Skocz do zawartości


rodzaje umów deweloperskich

umowa deweloper

wróć do serwisu Sektor Publiczny 1 odpowiedź w tym temacie

#1 Guest_karol

Guest_karol
  • Goście

Napisano 21 czerwiec 2013 - 11:07

chcę kupić mieszkanie, byłem już na spotkaniu z deweloperem, wszystko było ok, a na koniec zapytano mnie jaki rodzaj umowy deweloperskiej chcę podpisać, tyle, że ja nawet nie wiem, co mam do wyboru. Na razie stanęło na tym, że się zastanowię i odezwę się do poniedziałku. Błagam pomóżcie mi, co mam wybrać, co będzie dla mnie korzystne?#2 Ania_B

Ania_B

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 2346 postów

Napisano 21 czerwiec 2013 - 11:54

Wyróżnia się kilka rodzajów umów deweloperskich, które służą realizacji różnych celów. Wśród umów deweloperskich wyróżnia się umowę rezerwacyjną, zobowiązującą, rozporządzającą oraz umowę zobowiązująco-rozporządzającą.

tutaj ich omówienie: http://nieruchomosci...loperskich.html

 

Często zawierane są przedwstępne umowy deweloperskie na rynku nieruchomości. Wówczas, gdy nabywca zobowiązany zawartą umową przyrzeczoną, następnie uchyla się od jej wykonania, deweloper może żądać naprawienia szkody. Coraz to więcej strony decydują się zawrzeć umowę w formie aktu notarialnego. Jednakże w praktyce przedwstępne umowy deweloperskie są zawierane w formie pisemnej, z uwagi na koszty związane ze sporządzeniem aktu notarialnego.

Dodaj odpowiedź  Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: umowa, deweloper

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych