w branży leasingowej.

#10 Guest_olo

Guest_olo
  • Goście

Napisano 17 marzec 2017 - 12:40

leasing oczywiscie jest lepszy, tzn wg mnie, mysle że to CI wyjdzie lepiej i duzo taniej, po drugie leasing mozesz przerwac a kredytu nie. Dużo kierowców i malych firm transportowych dziala na leasingu i to nawet z dofinansowania. W MW Spedition spotkałem duzo przewoźników, którzy maja auto w leasingu

#11 Guest_genjio

Guest_genjio
  • Goście

Napisano 02 kwiecień 2017 - 16:28

Raif jest ok, chociaż trzeba uważać na dodatkowe ubezpieczenia i za chwilę to będzie pko które ich wykupiło.

Ale takie dodatkowe ubezpieczenia mogą być akurat wszędzie. Wszędzie chcą wcisnąć jakieś nieobligatoryjne opłaty. ale leasing samochodu w Raiffeisen imo się bardzo opłaca. Przynajmniej jak porównywałem oferty z półtora roku temu biggrin.png

A PKO już ich kupiło? Kiedy będzie jakiś rebrand (o ile?)

#12 Guest_KotU

Guest_KotU
  • Goście

Napisano 02 kwiecień 2017 - 18:40

Tak, PKO już ich kupiło. w zeszłym roku o ile dobrze pamiętam. Nie wiem kiedy (i czy w ogóle) się przebrandują naz Raiffeisen Leasing PKO, na razie udało mi się wziąć leasing konsumencki na samochodzik, mam nadzieję, że zmiana właściciela nic mi nie napsuje.

#13 adammadry

adammadry

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 18 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 13 lipiec 2017 - 09:36

Marka Raiffeisen leasing już zniknęła z rynku. Przedstawiciele i dealerzy mają wręcz nakaz usunięcia wszystkich znaków. ciekawe co wyjdzie z połączenia raiffeisen leasing i pko leasing, a w zasadzie wchłonięcia Raiffeisena. Coś mi mówi, że powstanie gracz którego długo nikt nie ruszy.

#14 patiks

patiks

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 2303 postów

Napisano 27 wrzesień 2017 - 10:50

Raczej nie dostaniesz nigdzie finansowania na lepszych warunkach.

Kwestia taka, jak do tego podejdziecie, namiary - http://leasing24.poznan.pl/

Oni po prostu są w stanie zapewnić finansowanie w zasadzie w każdych warunkach.

Ale jakie one będą konkretnie, to już zależy od analizy waszego przypadku. 

#15 Luiza82

Luiza82

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 150 postów

Napisano 11 grudzień 2017 - 16:03

Korzystałam z doradztwa w w firmie www.ekspert-leasing-kredyt.pl i byłam bardzo zadowolony z efektu tej współpracy. Udało mi się w ten sposób znaleźć bardzo dobrą ofertę kredytową. Renomowani doradcy leasingowi szukający jak najkorzystniejszej oferty. Polecam.

#16 orange

orange

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 12 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 16 kwiecień 2020 - 10:12

Temat dosyć stary dlatego warto go odświerzyć,... w obecnych czasach leasing jest jednym z najtańszych rozwiązań jeżeli chcemy mieć niską ratę miesięczną, jeżeli skorzystamy z leasingu firmowego to mamy gwarancje odkupu auta przez dealera po zakończeniu leasingu przez co rata miesięczna może być jeszcze niższa.

Wypożycz samochód w najniższej cenie ccrent.pl.... a jeśli ktoś uszkodził Twój samochód odbierz samochód z OC bezgotówkowo zastepczy.com.pl

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: leasing, kredyt, zakup samochodu

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych