Skocz do zawartości

Zdjęcie

Biuro rachunkowe - czym się kierować przy wyborze? (Część 1)

wróć do serwisu Księgowość 13 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Księgowość

Admin Księgowość

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy
  • 196757 postów

Napisano 20 czerwiec 2013 - 09:50

Przedstawiamy pierwszą część poradnika dotyczącego zagadnień związanych z wyborem biura rachunkowego. Dowiedz się, jak wybrać solidne i fachowe biuro rachunkowe dla swojej działalności gospodarczej? Powrót do artykułu: Biuro rachunkowe - czym się kierować przy wyborze? (Część 1)

#2 Guest_Iwona

Guest_Iwona
  • Goście

Napisano 21 czerwiec 2013 - 11:47

Uważam, że certyfikat księgowy to jest dojenie pieniędzy przez Państwo, koleiny wymysł ministerstwa finansów. Osoby bez certyfikatu czasami o wiele lepiej prowadzą księgi rachunkowe niż te z certyfikatem. Jestem przedsiebiorcą i sama to zauważyłam.

#3 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 21 czerwiec 2013 - 17:03

No na szczęście rząd przyspieszył pracę nad II transzą deregulacji zawodów,projekt ustawy niedługo ma trafić do Sejmu i po podpisie prezydenta po 30 dniach wejście w życie.

- czyli w ramach tej II transzy biuro rachunkowe będzie mógł założyć praktycznie każdy bez żadnego egzaminu.

Jedyne dwa warunki to niekaralność i wykupienie polisy OC.

Na innym forum,jeden z forumowiczów właśnie się dowiedział ,że z chwilą wejścia w życie deregulacji nie będzie już egzaminów na certyfikat.

Więc dla chętnych go uzyskać to ostatni już dzwonek.

#4 Radomiak

Radomiak

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1747 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 22 czerwiec 2013 - 17:36

A czy teraz nie można prowadzić biura bez certyfkatu??? Można, wystarczy zatrudnić kogoś na część etatu, więc żaden egzamin, szkoła, doświadczenie nie jest potrzebne. Czy to coś zmieni? Wg mnie nie, najważniejsze jest doświadczenie, a biura które powstaną po deregulacji zweryfikuje rynek, bo Ci co chcieli to już dawno prowadzą biura.

#5 Guest_drewanje

Guest_drewanje
  • Goście

Napisano 17 październik 2013 - 15:26

Wiadomo, że ludzie patrzą głównie na cene, ale akurat w tej branży nie ona jest najważniejsza. Tu sie przede wszystkim liczy doświadczenie i portfolio klientów. Oczywiście..jeśli biuro ma doświadczenie i dobre portfolio a przy tym tez dobre ceny to można korzystać. Poza tym do zmiany biura najlepszy jest początek roku, można wyrwać niezłe zniżki, np qualitydot daje do 20%, a to już całkiem sporo.

#6 Guest_ECA

Guest_ECA
  • Goście

Napisano 04 luty 2015 - 12:16

Reprezentuję Grupę ECA. Jeśli szukają Państwo profesjonalnej obsługi z zakresu księgowości zapraszam na naszą stronę na ecagroup.pl. Nasi specjaliści zajmują się księgowością m.in. prowadzeniem ksiąg rachunkowych, sprawami kadrowymi, sporządzaniem sprawozdań i raportów finansowych. Bogate doświadczenie w dziedzinie księgowości pomaga nam od lat budować pozycję specjalistów na rynku.

#7 Guest_Super Księgi

Guest_Super Księgi
  • Goście

Napisano 05 luty 2015 - 13:53

Masz dosyć papierkowej roboty w swojej firmie? Wypełnianie pitów, rozliczenia i sprawy kadrowe zajmują Ci zbyt wiele czasu? Zapraszam do skorzystania z usług Biura Rachunkowego Super Księgi. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w obsłudze małych i średnich przedsiębiorstw. Dzięki kompleksowej obsłudze księgowości jesteśmy w stanie całkowicie zaspokoić wszelkie potrzeby naszego klienta z zakresu m.in. PKPiR, ryczałtu, obsługi kadrowej czy płacowej. Zapraszamy do kontaktu tel.: 71 342 69 47 superksiegi.pl

#8 Guest_Parkinowicz

Guest_Parkinowicz
  • Goście

Napisano 09 styczeń 2016 - 22:13

Uważam, że nie opłaca rozliczać się w tradycyjnym biurze rachunkowym. Prowadzę działalność od dwóch lat i od początku rozliczam się internetowo. W superskięgowej za 50zł mam dostęp do platformy rozliczeniowej. Program jest prosty w użyciu, nawet dla osób, które z księgowością nie miały nigdy nic wspólnego. Plusem jest też to, że moje sprawy rozpatruje dedykowana księgowa, z którą mam bezpośredni kontakt.

#9 Guest_grzesiekq

Guest_grzesiekq
  • Goście

Napisano 28 marzec 2017 - 11:01

Od kilku lat prowadzę księgowość online, a raczej moje biuro księgowe. Spotykam się z księgową kiedy mam coś pilnego, a poza tym wszystko załatwiam internetowo. W Liczyku mam wszystko zrobione na czas, a to dla mnie najważniejsze. 

#10 Terminatorrek

Terminatorrek

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 28 marzec 2017 - 11:30

Czy internetowo, czy stacjonarnie warto się zorientować czy biuro pracuje na jakimś uznanym sofcie, czy też może oszczędzają i cały czas mają jakieś wynalazki - albo (co gorsza) stare dosowe programy "bo najszybsze" : ) .

Jeśli ktoś pracuje np. na WAPRO to i księgowość powinna pracować na tym pakiecie, a przynajmniej mieć go dla jakiejś grupy klientów. Unika się problemów z niezgodnością ew. plików wymiany danych (a JPK już czeka u bram) a poza tym duży producent (taki jak Asseco) daje radę nadążać za zmianami w przepisach. Ja piszę o WAPRO bo używam i sprzedaję, ale te zasady są uniwersalne i dotyczą wszystkich dużych producentów. 

#11 flan44

flan44

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 10 kwiecień 2017 - 17:34

Uważam że rozliczanie online to raczej jedyna opcja dla małej firmy. Małe koszty i mniejsza strata czasu. Owszem, prawdą jest że trzeba przetestować dużo serwisów, nie wszystkie są godne zaufania, ale jak się trafi na dobry jest na prawdę dużo mniej problemów. Ja jestem z cflowapp.pl, pierwsze dwa miesiące za darmo więc miałem czas się zastanowić, no i poszło na tak, nawet ze względu na to że pakiety są bardzo ekonomiczne.

#12 Guest_Irmina

Guest_Irmina
  • Goście

Napisano 06 wrzesień 2017 - 09:36

Ja bardzo długo się zastanawiałam nad tym, które biuro rachunkowe wybrać. Miałam duże wymagania. Przede wszystkim interesowało mnie to żeby reprezentowali mnie w urzędach, żeby kontakt z nimi był zdalny, żeby mieli do dyspozycji informatyka, bo ja zawsze coś namieszam jak ślę. No i znalazlam, w Tax Care to wszystko, duzym ułatwieniem było, że współpracują z kurierem i nie musiałam się martwić nawet podrzucaniem kwitów. Teraz wprowadzili jakieś nowe rzeczy, ale jeszcze nie wiem co dokładnie. Aaa jeszcze jedno - ubezpieczenie od błędów, bo to ludzie a błędy popełnia każdy czasami. Na to na pewno warto spojrzeć.

#13 Guest_Wioletta

Guest_Wioletta
  • Goście

Napisano 12 wrzesień 2017 - 10:23

Wiecie co, moim zdaniem nie można generalizować. Jasne, fajnie wziąć polecone biuro księgowe, ale każdy tez ma inne potrzeby. Ja mam dość dużą spółkę i często potrzebujemy porad na przykład prawnych. Nie każde biuro mogło to zapewnić. Plus szukałam biura, które ma w ofercie też od razu kadry by się nie rozdrabniać. My teraz współpracujemy z Perfecta w Sopocie, ale naprawdę była bardzo długa droga zanim znaleźliśmy usługi, które spełniają nasze oczekiwania.

#14 Snt

Snt

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 440 postów

Napisano 24 wrzesień 2017 - 21:03

Uważam, że nie opłaca rozliczać się w tradycyjnym biurze rachunkowym. Prowadzę działalność od dwóch lat i od początku rozliczam się internetowo.

No i tutaj się z Tobą zgadzam dlatego sami zastanawiamy się, żeby przejść do innego biura, ale nie takiego które tylko umożliwia księgowość online, ale takiego które również w razie potrzeby oferuje normalną pomoc twarzą w twarz. Przykład masz tutaj - biuro rachunkowe wrocław opcja dobra bo z jednej strony jak coś trzeba dosłać robisz to zdalnie, z drugiej jak masz wątpliwości coś jest zawiłe i chcesz to wytłumaczyć księgowemu to podjeżdżasz i też nie ma z tym żadnego problemu.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych