Skocz do zawartości


Zdjęcie

pożyczka a PCC

umowa pożyczki PCC

wróć do serwisu Księgowość 1 odpowiedź w tym temacie

#1 Neytiri

Neytiri

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 66 postów

Napisano 17 czerwiec 2013 - 00:59

Czy umowa pożyczki będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych jeżeli pieniądze będące przedmiotem pożyczki w chwili jej zawarcia znajdują się za granicą a pożyczkobiorca ma siedzibę poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej?

 



#2 Ania_B

Ania_B

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 2346 postów

Napisano 17 czerwiec 2013 - 06:10

Zgodnie z uregulowaniami art. 1 ust. 4 pkt 2 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych, nie będzie podlegać podatkowi od czynności cywilnoprawnych.

 

W przypadku, gdy przedmiotem pożyczki są rzeczy, w tym pieniądze, znajdujące się za granicą, umowy te podlegają opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych, o ile pożyczkobiorca ma siedzibę na terytorium Polski i umowę zawarto na terytorium Polski.

Jeżeli natomiast pożyczkobiorca ma siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, ale umowę podpisano poza granicami kraju i pieniądze znajdują się za granicą, to czynność ta nie podlega podatkowi od czynności cywilnoprawnych.

 

Interpretacja indywidualna z 28 lutego 2013 r. nr IPTPB2/436-200/12-2/KK - Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi





Dodaj odpowiedź



  



Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: umowa pożyczki, PCC

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych