Skocz do zawartości

reklama firmy budowlanej

wróć do serwisu Moja Firma 85 odpowiedzi w tym temacie

#21 K. Jędrzejczyk

K. Jędrzejczyk

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 7 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 24 marzec 2015 - 10:26

Witam,

Jestem w trakcie zakładania firmy budowlanej i chciałbym, aby jak najszybciej się rozwinęła. Nie znam się jednak za dobrze na sprawach marketingowyc, wię proszę o pomoc: jak skutecznie zareklamować firmę budowlaną, w jakich miejscach umieszczać informacje (czy np. mogą to być sklepy wielobranżowe?) i z jakimi kosztami powinienem się liczyć?

Jeżeli nie znasz się na marketingu i sprzedaży, proponuję powierzyć te zadania wyspecjalizowanym agencjom. Inaczej możesz stracić swój czas i przede wszystkim pieniądze na nieskuteczne działania promocyjne.

Pozdrawiam

Krzysztof Jędrzejczyk

#22 theblackpearl13

theblackpearl13

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 13 kwiecień 2015 - 20:16

Od kilku lat pracuję w sklepie internetowym i wiem, jak ważna jest odpowiednia reklama marki. Można zasięgnąć wiedzy i rady u specjalistów w dziedzinie, np. Nowa Pozycja.

#23 MireczekW

MireczekW

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 102 postów

Napisano 08 czerwiec 2015 - 22:41

Nawet taka firma musi mieć odpowiednią formę reklamy.Jak sam nie wiesz na co masz sie zdecydować to zgłoś sie do jakiejś konkretnej firmy. Ja mógłbym Ci polecić ta firmę z Łodzi http://funkymedia.pl/. oni zdecydowanie znają się na rzeczy.

#24 rachela27

rachela27

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 51 postów

Napisano 24 czerwiec 2015 - 12:33

Przede wszystkim musisz dobrze zoptymalizować stronę pod wyszukiwarki i użytkowników. To jest pierwszy krok. Dobrze mieć też fanpage strony na fb, no i pomyśleć o działaniach pozycjonujących. Samemu trochę trudno to wszystko ogarnąć, bo i wiedza potrzebna i mnóstwo czasu, dlatego warto takie zadania powierzyć tym, którzy się na tym znają, np. http://www.nowapozycja.pl/oferta.html. Koszty są zależne od efektu i nakładu pracy - spokojnie można się dogadać z nimi.

#25 darkress

darkress

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 29 czerwiec 2015 - 22:59

Wyśledź co oferuje konkurencja(co robi, jakie ma stawki), zaproponuj coś lepszego(jakość/cena/czas) i rozpocznij reklamę(ulotki, strona www)

#26 portbiznesu

portbiznesu

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 01 lipiec 2015 - 10:45

Możliwości jest wiele. Można przeznaczyć część budżetu na ulotki dostarczane do skrzynek domowych. Rozdawanie na ulicy najczęściej kończy się wyrzuceniem po drodze do kosza, a jak odbiorca zabierze ze skrzynki do domu to większe szanse, że przeczyta tą ulotkę i zostawi na potem, gdyby szukał akurat firmy oferującej te usługi. Większości pewnie nawet zalegają w domu takie ulotki, leżą zapomniane, a potem boom eureka firma potrzebna i jest ulotka albo przekazują informacje o firmie znajomym.

Inną opcją jest marketing internetowy, to najtańsza forma reklamy firmy jeśli zabierzesz się za to sam. Choć zlecić to specjalistom równie warto jeśli nie czujesz się na siłach lub nie posiadasz czasu na takie działania. Możesz założyć profile w mediach społecznościowych jak facebook, twitter, google+ itp. w końcu to też powierzchnie reklamowe, tyle że darmowe. Możesz skorzystać z reklam AdWords, to dobra reklama firmy w internecie, choć są płatne to warto. Sama fraza 'firma budowlana' jest wyszukiwana miesięcznie 4 400 razy w wyszukiwarce, a cena jest dość niska za 1 kliknięcie 2,33 zł obecnie. Inną fraza znów 'usługi remontowo budowlane' wyszukiwane są 1 900 razy w ciągu miesiąca, a koszt za 1 kliknięcie w reklamę wynosi 2,32 zł, także tanio. Czy też 'firma remontowo budowlana' za koszt 1,25 zł, a szukana jest 880 razy w miesiącu. Tego typu fraz jest wiele, dopasowanie ich do wyświetlanej reklamy przynosi natychmiastowe efekty jeśli interesuje Cię promocja firmy w internecie

Agencja marketingowa Warszawa - Port Biznesu | Budowanie wizerunku marki i promocja firmy w internecie

#27 Snt

Snt

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 516 postów

Napisano 17 październik 2015 - 20:35

Sami eksperci piszą o internecie, a koleś chce reklamowąć firmę budowalną. Czyli głównie targi jakieś branżowe i eventy, a nie sieć, bo tam klientów się nie złapie przynajmniej nie takich jakich chce. Popularne w takich przypadkach są np. balony reklamowe czy bilbordy przy ruchliwych drogach poczytaj o tym - http://www.aviotex.com.pl/ dobrze zaprojektowany bilbord naprawdę potrafi zrobić dość dużą różnicę.

#28 tywq652

tywq652

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 10 listopad 2015 - 12:29

Kambit Creative to agencja interaktywna w Piotrkowie Trybunalskim, specjalizująca się w projektowaniu stron internetowych oraz tworzeniu grafik na potrzeby reklamowe oraz marketingowe.
Graficy Kambit Creative wykonują także usługi poligraficzne - m.in. ulotki, plakaty, katalogi, naklejki, gazetki reklamowe, zaproszenia, informatory, etykiety.

#29 Guest_Makim

Guest_Makim
  • Goście

Napisano 24 luty 2016 - 11:03

A macie może jakąś sprawdzoną firmę co robi reklamy zewnętrzne? 

#30 Guest_Mini98

Guest_Mini98
  • Goście

Napisano 26 luty 2016 - 11:45

Jeśli chodzi o reklamę zewnętrzną to ja mogę polecić spokojnie firmę K.O.T z Wrocławia. Mają dobre ceny i realizują zlecenia idywidualnie. Można spokojnie fajnie się z nimi porozumieć, żeby efekt finalny był zadowalający

#31 oxana

oxana

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 76 postów

Napisano 26 luty 2016 - 18:23

Jeżeli jesteście na etapie tworzenia strategii promocji, warto zapoznac się z https://serwersms.pl. Jest to platforma za pośrednictwem, które można zlecić masową wysyłkę wiadomości tekstowych sms, to dobre rozwiązanie zarówno dla sklepów internetowych, jak i stacjonarnych. Wydaje mi się, że takie działania sprawdzą się w większości branży, mają wysoką skuteczność.

#32 Leszkoo

Leszkoo

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 43 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 02 marzec 2016 - 12:47

Może gadżety? Gadżety reklamowe to tylko drobiazg, ale jednak jakaś tam budowa wizerunku firmy się tworzy - według mnie to bardzo dobre rozwiązanie. Warto z tego skorzystać ale należy mieć na uwadze to aby obdarowywać klientów czy może zainteresowanych czymś, czego nie dają inni. Pendrivy i długopisy już są jednak trochę nudne :)

#33 WeronikaBB

WeronikaBB

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 03 marzec 2016 - 10:04

Na pewno z działań internetowych, należy zadbać o dobrze wypozycjonowaną stronę internetową, na której potencjalni klienci będą widzieli przejrzystą ofertę i przede wszystkim realizacje, które będą pojawiały się wraz z rozwojem firmy.

Jeśli chodzi o pozycjonowanie (SEO), polecam www.brandbay.pl

Rozliczają się w modelu za efekt, więc można trochę zaoszczędzić :)

#34 Guest_narrio

Guest_narrio
  • Goście

Napisano 05 maj 2016 - 15:18

Warto się skontaktować w temacie reklamy internetowej z ludźmi ze Smart Creation. Mam z nimi bardzo dobre doświadczenia w kwestii mojego firmowego facebooka. Raporty, stały kontakt, opracowanie grafiki i moderacja całego kontentu – zajmują się sprawą kompleksowo. Prowadzą swój portal – www.smartcreation.pl. , gdzie można sobie oblukać kilka ich realizacji.

#35 semtime.pl

semtime.pl

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 22 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 05 maj 2016 - 15:54

Firmy budowlane, także te niewielkie zapraszam po wycenę reklamy Google AdWords.

Mam doświadczenie w prowadzeniu kampanii w tej branży.

Profesjonalne prowadzenie i optymalizacja kampanii Google AdWords.

Zapytaj o możliwości reklamy dla Twojej firmy i odbierz kupon na kliknięcia o wartości 250zł na - http://semtime.pl

#36 Guest_jupo90

Guest_jupo90
  • Goście

Napisano 05 lipiec 2016 - 08:42

Całe kampanie reklamowe przy wykorzystaniu reklamy typu outdoor realizuje na fajnym poziomie biuro Expansa (expansa.pl). Z nimi współpracuję już coś koło 10 lat i jeszcze się nie zawiodłem. Zawsze mam projekt na czas, kontakt telefoniczny jest bez zarzutu, zawsze mogę liczyć na konkretne wsparcie bez ściemniania i przesuwania terminów.

#37 Guest_adam

Guest_adam
  • Goście

Napisano 07 lipiec 2016 - 10:52

W internecie myślę, że dzisiaj najskuteczniejsze sa media społecznościowe i relatywnie tanie, Conture robi fajne kampanie na facebook'u i instagramie, social media daje dużo większy efekt niż np google adwords. Nawet w branży budowlanej ma to sens, ponieważ mozna dobrac grupę docelową naszych reklam, ale tym lepiej żeby zajęła się już agencja, żeby nie popełnić błędu.

#38 oxana

oxana

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 76 postów

Napisano 09 lipiec 2016 - 09:04

Jakby ktoś z Was szukał dobrej firmy marketingowej zajmującej się marketingiem internetowym kompleksowo, zobaczcie sobie ofertę http://czenzo.pl/portfolio/- oni zajmują się pozycjonowaniem, identyfikacją wizualną, social marketingiem, tworzą strony internetowe itp.

#39 marlon

marlon

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 111 postów

Napisano 18 lipiec 2016 - 23:40

Moim zdaniem warto, aby firma była obecna w katalogach firm typu http://polskiebudowl...-branza-20.html to dobry sposób, aby zwiększyć świadomość firmy w internecie, wpływa też pozytywnie na budowanie pozytywnego wizerunku. Poza tym ważne jest pozycjonowanie.

#40 anka.87

anka.87

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 28 postów

Napisano 24 lipiec 2016 - 18:34

Akurat jeśli chodzi o firmy budowlane czy wykończeniówkę, to wiem z doświadczenia, że szuka się najpierw z polecenia. My w ten sposób trafiliśmy na firmę http://espiroproperty.pl - polecił nam ją kolega męża. Mogliśmy zobaczyć, jak przebiegają prace i z pierwszej ręki poznać opinie o ekipie. Nie zawiedliśmy się, bo ta firma to prawdziwi specjaliści, świetnie się spisali :) Później kilka razy sami polecaliśmy tę firmę znajomym :) A co do promocji jako takiej - ja również uważam, że najlepiej zdać się na jakąś agencję, która poprowadzi takie działania.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych