Skocz do zawartości

Czy mogę odstąpić od umowy z deweloperem, kiedy ten zmieniił cenę mieszkania?

nieruchomości zakup mieszkania

wróć do serwisu Sektor Publiczny 3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Jolanta M

Guest_Jolanta M
  • Goście

Napisano 06 czerwiec 2013 - 10:22

Mój deweloper kwestionuje odstąpienie od umowy, a podniósł cenę mieszkania, które chciałam kupić? Czy mogę odstąpić od tej umowy? Mam jakies prawa w tej sytuacji?

#2 Guest_Pipi

Guest_Pipi
  • Goście

Napisano 06 czerwiec 2013 - 12:48

Wszystko zależy od tego, jak jest skonstruowana Twoja umowa z deweloperem. Być może jest tam jakiś zapis, że deweloper może podnieść cenę za względu na jakieś określone sytuacje, które powinny być wymienione i wtedy nie możesz odstąpić od umowy.

#3 Guest_tralala

Guest_tralala
  • Goście

Napisano 06 czerwiec 2013 - 13:12

proponuję skonsultować się ze specjalistą, bo takie gdybyanie na dobre Ci nie wyjdzie, a tak ktoś fachowo Ci odpowie czy możesz odstąpić od umowy z deweloperem.

#4 Guest_U.D.B.

Guest_U.D.B.
  • Goście

Napisano 08 czerwiec 2013 - 12:40

Mój deweloper kwestionuje odstąpienie od umowy, a podniósł cenę mieszkania, które chciałam kupić? Czy mogę odstąpić od tej umowy? Mam jakies prawa w tej sytuacji?

Zasadniczo jeśli przedsiębiorca ma prawo do jednostronnego podniesienia ceny, to konsument powinien mieć prawo do odstąpienia od umowy. Brak takiego zapisu jest klauzulą niedozwoloną (art. 385(3) pkt 20 KC).

Ale żeby odpowiedzieć na 100% jakie masz prawa w tej sytuacji, trzeba znać dokładnie postanowienia umowy. Jeśli potrzebujesz, to mogę Ci bardziej pomóc, ale musiałabym znać dokładnie treść umowy, jak doszło do podniesienia ceny itd.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: nieruchomości, zakup mieszkania

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych