Skocz do zawartości

Na czym polega wycena nieruchomości?

nieruchomość wycena rzeczoznawca

wróć do serwisu Sektor Publiczny 28 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_kubasińska

Guest_kubasińska
  • Goście

Napisano 19 czerwiec 2013 - 11:23

w jaki sposób wycenia się nieruchomość? są jakieś metody tego? co jeśli nie zgadzam się z wyceną rzeczoznawcy?

#2 Ania_B

Ania_B

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 2346 postów

Napisano 19 czerwiec 2013 - 11:59

Na podstawie przepisów ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (t.j. Dz. U. z 2010 r., Nr 102, poz. 651 z późn. zm.) wyceny nieruchomości dokonuje się przy zastosowaniu podejść:

[*]porównawczego;
    [*]dochodowego;
    [*]kosztowego;
    [*]mieszanego, zawierającego elementy podejść określonych w pkt 1-3.
    [/list]Najczęściej do ustalania wartości nieruchomości rzeczoznawca majątkowy posługuje się metodą porównawczą. Badany jest rynek nieruchomości w tej samej lub podobnej okolicy, a poprzez wizję lokalną ustalana jest przybliżona wartość nieruchomości. Kiedy znamy już tę wartość, to możemy rozpocząć proces sprzedaży nieruchomości.

W jakim celu nieruchomość była wyceniana?

#3 Guest_beata

Guest_beata
  • Goście

Napisano 21 czerwiec 2013 - 15:19

w jaki sposób wycenia się nieruchomość? są jakieś metody tego? co jeśli nie zgadzam się z wyceną rzeczoznawcy?

[font="'century gothic';"]Ostatnio szukałam informacji na temat tego gdzie i w jaki sposób mogę wycenić swoją nieruchomość. Przeszukałam mnóstwo stron i w końcu znalazłam portal, na którym jest wszystko czego chcesz wiedzieć o nieruchomościach: www.e-propertyrating.pl.[/font]

#4 maverick88

maverick88

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 26 czerwiec 2013 - 21:10

Chciałam wycenić nieruchomości i znajomy polecił mi e-propertyrating.pl . Dzięki temu systemowi udało się w łatwy i przyjemny sposób wykonać wycenę. Skorzystałam także z innych funkcjonalności tego systemu. Jest to naprawdę ciekawa sprawa.

#5 Guest_Róża

Guest_Róża
  • Goście

Napisano 02 kwiecień 2014 - 12:35

Zawsze mozesz sie zwrocic do nowego rzeczoznawcy...Z wlasnego doświadczenia mogę polecić w razie czego http://ekspertyzy.waw.pl/kontakt/ , dobry i rzetelny rzeczoznawca. 

#6 Lukasz000

Lukasz000

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 10 lipiec 2015 - 12:30

Jak nie wiesz jak to zrobić to możesz też skorzystać z pomocy rzeczoznawcy. Ja nie lubię się bawić w takie rzeczy sam. Wolałbym też zaufać profesjonaliście. Może warto kogoś poszukać? Np. tutaj? http://rzeczoznawca24.pl/index.html

Zajmują się  się profesjonalną wyceną w zakresie wyceny między innymi: nieruchomości gruntowych niezabudowanych, nieruchomości gruntowych zabudowanych,  nieruchomości lokalowych (mieszkalnych i użytkowych),  nieruchomości komercyjnych (handlowych, biurowych, magazynowych, przemysłowych), szacowania wynagrodzenia z tytułu pozostawienia nieruchomości poza obecnymi granicami Rzeczpospolitej Polskiej

#7 Malinka76

Malinka76

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 12 sierpień 2015 - 03:42

Najlepiej byłoby zgłosić się do samego rzeczoznawcy i zapytać go o wszystko. Powinien rozwiać wszystkie Twoje wątpliwości. W moim rejonie jest rzeczoznawca z 25 letnim stażem. Zerknij sobie tutaj: http://wycena.net/. Pomagają tam również w sprawach papierkowych związanych z nieruchomością, a myślę że to fajne bo nie trzeba już nigdzie chodzić.

#8 mtzd

mtzd

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 278 postów

Napisano 15 wrzesień 2015 - 05:08

Hej, a czy możecie polecić kogoś z aglomeracji śląskiej bądź okolic?

sisi

#9 alf

alf

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 457 postów

Napisano 15 wrzesień 2015 - 09:47

Hej, a czy możecie polecić kogoś z aglomeracji śląskiej bądź okolic?

Łap linka: http://www.rzeczoznawcy.net.pl/

Wykonują wyceny nieruchomości, przedsiębiorstw, aktywów niematerialnych, ruchomości i środków technicznych. Co do kosztów, to trzeba się indywidualnie. Zależy od zlecenia. Najlepiej napisać na początek maila.

#10 Marek O

Marek O

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 865 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 15 wrzesień 2015 - 14:09

O nieruchomościach dowiecie się więcej na http://www.polnoc.pl/. Możecie także za pomocą wyszukiwarki nieruchomości sprawdzić ceny nieruchomości w całej Polsce. Polecam.

#11 Guest_bartek

Guest_bartek
  • Goście

Napisano 20 październik 2015 - 10:11

Ja korzystalem kiedys z uslug www.ekspertyzy.waw.pl i naprawde nie jest to szczegolnie skomplikowany proces, a jak bardzo przydatny 

#12 fidel007

fidel007

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 27 październik 2015 - 00:25

http://www.ree.biz.p...ruchomosci-lodz

Tutaj jest opis odnośnie wyceny nieruchomości wraz z tabelarycznym wyszczególnieniem podejść, metod i technik

#13 rachela27

rachela27

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 51 postów

Napisano 24 listopad 2015 - 17:58

Wyceną nieruchomości zajmuje się rzeczoznawca. Nie jest to jakaś szczególnie uciążliwa kwestia. Gdyby ktoś potrzebował namiar, to solidny rzeczoznawca w Krakowie pracuje w http://www.kreatech.com.pl/ - firma robi też wyceny w językach obcych. 

#14 Guest_Madzia

Guest_Madzia
  • Goście

Napisano 30 listopad 2015 - 15:40

Witam a czy potrafi mi ktos odpowiedziec na pytanie czy musze wpuscic rzeczoznawce z moim bratem na wycene? Wole wpuscic samego rzeczoznawce a brata wrecz nie poniewarz jestesmy w stalym konflikcie i moze to skutkowac problemami na przyszlosc

#15 Guest_IEE

Guest_IEE
  • Goście

Napisano 03 grudzień 2015 - 16:21

Wszystkie osoby zainteresowane zdobyciem uprawnień zawodowych rzeczoznawcy majątkowego zapraszamy na organizowane przez nas studia podyplomowe i praktyki zawodowe z Wyceny nieruchomości.

Studia realizowane są w wymiarze 286 godzin obejmujących minimum programowe rozporządzenia Ministra Infrastruktury i Rozwoju z dnia 12 czerwca 2014r. i stanowią etap przygotowania teoretycznego niezbędnego do zdobywania uprawnień zawodowych rzeczoznawcy majątkowego, kolejnym etapem są praktyki zawodowe.

Kto może być uczestnikiem studiów?
Uczestnikami studiów mogą być osoby z wyższym wykształceniem (licencjackim, inżynierskim, magisterskim), które chcą w przyszłości profesjonalnie wykonywać zawód rzeczoznawcy majątkowego.

Cel studiów?
Studia pozwalają na zdobycie wszechstronnej wiedzy z zakresu wyceny nieruchomości różnymi metodami i podejściami oraz z zakresu regulacji prawnych, podstaw budownictwa, gospodarki nieruchomościami. Absolwenci studiów zostają teoretycznie przygotowani do wyceny każdego rodzaju nieruchomości zgodnie ze standardami obowiązującymi rzeczoznawców majątkowych.

Nasi prowadzący
Prowadzącymi zajęcia są wykładowcy wyższych uczelni oraz osoby o wysokich, udokumentowanych kwalifikacjach, rzeczoznawcy majątkowi – specjaliści oraz praktycy.

Nasza instytucja działa na rynku od roku 1993 natomiast studia podyplomowe z wyceny nieruchomości prowadzimy nieprzerwalnie od roku 2005r. przy współpracy z Warszawską Szkołą Zarządzania Szkołą Wyższą w Warszawie. Przemawia za nami bogate doświadczenie oraz wykwalifikowana kadra wykładowców

Realizacja zajęć oraz opłaty:
-W trosce o osoby pracujące oraz osoby spoza Warszawy, zajęcia stacjonarne odbywają się w weekendy (sobota-niedziela), średnio raz w miesiącu.
- Część zajęć realizowana jest również w formie e-learningu co znacznie obniża koszty dojazdów a także pozwala zaoszczędzić czas.
- Planowany termin rozpoczęcia studiów 13/12/2015 r.
- Koszt studiów wynosi 3190 zł + 100 zł wpisowe (istnieje możliwość płatności w ratach).

Dlaczego warto nas wybrać?
- Wieloletnie doświadczenie – Instytut Edukacji Europejskiej funkcjonuje w strukturze firmy od roku 1993 r. Studia podyplomowe w zakresie wyceny nieruchomości organizujemy nieprzerwalnie od ponad 10 lat.
- Wysokiej klasy specjaliści i fachowcy – zapewniamy specjalnie wyselekcjonowaną kadrę szkoleniowców, którzy są ekspertami w swojej dziedzinie. Naszymi wykładowcami są praktycy, posiadający bogate doświadczenie zawodowe.
- Materiały szkoleniowe – zapewniamy bogate kompendium wiedzy w postaci materiałów szkoleniowych udostępnianych słuchaczom po każdych zajęciach.
- Opieka eksperta – możliwość konsultowania wszystkich wątpliwości z naszymi ekspertami.

UWAGA!!! Po zakończeniu studiów podyplomowych gwarancja przyjęcia na praktyki zawodowe z wyceny nieruchomości.

Aby zapisać się na studia lub uzyskać więcej informacji zapraszamy do kontaktu
tel. 22 331 76 33 lub 22 331 76 00
www.sedpol.com.pl

#16 Guest_simulka

Guest_simulka
  • Goście

Napisano 12 marzec 2016 - 12:03

tak, rzeczoznawca to istotne - tylko wybierz dobrego. ja korzystałam z usług rzeczoznawcy z Oławy: www.rzeczoznawca.olawa.pl/

#17 Namdu

Namdu

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 30 postów

Napisano 30 marzec 2016 - 09:55

Ustalenie wartości rynkowej danej nieruchomości wbrew pozorom nie jest łatwą sprawą, zwłaszcza, że z reguły chodzi o dobytek całego życia. Najlepiej udać się do specjalisty. Ja korzystałam z porad zaprzyjaźnionego biura nieruchomości -> nieruchomosci-apartament.pl . W takich kwestiach nie ma co polegać na swojej pewności siebie i niewiedzy w temacie ;) 

#18 Guest_Krystian00022

Guest_Krystian00022
  • Goście

Napisano 02 kwiecień 2016 - 12:10

Gdybyś szukał dobrych i sprawdzonych usług to proponuję usługi Pani Ewy Dworak.

www.wycenadworak.pl/'

Osobiście korzystałem i mogę polecić z czystym sumieniem :)

#19 Guest_Wojtek

Guest_Wojtek
  • Goście

Napisano 04 kwiecień 2016 - 12:35

Jestem z Myszkowa z pod Częstochowy i długo szukałem dobrego rzeczoznwcy z polecenia. Nie chciałem szukać na własną rękę. Moja znajoma polecila mi dobrego Rzeczoznawcę z Częstochowy na Tuwima 6. Lepiej korzystać z usługo z polecenie....

#20 Guest_Dominik

Guest_Dominik
  • Goście

Napisano 17 czerwiec 2016 - 12:01

W przypadku wyceny najlepiej poradzić się rzeczoznawcy, niż robić to samemu (chociaż zależy też po co nam wycena, jeśli robimy ją orientacyjnie i z czystej ciekawości to inna sprawa niż wycena potrzebna np. do sprzedaży). Ja potrzebowałem wyceny nieruchomości po otrzymaniu spadku po babci, kiedy musiałem zapłacić podatek. Polecam p. Agnieszkę Siekanko z Geobiz, pełen profesjonalizm.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: nieruchomość, wycena, rzeczoznawca

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych