Skocz do zawartości

Zdjęcie

Języki obce w rachunkowości, księgowości

wróć do serwisu Księgowość 14 odpowiedzi w tym temacie

#1 majjka

majjka

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 15 maj 2013 - 20:34

Jakich języków obcych obecnie warto się uczyć jeśli chodzi o rachunkowość i finanse?Wiadomo angielski to podstawa, ale konieczny jest 2 język, w jakie zatem inwestować? W Niemiecki? Kraje niemieckojęzyczne mają wysoko rozwinięte centra finansowe.Chiński? Chiny są teraz potęgą. Czy języki niszowe: szwedzki, duński, norweski?

#2 Radomiak

Radomiak

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1747 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 15 maj 2013 - 20:59

u nas w biurze wszyscy angielski, wszystkie zagraniczne firmy posługują się tym językiem, niemieckie, hiszpańskie, tylko z francuskimi jest problem :(. Mając dobrze opanowany angielski nie będziesz miała problemów z pracą dodatkowym atutem będzie znajomość innego języka...

#3 majjka

majjka

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 15 maj 2013 - 23:13

Tak, już o angielskim pisałam... Napisałeś "Dodatkowym atutem będzie znajomość innego języka".. właśnie o to chciałam spytać, jakiego języka? W jaki język warto zainwestować prócz angielskiego?

#4 Guest_Krzysiek

Guest_Krzysiek
  • Goście

Napisano 16 sierpień 2013 - 10:18

[font="'Times New Roman', serif;font-size:large;"]Język hiszpański jest dziś bardzo ważnym językiem w komunikacji zawodowej. Drugim zaraz po angielskim. Większość firm w Europie kładzie nacisk właśnie na ten język.[/font]

#5 Guest_Hiszpański online

Guest_Hiszpański online
  • Goście

Napisano 16 sierpień 2013 - 10:30

[color=#008000;]Hiszpański online[/color]

[color=#008000;]Udzielam lekcji języka hiszpańskiego.[/color]

[color=#008000;]Mam 8 lat doświadczenia w Polsce. Lekcje prowadzone są tylko indywidualnie ponieważ poprawia to w znacznym stopniu jakość nauki.[/color]

[color=#008000;]Specjalne kursy dla rachunkowości i księgowości[/color]

[color=#008000;]Zainteresowanych proszę o kontakt : [/color][color=#ff0000;]Hiszpanski.online@gmail.com[/color]

#6 Radomiak

Radomiak

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1747 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 16 sierpień 2013 - 21:53

Tak, już o angielskim pisałam... Napisałeś "Dodatkowym atutem będzie znajomość innego języka".. właśnie o to chciałam spytać, jakiego języka? W jaki język warto zainwestować prócz angielskiego?

jakikolwiek, najlepiej te mniej popularne... słowiańskie, skandynawskie. Spójrz na oferty pracy, wymagania np. chorwacki, czeski czy szwedzki itp.

Każdy język będzie dodatkowym atutem.

Francuski może się bardzo przydać, bo Francuzi nie lubią się posługiwać i uczyć się angielskiego.Nie ma złotego środka, różnymi kategoriami można to wszystko mierzyć.

#7 justyna.agra

justyna.agra

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano 19 sierpień 2013 - 09:57

Widzę, że to dość popularny temat na forach. Ja oprócz angielskiego (który z zasady zna każdy), polecam niemiecki - bo to też biznesowy język.

Oczywiście można iść w te mniej popularne, np skandynawskie, tylko czy na pewno będą one potrzebne za 5 czy 10 lat? Nie wiem i trudno przewidywać i gdybać.

#8 jarosz34

jarosz34

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 23 postów

Napisano 19 sierpień 2013 - 14:09

z własnego doswiadczenia wiem , że jezyk angielski w zaawansownym stopniu pomoże ci dostac posadę za spore pieniądze. Wobec tego, moze warto jest skupić się właśnie na nim ?

#9 justyna.agra

justyna.agra

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano 21 sierpień 2013 - 13:32

Tylko ile osób jest w stanie dojść do perfekcji w angielskim... Żeby to było takie łatwe :-(

#10 jarosz34

jarosz34

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 23 postów

Napisano 23 sierpień 2013 - 14:10

zgadzam się z tym, ale warto się przyłożyć, gdyż otworzy to przed Toba doskonałe możliwości rozwoju.

#11 Guest_darto

Guest_darto
  • Goście

Napisano 24 sierpień 2013 - 13:49

śmieszą mnie takie spekulacje, języka trzeba uczyć się latami (zazwyczaj), a trendy i mody się zmieniają (wg mediów oczywiście), dlatego ażeby w tej znajomości języka reprezentować przyzwoity poziom nie można kierować się koniunkturą, bo dziś na topie jest chiński, za rok koreański, potem mongolski ... 

#12 Guest_hiszpanski.online

Guest_hiszpanski.online
  • Goście

Napisano 22 styczeń 2014 - 20:52

Witam,

Udzielam lekcji języka hiszpańskiego od zera.

8 lat doświadczenia w Polsce.

Specjalizuję się w przygotowaniu do rozmowy o pracę.

Fajny nauczyciel, super metoda, dobre ceny (rabat przed 15:00).

Moja metoda jest wręcz idealna dla osób pracujących.

Juan Castaneda

hiszpanski.online@gmail.com

#13 Guest_inga

Guest_inga
  • Goście

Napisano 28 kwiecień 2014 - 08:07

może faktycznie niemiecki, albo francuski. Tylko, że w takich przypadkach przyda się kurs specjalistyczny z danego języka, żeby w pracy używać odpowiedniego słownictwa, a na zwykłych kursach tego nie nauczą. widziałam w ofercie glossy takie specjalistyczne kursy, może warto by się było na jeden z nich zapisać?

#14 dancewithhim

dancewithhim

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 306 postów

Napisano 13 wrzesień 2017 - 08:01

Niemiecki

#15 BarbaraGruszka

BarbaraGruszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 249 postów

Napisano 13 wrzesień 2017 - 09:14

Moim zdaniem najważniejszym i podstawowym językiem, którego warto jest się uczyć jest angielski. Wiele osób zna podstawy ale tak naprawdę aby poznać go całkowicie i na dobrym poziomie trzeba przeznaczyc dużo czasu na naukę. Angielski wbrew pozorom nie jest taki prosty.

Bardzo dobrą szybką metode nauki daje szkola Speak up: https://speak-up.pl/pl/oferta

Własnie tam uczyłam się angielskiego ( kiedyś bylam przekonana, ze nie mam talentu do nauki języka ale w szkole udało mi się go poznać na całkiem dobrym poziomie....). 

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych