Skocz do zawartości

Koszty formalne związane z budową domu

koszty formalne budowa domu formalności

wróć do serwisu Sektor Publiczny 19 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Maks

Guest_Maks
  • Goście

Napisano 06 czerwiec 2013 - 10:03

Planuje budowę domu. Zastanwaiam się, ile wyniosą mnie same koszty związane z formalnościami dot. budowy domu. Czy ktos wie coś na ten temat?

#2 Edzia

Edzia

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 7101 postów
  • LokalizacjaKresy

Napisano 06 czerwiec 2013 - 10:07

Sam projekt budowlany to niemałe pieniądze możne miec projekt za ok. 10 tys. zł lub lepiej 

#3 Guest_Spec

Guest_Spec
  • Goście

Napisano 06 czerwiec 2013 - 12:53

Musisz zrobić badanie geotecchniczne gruntu - koszt ok.1,5 zł

Projekt domu, jak już ktoś napisał to ok. 10-15 tys., oczywiście można zapłacić też więcej

Koszt przyłącza - jest uzależnionu od odległości działki do sieci.

#4 Guest_bober

Guest_bober
  • Goście

Napisano 06 czerwiec 2013 - 12:56

Renta planistyczna płacona jest, w przypadku zbycia nieruchomości przez jej właściciela lub użytkownika wieczystego, ale tylko wtedy, gdy wartość nieruchomości wzrosła z powodu uchwalenia lub zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Renta planistyczna pobierana jednorazowo przez wójta, burmistrza lub prezydenta miasta.

#5 Guest_moks

Guest_moks
  • Goście

Napisano 06 czerwiec 2013 - 13:00

Renty planistycznej to się chyba nie płaci jak się buduje dom, tylko jak się go sprzedaje, co najwyżej, oczywiście jeśli jest to uzasadnione.

#6 Guest_zonek

Guest_zonek
  • Goście

Napisano 06 czerwiec 2013 - 13:03

jak już zbudujesz dom to musz załatwić wszystko formalnie z notariuszem - tu trzeba zapłacić taksę notarialną, uzależniona jest od ceny nieruchomości, do tego dochodzą koszty sądowe, trzeba hipotekę założyć, zrobić wpis do hipoteki, potrzebne są wypisy - same te koszty to z 1000 złotych będzie + taksa - już dokładnie nie pamiętam ile za to płaciłem.

#7 Guest_Artur

Guest_Artur
  • Goście

Napisano 16 październik 2013 - 10:34

[color=rgb(40,40,40);font-family:helvetica, arial, sans-serif;]Jeśli potrzebujesz pomocy przy formalnościach związanych z budową wymarzonego domu na terenie Powiatu kieleckiego to polecam biuro kuza projekt ( [/color]http://www.kuza-projekt.pl[color=rgb(40,40,40);font-family:helvetica, arial, sans-serif;] )[/color]

#8 Guest_Jerzy

Guest_Jerzy
  • Goście

Napisano 21 październik 2013 - 16:23

Według tego kosztorysu same koszty formalne przed rozpoczęciem budowy mogą wynieść jakieś 4500 zł, oczywiście nie uwzględnia to projektu, tylko formalności związane z uzyskaniem pozwolenia na budowę

#9 Guest_Jerzy

Guest_Jerzy
  • Goście

Napisano 21 październik 2013 - 16:26

Według tego kosztorysu same koszty formalne przed rozpoczęciem budowy mogą wynieść jakieś 4500 zł, oczywiście nie uwzględnia to projektu, tylko formalności związane z uzyskaniem pozwolenia na budowę

#10 Marek O

Marek O

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 931 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 13 styczeń 2014 - 20:21

Ja niedawno zrobiłem takie badania termowizyjne w swoim domu. Firma http://biurorenomex.pl/ przyjechała z swoim profesjonalnym sprzentem i znalazła miejsca, w których ucieka ciepło z mojego domu. Po zabezpieczeniu tych miejsc znacznie obniżyły się koszty zużycia energii w domu. Polecam wszystkim takie badania termowizyjne. Firma ta wykonywała mi również wcześniej kosztorys. 

#11 Guest_Tomasz

Guest_Tomasz
  • Goście

Napisano 22 czerwiec 2014 - 14:56

Koszty są zróżnicowane. Zależą głównie od wielkości domu. Można jednak sporo zaoszczędzić, jeśli pewne praca wykona się samodzielnie. Tutaj można poczytać sobie o tym jakie są koszt budowy domu i co możemy zrobić bez pomocy fachowców.

#12 Guest_EuroLot

Guest_EuroLot
  • Goście

Napisano 22 czerwiec 2014 - 16:03

PIERWSZA PRACA Z WAKACJAMI

http://pierwszapraca.latwy.pl

NIE TYLKO NA WAKACJE

#13 Forumowicz84

Forumowicz84

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 426 postów

Napisano 06 październik 2017 - 10:49

Niestety kosztów formalnych troszkę jest. Nie dość, że kosztują to często niszczą nerwy. Ja aktualnie jestem po etapie załatwiania pozwolenia na budowę. Na szczęście znalazłem kancelarię, która się tym bardzo szybki i sprawnie zajęła, więc jak najbardziej mogę polecić Kancelarię Grzybkowski Guzek Jackowski.

#14 luke45

luke45

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1176 postów

Napisano 29 październik 2017 - 16:29

Do wszelkich urzędowych kosztów trzeba jeszcze projekt domu doliczyć.

Always look on the bright side of life!

#15 dancewithhim

dancewithhim

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 688 postów

Napisano 02 listopad 2017 - 13:53

DObry artykuł:

Jest tutaj opisane na co warto jest zdecydować się na etapie planowania budowy. Ze swojej strony proponowałbym zastanowić się nad budową domu pasywnego. Taki dom może się wydawać o wiele droższy w budowie od domu tradycyjnego ale plus jest ten,ze o wiele łatwiej i taniej będzie go ogrzać. 
Druga opcja to kwestia projektu indywidualnego czy gotowego. Jeśli macie dobrą, prostą w zabudowaniu działkę to zdecydowanie lepiej będzie postawić na to drugie. Będą to o wiele mniejsze koszta.

#16 jukater

jukater

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 22 listopad 2017 - 12:57

Gotowy projekt to mniejszy wydatek na początku. Nawet jeśli nie do końca odpowiada naszym oczekiwaniom, to może się okazać, że wystarczy wprowadzić kilka niewielkich zmian w projekcie i dom stanie się bardziej dla nas funkcjonalny. Też kupiłem gotowy projekt w studioatrium.pl i wystąpiłem o zgodę autora na zmiany w projekcie. Większość biur architektonicznych pozwala na tego typu działanie. Oczywiście zmiany musi wykonywać osoba posiadająca odpowiednie uprawnienia. Dzięki temu, można np. zmienić wielkość okien - dopasowując je do standardowych rozmiarów, które są tańsze w zakupie niż te niestandardowe. 

#17 alf

alf

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 812 postów

Napisano 06 sierpień 2019 - 08:41

Jeśli ktoś szukałby dobrego projektu domu , polecam tę firmę
Mają tam bardzo duży wybór projektów domów gotowych (chociaż widzę na ich stronie, ze jest jeszcze mozliwośc zamówienia projektu na wymiar indywidualnego).

Najlepiej zdecydować się na projekt gotowy. z racji niższych kosztów. Dodatkowym plusem jest fakt, ze na stronie cena wybudowania domu pokrywa się z kosztorysem, a przy większości projektów znajdziecie kosztorysy. 

#18 G0siaa

G0siaa

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 418 postów

Napisano 27 październik 2019 - 21:49

Podczas budowy domu należy także wliczyć koszty związane z usługami geodezyjnymi. Ja w tym zakresie współpracowałam z www.kaczkowski.com.pl. Zajmują się m.in. pomiarami geodezyjnymi, wyznaczaniem granic działek oraz podwykonawczą inwentaryzacją geodezyjną. Firma posiada wieloletnie doświadczenie oraz wiele realizacji zakończonych sukcesem.

#19 Guest_Totszok

Guest_Totszok
  • Goście

Napisano 08 lipiec 2020 - 09:19

Też warto sie zastanowić nad tym, jaki materiał wybrać na elewację, aby wszystko było ładne, estetyczne i praktyczne. Dobrym rozwiązaniem jest tradycyjny klinkier. Polecam obejrzeć film youtube.com/watch?v=JDdTawm-b_Q

#20 hopsio-bopsio

hopsio-bopsio

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 61 postów

Napisano 14 październik 2020 - 17:41

Porządnie wykonane mycie elewacji gwarantuje spokój na długi czas. Warto pomyśleć nad zdecydowaniem się na tego typu usługę, ponieważ może dosłownie przywrócić do życia wygląd zewnętrzny domu. Jest to ekonomiczny i efektywny sposób na odnowienie ścian zewnętrznych.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: koszty formalne, budowa domu, formalności

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych