Skocz do zawartości

Asystent rodziny i koordynator pieczy zast...

wróć do serwisu Sektor Publiczny 44 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_imia

Guest_imia
  • Goście

Napisano 19 październik 2011 - 21:22

Pracuję jako asystent rodziny i mocno się w to angażuję, praca mnie "wciągnęła" - ale za takie pieniądze nie utrzymam rodziny. Jest to praca ciążka i obciążająca psychicznie - szkoda że nikt tego przy ustalaniu tych śmiesznych zarobków nie wziął tego pod uwagę. Oraz tego że za taką kwotę, żadne dokształcanie sie nie wchodzi w grę, bo dużo kosztuje. A jeśli jeszcze spojrzy się na wymagania dot wykształcenia to ta kwota jest po prostu śmieszna/żałosna.

#2 Guest_Iza

Guest_Iza
  • Goście

Napisano 19 październik 2011 - 21:30

Na jakiej podstawie pracujesz jako asystent rodziny?

#3 Guest_PCPR

Guest_PCPR
  • Goście

Napisano 20 październik 2011 - 10:09

Proszę państwa wskazane kwoty to chyba jakieś kpiny !

#4 Guest_PEB

Guest_PEB
  • Goście

Napisano 20 październik 2011 - 14:23

Tragedia, jak asystent rodziny ma posiadać dwa lata doświadczenia, gdy w większości OPS jest to nowe stanowisko pracy, gdzie taki asystent ma to doświadczenie zdobyć??!A to wynagrodzenie-jest śmieszne...Wniosek - studiować pięć lat; zdobywać doświadczenie przez dwa lata(jeżeli ma szansę się je zdobyć) tylko po to, aby łaskawie (jeżeli ma się szczęście) zarobić 1240 zł:)

#5 Guest_Anonim

Guest_Anonim
  • Goście

Napisano 20 październik 2011 - 15:12

To wynagrodzenie to naprawdę niewiele biorąc pod uwagę też to ile ktoś straci na dojazdy do podopiecznych!!!!!!!!!

#6 Guest_Anonim

Guest_Anonim
  • Goście

Napisano 20 październik 2011 - 17:36

To nieźle pojechali,a ja jestem właśnie na stażu w MOPR i po kursie na asystenta,nie dziwię się,że nie chcą NIC powiedzieć na temat zarobków!!!żenada.

#7 Guest_mm

Guest_mm
  • Goście

Napisano 21 październik 2011 - 13:53

może jako dodatkowa praca dla obecnych pracowników socjalnych tylko tak to widzę

#8 Guest_Tusia

Guest_Tusia
  • Goście

Napisano 24 październik 2011 - 15:27

Absurd kpina i nie wiem jak jeszcze to nazwać studia wyższe,2 lata stażu pracy z rodziną, nienormowane godziny pracy czyli od rana do nocy, smochód prywatny,telefon kom. aby rodzina mogła się skontaktować ach i paliwo do samochodu = 1250 zł pewnie brutto wynagrosdzenia a miało być 150% wynagrodzenia pracownika socjalnego!Robią ludziw totalne jajo!

#9 Guest_Nowa

Guest_Nowa
  • Goście

Napisano 25 październik 2011 - 23:32

Ciekawe od 1 stycznia ma zwiększyć się najniższa krajowa do kwoty 1500 zł czy to oznacza że asystent będzie zarabiał poniżej?ZABAWNE TO WSZYSTKO

#10 Guest_joka

Guest_joka
  • Goście

Napisano 26 październik 2011 - 19:57

najwyrażniej pracę za takie pieniądze podejmą ludzie zdesperowani, nie wierzę aby chcieli efektywnie pracować, cały dzień do dyspozycji podopiecznych, a co z ich rodzinami!!!?po co 5 lat studiować?widać, że już po wyborach!!!!

#11 Guest_karola

Guest_karola
  • Goście

Napisano 28 październik 2011 - 02:08

Dla mnie żenadą największą jest to, że taki pracownik socjalny zarabia więcej niż miałby zarabiać asystent czy koordynator dlatego, że to właśnie najgorszą prace ( psychicznie obciążającą ) wykonują asystenci a przecież od nich też wymagają wykształcenia wyższego i doświadczenia. Gdzie tu logika? a o tych wymaganiach to nawet nie warto sie rozpisywać;-(

#12 Guest_marta

Guest_marta
  • Goście

Napisano 28 październik 2011 - 10:35

1240 zł co to kurde jest dla kogo jest najniższa krajowa ustalona skoro podaje się zarobki poniżej niej. Pracownikowi socjalnemu należy się dodatek, po 5 latach dodatkowy urlop? A asystent co? 1240 brutto i brudna robota latanie po rodzinach swoim samochodem i jeszcze może za swoje paliwo. Może ludzie którzy to ustalili chociaż na rok zamienią się wypłatą i stanowiskiem z asystentem wtedy zrozumieją co to znaczy pracować prawie za darmo i jeszcze dokładać z wypłaty partnera do interesu! Nie potrafię się pogodzić z faktem że ustawodawcy decydują o tym na czym się nie znają!I jeszcze zaczynają kształcić w kierunku asystentury kosmos! Trzeba będzie pracować ze 20 lat aby odrobić kasę za studia!

#13 Guest_kasia

Guest_kasia
  • Goście

Napisano 03 listopad 2011 - 21:25

a ja właśnie się zastanawiam nad pracą asyst.rodziny. bardzo bym się w niej widziała. Robię to teraz społecznie we własnym domu tzn.pomagam ludziom z mojej miejscowości w różnych zawirowaniach życiowych.Satysfakcję mam.I tyle. Po przeczytaniu wypowiedzi doszła jeszcze jedna satysfakcja-nie tracę na paliwo i amortyzację auta. Potrzebujący przychodzą sami. Tylko trudno z satysfakcji utrzymać siebie i rodzinę.

#14 Guest_dONkNmKFmOKFMW

Guest_dONkNmKFmOKFMW
  • Goście

Napisano 04 listopad 2011 - 07:09

I'm not wothry to be in the same forum. ROTFL

#15 Guest_bezrobotna

Guest_bezrobotna
  • Goście

Napisano 04 listopad 2011 - 18:48

Byłam dziś w OPS pytac o prace w charakterze asystenta rodziny, i dowiedziałam się tyle, że nie ma pieniedzy na to stanowisko, zastanawiam się czy mogą zignorowac ustawe, tłumaczac sie brakiem kasy?

#16 Guest_śmiech na sali

Guest_śmiech na sali
  • Goście

Napisano 05 listopad 2011 - 20:22

osobiście uważam, iż jest to kolejny nie wypał naszych polityków, ustawa mówi o stworzeniu etatów dla koordynatora czy asystenta, a tak nie jest, w mojej miejscowości jest tak, iż koordynatora nie zatrudnią, ponieważ skarbnik tłumaczy się brakiem środków, a gmina zatrudni asystenta na umowe - zlecenie, dla mnie: zrobienie czegoś wielkie z niczego - w tym przypadku się nie da, bo praca trudna a ludzie bardzo specyficzni i czasami nie da się pomóc

#17 Guest_PCPR dolny śląsk

Guest_PCPR dolny śląsk
  • Goście

Napisano 07 listopad 2011 - 16:17

jaja w biały dzień !!!!! ŻENADA brak słów

#18 Guest_Ja

Guest_Ja
  • Goście

Napisano 08 listopad 2011 - 00:55

pracuję jako asystent i tak sobie myślę, że te zarobki to są jakieś kpiny, przecież 1240 zł to mniej niż minimum. to jakiś żart, w dodatku dwa lata doświadczenia zawodowego? jakiegokolwiek czy jako asystent? to jakaś paranoja...

#19 Guest_to jest kpina

Guest_to jest kpina
  • Goście

Napisano 13 listopad 2011 - 13:46

Ja od roku pracuje jako aststent i powiem szczerze ze placa minimalna odstraszy ludzi bo wklad i czas poswiecony na realizowanie planu wspolpracy z rodzina zajmuje bardzo duzo czasu nie mowie tu tylko o spedzeniu tego czasu z sama rodzina ale tez ze szkola kuratorem czy innymi instytucjami tak wiec podsumujac powiem ze jak rzad chce pomagac powinien zastanowic sie czy ta pomoc w utrzymaniu i zharmonizowaniu rodziny nie bedzie potrzebna takze asystentom bo przy takim wynagrodzeniu tez chetnie skorzystam z pomocy kogos kto zaplanuje moj bnudzet rodzinny tak wiec dziekuje ale ja w to nie wchodze z taka placa i radze innym zeby sie zastanowili czy nie lepiej skorzystac z pomocy gopsow mopsow czy innych instytuji pomocowych bo ona sa wstanie zapewnic lepsze zycie niz zycie za takie pieniadze

#20 Guest_wesoła

Guest_wesoła
  • Goście

Napisano 14 listopad 2011 - 22:05

Czy orientujecie się czy asystent będzie miał jakieś dodatki z tytułu pracy w terenie,np.kwoty na odzież, dodatkowy urlop itp.?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych