Skocz do zawartości

reklama firmy budowlanej

wróć do serwisu Moja Firma 57 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Jerzy

Guest_Jerzy
  • Goście

Napisano 17 czerwiec 2013 - 14:47

Witam,

Jestem w trakcie zakładania firmy budowlanej i chciałbym, aby jak najszybciej się rozwinęła. Nie znam się jednak za dobrze na sprawach marketingowyc, wię proszę o pomoc: jak skutecznie zareklamować firmę budowlaną, w jakich miejscach umieszczać informacje (czy np. mogą to być sklepy wielobranżowe?) i z jakimi kosztami powinienem się liczyć?

#2 Guest_Gabriela

Guest_Gabriela
  • Goście

Napisano 19 czerwiec 2013 - 15:11

Mój tata miał firmę budowlaną i zaczął od ulotek (które zresztą ja musiałam jeszcze na studiach roznosić Dołączona grafika  ). Zostawiałam czasami w jakiś sklepach budowlanych, czy gdzieś ale powiem szczerze że na nie wiele się to zdało. Teraz nikomu nie chce się czytać ulotek, wszyscy szukają informacji w Internecie. Po jakimś czasie zdecydował się na panoramę firm i to chyba najbardziej podziałało. Jednak to jest jedna z większych baz adresowych firm w sieci i można trafić do naprawdę dużej liczby klientów.. i to tych już zainteresowanych tematem ( a wiadomo że przy ulotkach jest to jakiś mały odsetek) Później, tata nie korzystał już z dodatkowych reklam, czasem tylko w sezonie, dawał ogłoszenie w lokalnej gazecie. Do tej pory klienci polecają go znajomym, zostawiają na stronie pozytywne opinie i tym sposobem cały czas ma jakieś zlecenia.

#3 milio

milio

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 12 postów

Napisano 20 sierpień 2013 - 20:34

Plakato - ulotki najlepiej rtozwieszać na nowopowstałych osiedlach - tam jest zapotrzebowanie na tego typu prace.

#4 kalka

kalka

Zaawansowany użytkownik

• Sprawdzany
  • PipPipPipPipPip
  • 61 postów

Napisano 17 październik 2013 - 11:35

może wykorzystaj także taki marketing szeptany, bo promocja firmy w Internecie na pewno się przyda, każdy z nas przecież w pierwszej kolejności właśnie w sieci szuka firm, które świadczą potrzebne nam usługi, wydaje mi się, że w takie coś warto zainwestować

#5 Guest_kamil

Guest_kamil
  • Goście

Napisano 19 październik 2013 - 14:11

Może zapis się do programu https://trustedtrader.pl/korzysci dzięki temu zyskasz certyfikat rzetelnego wykonawczy, a to jet lepsze niż jakakolwiek reklama ATL czy BTL. 

#6 Sobi

Sobi

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 893 postów
  • LokalizacjaWwa

Napisano 19 październik 2013 - 19:03

Prasa branżowa jeżeli to duża firma. Prasa lokalna jeśli firma jest mała.

Reklama w miejscach typu hurtownie artykułów budowlanych, sklep z farbami itd.

Pamiętaj że nie ilość a jakość jeśli chodzi o reklamę.

Pozdrawiam

#7 Guest_michal

Guest_michal
  • Goście

Napisano 28 październik 2013 - 20:32

Może jakieś gadżety reklamowe np. takie pamięci usb http://www.reflect.p...g_gadzetow.html można je dać na spotkaniach biznesowych, a na samych gadżetach dać swoje logo. 

#8 Guest_pawel21

Guest_pawel21
  • Goście

Napisano 10 grudzień 2013 - 14:44

Na pewno działasz w okreśłonej miejscowości więc wykorzystaj linki sponsorowane w promocji, czyli tak zwany SEM. Np. robisz takie frazy jak: firma budowlana i tu miejscowosć w jakiej działasz. Tylko takie działania lepiej zostawić profesjonalistom, którzy zadbają o dobry wskaźnik ROI. Można to robić od 350 zł jesłi wybierzesz tą agencje http://www.wildmoose...ponsorowane.php

#9 Ewepia

Ewepia

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 17 grudzień 2013 - 11:03

Ja też spotkałam się z tradycyjną formą reklamy jako uzupełnieniem tej w sieci. Są to różnego rodzaju gadżety z nadrukiem firmy np. kubki, smycze, kalendarze, koszulki, czy długopisy. Można je rozdawać klientom, czy używać do promocji.  

#10 ka_mień

ka_mień

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 9 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 07 luty 2014 - 21:18

w miejscowości gdzie mieszkają moi rodzice stanęła swego czasu okropna buda ze wściekłopomarańczowym napisem firma budowlana - wszyscy myśleli, że upadnie po miesiącu, ale okazało się, że żona szefa (ach te kobiety!) ma smykałkę do marketingu i w parę miesięcy budę zaczyły odwiedzać prawdziwe tłumy... dziś ten pomarańczowy spotkać można w całej gminie, robią wielką kasę i wciąż walczą o nowych klientów nowymi sposobami reklamy... ostatni chwyt to wstawianie takich śmiesznych choragiewek - spodobały mi się one do tego stopnia, że sam zamówiłam takie na stronie http://www.onlinepri...31-aa&ci=007941 - teraz reklamują też moją firmę. na szczęscie nie są pomarańczowe :D

#11 Sektor

Sektor

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 12 postów

Napisano 16 marzec 2014 - 00:25

A może reklama na jakiś portalach budowlanych? Lub ulotki, można jeszcze spóbować reklam a lokalnej prasie lub też rabatów na gruponie.

#12 marcinh2

marcinh2

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 15 postów
  • LokalizacjaRybnik

Napisano 31 marzec 2014 - 15:19

Lokalnie: ulotki, wizytówki i bannery.

Internet: strona internetowa, jej pozycjonowanie i promocja w internecie :)

Masz firmę? Zyskaj nowych klientów! Sprawdź nas - www.hekama.pl

Szukasz mebli metalowych dla swojej firmy - http://complexmeble.eu/

Wirtualne biura dla firm w Krakowie

#13 PunktKrytyczny

PunktKrytyczny

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 08 kwiecień 2014 - 06:51

Skuteczne działania marketingowe należy rozpocząć od pełnej analizy rynku i konkurencji. Jeżeli nie jesteśmy w stanie samodzielnie tego zrobić polecam zgłoszenie się do firmy zewnętrznej, która świadczy usługi z zakresu konsultingu marketingowego.

Pozyskany raport biznesowy może zawierać m.in.poniższe informacje:

- Analiza otoczenia organizacji 
- Benchmarking konkurencyjny 
- Poznanie planów i celów działania konkurencji
- Określenie słabych i mocnych stron 
- Szanse firmy na zdobycie przewagi konkurencyjnej
- Określenie tendencji rozwoju dla danego rynku
- Badanie zachowania i preferencji konsumentów

Raporty są modelowane przez Klienta, co pozwala uzyskać konkretne i niezbędne informacje, dodatkowo w łatwy sposób możemy określić strategię komunikacji marketingowej.

Punkt Krytyczny Centrum Informacji Biznesowej świadczy tego typu usługi - dla nowo powstałych przedsiębiorstw oferujemy preferencyjne warunki współpracy.

http://www.punktkrytyczny.pl

#14 merka

merka

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 12 postów

Napisano 10 kwiecień 2014 - 10:50

warto także zainwestować w reklamę zewnątrzną - reklamy na ogrodzeniach czy reklame na billboardach. wiadomo, że w budowlance lekko nie jest, chyba najlepsza to jest poczta pantoflowa ...ale dobrze żeby nazwa sie rzucała w oczy, bo wtedy ludzie będą wiedziec, że taka firma istnieje!

#15 Marcin Nowakowski

Marcin Nowakowski

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 25 kwiecień 2014 - 08:16

W przypadku mojej firmy bardzo skuteczna okazała się współpraca z portalem odkryjfirme.pl. Odkąd mam tam abonaement dostaję dużo zapytań na temat usług mojej firmy. Fajne rozwiązanie, a do tego nie kosztuje dużo.

#16 Guest_Aldona

Guest_Aldona
  • Goście

Napisano 28 kwiecień 2014 - 13:29

Witam,

Jestem w trakcie zakładania firmy budowlanej i chciałbym, aby jak najszybciej się rozwinęła. Nie znam się jednak za dobrze na sprawach marketingowyc, wię proszę o pomoc: jak skutecznie zareklamować firmę budowlaną, w jakich miejscach umieszczać informacje (czy np. mogą to być sklepy wielobranżowe?) i z jakimi kosztami powinienem się liczyć?

Ja na Twoim miejscu oddałabym ten temat w ręce profesjonalistów, np. Agencja Grande Mohito: http://grandemohito.pl/

Być może jest to droższe rozwiązanie niż dłubanie samemu ale pomyśl ile czasu Ci to zajmie? Czy warto ten czas poświęcić na naukę dziedziny o której nic nie wiesz ? (przecież pewnych mechanizmów trzeba się nauczyć, ulotki to już przestarzała metoda i w przypadku niektórych branż w ogóle się nie sprawdza itd.

Czasami nasz czas, jest zbyt cenny by w firmie robić wszystko. Warto delegować pewne zadania innym. 

#17 Guest_Adam

Guest_Adam
  • Goście

Napisano 14 sierpień 2014 - 09:34

Ja  polecam zwrócić się do jakiejś dobrej agencji, np BIZTARGET,a oni już będą wiedzieć jak poprowadzić dobrą i skuteczną kampanię reklamową wykorzystując wszystkie dostępne na rynku środki i narzędzia marketingowe, jak kanały socjalne, marketing internetowy itp.

#18 Guest_antek

Guest_antek
  • Goście

Napisano 19 sierpień 2014 - 11:00

Mam fajny pomysł na rozreklamowanie tego typu działalności :) Robiłem już kilka ciekawych kampanii, jakbyś chciał to się odezwij michal11225 (@) wp.pl 

#19 patiks

patiks

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1787 postów

Napisano 21 październik 2014 - 14:58

9.gif

Propozycja z innej branży, ale skuteczna. Szukajcie oryginalnych form promocji, które faktycznie przyciągają wzrok. Inwestowanie w to co wszyscy nie przenosi profitów - musicie szukać czegoś co zadziała.

http://twojanowafigura.pl/ - poznaj Slimunox

#20 jurek1970

jurek1970

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 50 postów

Napisano 11 marzec 2015 - 11:27

Jak otwierasz firmę budowlana to masz duże pole do popisu jeśli chodzi o gadżety reklamowe. Skontaktuj się z firmą http://www.art-office.pl/. Oni wykonują nadruki reklamowe na odzieży. Twoi pracownicy będą żywą reklamą, ubrani w koszulki bluzy z nadrukiem twojej firmy juz będą przyciągać klientów. Zamów też przydatne dla twoich pracowników jak i dla klientów gazety reklamowe- długopisy, notesy. One na pewno przydadzą się twojej ekipie. Będziesz mógł również "poczęstować" nimi klientów.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych