Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dress Code w pracy

wróć do serwisu Moja Firma 5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moja Firma

Admin Moja Firma

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 103086 postów

Napisano 17 czerwiec 2013 - 13:19

Ciasno zawiązany krawat, dopasowana marynarka i spódnica za kolano. Lato w pełni, na zewnątrz upał, a pracownicy męczą się w służbowych uniformach. Kiedy i w jakich sytuacjach zawodowych musimy stosować się do zasad dress code’u? Powrót do artykułu: Dress Code w pracy

#2 Piotr Jesionek

Piotr Jesionek

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 163 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 17 czerwiec 2013 - 13:24

Dość kompleksowo traktuje ten temat grupa dyskusyjna na GoldenLine: http: //www.goldenline.pl/forum/dress-code-czyli-etykieta-ubioru

Wdrożenia i serwis Comarch ERP XL / Optima. Autoryzowany partner Comarch. http://www.prospeo.com.pl. Szkolenia Comarch Optima. http://www.comarchsz...ptima-szkolenia

#3 kowdom

kowdom

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 9 postów

Napisano 17 czerwiec 2013 - 13:29

W przypadku zapewnienia odzieży roboczej przez pracodawcę stosowanej jako odzieży ochronnej do ochrony pracownika przed zagrożeniami występującymi na stanowisku pracy, wtedy powinna ona spełniać wymagania jak dla środków ochrony indywidualnej. Pracodawca nie może wymagać od pracowników, aby sami zaopatrzyli się w środki ochrony indywidualnej, nawet w przypadku wypłacenia im na ten cel odpowiedniego ekwiwalentu.

Oddając odzież pracownika do prania, mogę polecić z woj.śląskiego www .fabriic.pl

#4 Guest_Ludolfina

Guest_Ludolfina
  • Goście

Napisano 20 czerwiec 2014 - 12:55

Koszula plus krawat bez marynarki to nie jest zestaw mieszczacy sie w kodzie stroju biznesowego, bez znaczenia jest to, czy zakladasz na to plaszcz, kurtke czy cokolwiek innego. W polaczeniu z kardiganem taki zestaw moze miescic sie w kodzie smart casual, sama koszula z krawatem to raczje temat casualowy - ale to inna koszula i inny krawat.

#5 doba22

doba22

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 24 czerwiec 2020 - 14:43

ja uważam, że jeśli chodzi o sprawy typowo służbowe i spotkania z klientami to jednak krawaty są bardziej formalne. muchy bardziej kojarzą mi się z weselami. Natomiast znam niektórych biznesmenów, którzy ciągle tylko muszki. Zatem co sądzicie ze swojej strony? Jaka przeważająca część zdań? mucha czy krawat  ? 

#6 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 26 październik 2020 - 09:02

W mojej pracy jest jeden chłopak i chodź nie musi bo może bez to chodzi w krawacie. Raz w największy upał siedział cały czerwony i co chwilę łapał się za krawat. Więc na przerwie w socjalnym jak przyszedł jedna koleżanka złapała za krawat rozwiązała go i zdjęła a druga szybko rozpieła mu kołnierzyk. Powiedział, że było mu tak duszno, że marzył chociarz o rozpięciu kołnierzyka. Ale za chwilę miał luźne spotkanie i my kazaliśmy iść mu bez niego ale on zawiązał go po czym zapiął kołnierzyk aż się wykrzywiał że znów do musi zapiąć. Po powrocie znów do końca pracy się męczył w nim. Następnego dnia także był upał a ten się męczył znów a kazaliśmy mu go zdjąć ale nie chciał.Nie chce chodzić bez niego.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych