Skocz do zawartości

Pomocy-Analiza finansowa

Analiza Finansowa Zadanie Egzamin

wróć do serwisu Księgowość 18 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_tomek

Guest_tomek
  • Goście

Napisano 14 czerwiec 2013 - 08:09

Witajcie, tak się składa że studiuje zarządzanie i mam z Rachunkowości przynieść gotową Analize finansową dowolnej firmy , Analiza ma być z trzech lat byłby ktoś w stanie taką zrobić za mnie? nie mam bladego pojęcia jak się za to zabrać

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 14 czerwiec 2013 - 20:14

Będąc za "Zarządzaniu" i mając "Rachunkowość" to jest prawdziwym żartem by nie umieć zrobić alalizy finansowej z 3 lat. w dodatku jeszcze można wybrać dowolną spółkę.nikt za ciebie tego później w pracy nie zrobi. bierz bilans całoroczny jakiejś spółki giełdowej np. Orlen S.A (do pobrania na stronie internetowej) i pobierz z jakich dwóch lat kolejnych (przykładowo 2010-2012). wybierz z każdego bilansu takie same dane. spisz w osobną tabelę i zacznij ANALIZĘ FINANSOWĄ.najpierw policz strukturę aktywów i pasywów przyjmując aktywa/pasywa ogółem jako 100%. (proporcje każdy ciemniak potrafi liczyć) - wyniki wpisać do rubryki odpowiednio dla każdego roku.następnie wyliczyć strukturę aktywów stałych/obrotowych, kapitałów własnych/obcych przyjmując w/w za 100% - wyniki spisać w rubrykę każdego odpowiedniego roku.kolejna sprawa dynamika wzrostu:za 100% przyjąć rok 2010 a każdy kolejny liczyć z proporcji (wyniki mogą być mniejsze albo i nawet trzy razy większe) - rachunki spisać dla każdego kolejnego roku (robryka z rokiem 2010 od góry na dół = 100%)za 100% przyjmować rok poprzedni - wyniki wpisać w rubryki.kompletna analiza finansowa to jeszcze totalna opisówka i lanie wody. np. ilość aktywów trwałych wyniosła 45% liczby aktywów ogółem gdzie dwoma największymi wskaźnikami były inwestycje długoterminowe, mające udział w aktywach trwałych na poziomie 43%. wartość aktywów ogółem systematycznie zwiększała się w analizowanym okresie aż osiągnęła wartość 730 tys. złpasywa opisać podobnie.i lepiej nauczyć się coś takiego robić. będzie przydatne w pracy dyplomowej.

#3 proxim

proxim

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 26 luty 2014 - 08:04

I tak to później jest. Sam ostatnio byłem świadkiem jak jedna osoba aplikowała u nas do pracy na starszego specjalistę ds. sprawozdawczości, która to osoba ma duży wpływ na udzielanie kredytów, a na rozmowie nie wiedziała jak podejść do takiej analizy. Tłumaczeniem było, że przecież organizowane są szkolenia przez firmę, co wiedziała, bo rekrutacja była w ramach wewnętrznych zasobów. Faktycznie wysyłamy na tego typu  szkolenia http://www.academyof...finansowych,19/ ale to przecież ma za zadanie pogłębić już gruntowną wiedzę, a nie uczyć od podstaw! 

#4 Guest_Krzysztof

Guest_Krzysztof
  • Goście

Napisano 03 maj 2014 - 14:19

szczerze mówiąc nie dziwcie się że studenci mają problem z takimi rzeczami. Ja jestem na 3 roku studiów i na 5 semestrze pierwszy raz wykładowcy pokazali nam fakturę i jakiekolwiek deklaracje skarbowe itd. Nie mówiąc już o tym że wszelkie analizy były dokonywane na jakiś danych wyssanych z palca gdzie kwoty były okrągłe, bez reszt, oczywiście przedsiębiorstwa nie osiągały strat itd. Obecnie sporządzam analizę finansową i ugrzęzłem na liczeniu wskaźników, ponieważ nie wiem w jaki sposób je wyliczać gdy kwoty rzeczywiście są ujemne. wiem ze z dynamiką i strukturą obliczenia wyglądają inaczej ale czy ze wskaźnikami? 

Jeśli jest ktoś kto wie jak to zrobić to bardzo proszę o odpowiedź,

a osoby które chcą jedynie szydzić i komentować jak to jest że jeszcze tego nie umiemy/ że to żałosne proszę o ugryzienie się w język bo łatwo jest  wypowiadac się komuś kto pracuje w tej branży. Większość studentów pracuje w sklepach, na produkcji i na oczy nie wiedziało wcześniej sprawozdań.

tak więc jeszcze raz proszę o pomoc smile.png

#5 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 26 czerwiec 2014 - 09:11

Jeśli masz problem z obliczeniem samych wskaźników, możesz skorzystać z gotowego kalkuklatora do analizy finansowej smile.png

http://www.inwestycj...kulator-online/

#6 Guest_MoniaS0610

Guest_MoniaS0610
  • Goście

Napisano 05 listopad 2014 - 22:49

W przypadku jakichkolwiek problemów, czy wątpliwości, warto skorzystać z tzw. Amola System. Amola automatycznie weryfikuje treść dokumentów i eliminuje wszystkie zagrożenia finansowe. Usługi nie są wykonywane za darmo, ale nie są to też jakieś wielkie kwoty wink.png A dzięki tej usłudze ma się praktycznie 100% pewność, że wszystko jest wykonane prawidłowo. Nie ma się czego obawiać, ponieważ cała jego baza danych została stworzona przez ekspertów z dziedziny bezpieczeństwa finansowego smile.png

#7 Guest_Ewa

Guest_Ewa
  • Goście

Napisano 27 marzec 2015 - 12:16

A jakie polecasz książki, żeby to wszystko zrozumieć ja będę pisała pracę nie długo a skądś tego wszystkiego muszę się dowiedzieć ??

#8 jacek162

jacek162

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 08 styczeń 2016 - 12:29

Cześć wszystkim.
Jako przedsiębiorca niejednokrotnie potrzebowałem fachowej analizy danych statycznych. Znajomy polecił mi firmę Metodolog i teraz sam gorąco ją wszystkim polecam. Jest to rzetelna firma, z którą przyjemnie się współpracuje. Niejednokrotnie korzystałem z ich usług i nigdy się nie zawiodłem.
Analizy były szczegółowe i przejrzyste, zrozumiałe dla każdego, a co najważniejsze bardzo mi pomogły.

#9 Guest_marek.l

Guest_marek.l
  • Goście

Napisano 07 marzec 2016 - 15:01

Z takich lepszych serwisów finansowych to mi się najczęściej zdarza zaglądać na stronę mBrokers.pl. Porządne analizy, dużo newsów z kraju i ze świata, w tym bardzo fajnie opisane przepisy podatkowe, co akurat dla mnie jest mega istotne, żeby być na bieżąco bo robię w tym temacie.

#10 Guest_Magda

Guest_Magda
  • Goście

Napisano 24 marzec 2016 - 10:58

Hej:) JA tez bede w mojej pracy badać analize finansową spółki i nie chce opisywać piwerwszej lepszej - chcialabym móc pokazać sytuacje finansową na wykresach i aby ciekawe wnioski powstały. Znacie jakies interesujące spółki? Moglibyście cos zaproponowac?

#11 Guest_Martyna

Guest_Martyna
  • Goście

Napisano 02 maj 2016 - 11:34

Witam, w mojej pracy badam analizę finansową spółki WAWEL SA. Mam policzone wszystkie wskaźniki (rentowności, płynności i zadłużenia) ale nie umiem tego jakoś tak podsumować obszernie żeby zamknąć sobie rozdział. sad.png

pomoże ktoś?

#12 Guest_Paweł

Guest_Paweł
  • Goście

Napisano 03 maj 2016 - 11:22

Witam, chciałbym się podczepić pod temat. Również robię analizę spółki, ale w oparciu o rachunek przepływów pieniężnych. Czy ktoś dokonywał takiej analizy? (konkretnie analiza pionowa i pozioma)

#13 Guest_Anna

Guest_Anna
  • Goście

Napisano 06 wrzesień 2016 - 10:06

Witam, chciałbym się podczepić pod temat. Również robię analizę spółki, ale w oparciu o rachunek przepływów pieniężnych. Czy ktoś dokonywał takiej analizy? (konkretnie analiza pionowa i pozioma)

Witam, 

Też robię analizę w oparciu o rachunek przepływów pieniężnych. Udało się już dokonać?

#14 Guest_Marta

Guest_Marta
  • Goście

Napisano 22 listopad 2016 - 23:43

Witam. 

Mam problem z zadaniem. Polecenie:

Na podstawie danych ustal wpływ przeciętnego wynagrodzenia oraz produktywność wynagrodzeń na wydajność pracy na jednego zatrudnionego. Dane:

Liczba zatrudnionych (osoby) rok 2012 - 20, rok 2013 - 19.

Sprzedaż (zł) rok 2012 - 8 700 000, rok 2013 - 8 200 000.

Wynagrodzenie (zł) rok 2012 - 2 700, rok 2013 - 2 750.

Proszę o pomoc. Każda wskazówka się przyda wink.png

#15 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13957 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 23 listopad 2016 - 08:06

biggrin.png nie każdy musi być finansistą więc albo robisz sama, albo zrezygnuj jeśli to zbyt trudne dla ciebie.

Swoje zadania już rozwiązywaliśmysmile.png

#16 dominikqa13

dominikqa13

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 13 postów

Napisano 12 październik 2017 - 15:46

Analizy to dla mnie czarna magia, cyferki to zupełnie nie moja bajka, a wiem jakie to ważne, prowadząc firmę. Ktoś może korzystał z doradztwa tej firmy - https://teletrade-dj.pl/ ? Widzę, że oferują szkolenia, analizy, fachowe porady, może warto spróbować. Wszyscy znajomi po fachu, którzy korzystają z takiej pomocy bardzo sobie chwalą + zyski podniosły się momentalnie. 

#17 oilersut

oilersut

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 12 październik 2017 - 16:35

Ja się niestety na tym kompletnie nie znam... Dlatego też niezbyt będę w stanie w tym obszarze tematycznym pomóc...

Aby tylko dzień przewalił się jako tako, aby tylko wykręcić się sianem z trudnych zagadnień, aby tylko zamazać przed sobą niesamowitą grozę życia, wymagającą natężenia wszystkich sił w celu istotnego podołania straszliwym zagadnieniom, które ono stawia. Wszystko jakoś samo się załatwi.

#18 jagoda89

jagoda89

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 15 październik 2017 - 17:51

A może słyszeliście o jutrzejszym wydarzeniu, które odbywać się będzie w Łodzi? Myślę, że warto się wybrać na Europejskie Forum Gospodarcze-Łódzkie 2017. Będziecie?

#19 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13957 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 15 październik 2017 - 18:19

A może słyszeliście o jutrzejszym wydarzeniu, które odbywać się będzie w Łodzi? Myślę, że warto się wybrać na Europejskie Forum Gospodarcze-Łódzkie 2017. Będziecie?

NIE!!!!!!
Za reklamowanie jaka stawka???

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Analiza Finansowa, Zadanie, Egzamin

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych