Skocz do zawartości

zamiana mieszkania komunalnego

wróć do serwisu Sektor Publiczny 43 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_jotta66

Guest_jotta66
  • Goście

Napisano 08 kwiecień 2010 - 13:58

mieszkam na mieszkaniu komunalnym za które płacę 850 zł. Zarówno czynsz jak i metraż mieszkania skłania mnie do szukania mieszkania na zamianę. PO KILKU LATACH zgłosiła się do mnie rodzina wielodzietna 7 osób która mieszka na mieszkaniu 35 m. Urząd wydał decyzję odmawiającą zamiany ze względu na niespełnienie przez ta rodzinę kryterium dochodowego. CO można w tej sprawie zrobic.

#2 Guest_jotta66

Guest_jotta66
  • Goście

Napisano 08 kwiecień 2010 - 14:16

nadmienię jeszcze, że moje mieszkanie nie podlega wykupowi , ponieważ gmina podjęła taką uchwałe. Kilka lat próbuję się zamienić na jakiekolwiek mniejsze mieszkanie , ale ludzie są przerażeni opłatami na tym mieszkaniu? opłaty sa tak duże ponieważ system ogrzewania mamy taki że nie ma kryz w mieszkaniach, są grzejniki na klatce- co ciągle powoduje wzrost opłat i brak mozliwości oszczędzania. Inni lokatorzy maja dodatki mieszkaniowe i chrzanią rozmowy z gminą dotyczące zmiany ogrzewania. proszę o pilne podpowiedzi.

#3 Guest_gumis

Guest_gumis
  • Goście

Napisano 10 maj 2010 - 00:49

W jakim miescie interesuje Cie mieszkanie i gdzie znajduje sie Twoje.

#4 Guest_anika232

Guest_anika232
  • Goście

Napisano 20 maj 2010 - 20:04

w roku 2000 kupiłam mieszkanie na własność, które jest własnością gminy czyli komunalne oraz została utworzona Wspólnota Mieszkaniowa.Prawie od samego początku mieszkania w tym bloku panuje nieład, smród i bród na klatkach schodowych oraz libacje młodzieży i nie tylko, którzy tu nie mieszkają.Blok jest bardzo zaniedbany i ja już nie mam siły walczyć z niektórymi ludzmi z tej posesji,którzy nie dbają o czystość i są miłośnikami kotów,a to one są najbardziej uciążliwe,bo załatwiają swoje potrzeby właśnie na klatkach schodowych.Czy mogę zamienić mieszkanie własnościowe z gminą oczywiście w porozumieniu z zarządcą,aby pozbyć się problemu????Dodam,że Przedsiębiorstwo Komunalne nie robi nic w tym kierunku aby panował w naszym bloku spokój i czystość a jeśli już to kończy się to tylko rozmowami z najemcami którzy są uciążliwi i nie stosują się do zaleceń.

#5 Guest_Sylwia

Guest_Sylwia
  • Goście

Napisano 21 sierpień 2010 - 08:01

Mieszkam wiele lat w mieszkaniu komunalnym.Od wielu lat pytam w UM o możliwość jego wykupu.Zaden to luksus w środku nowoczesnego miasta,mały metraż w kamienicy z ogródkiem i opłaty spore. Wciąż dostaję jedną odpowiedż. Wprawdzie budynek jest własnością UM to jednak grunt na którym stoi ma innego wlaściciela również urząd państwowy. Dwa urzędy w jednym mieście nie potrafią lub nie są zainteresowane uregulowaniem sytuacji prawnej od lat...30 mojego tam zamieszkania, choć na tym samym terenie w budynkach sąsiednich mieszkania są wykupione. A więc wykup - nie. Zamiana- to labirynt obwarowany wymogami. Zamiana za spłatę długu - kolejny i jeszcze większy labirynt braku woli choć Urząd powinien być jako pierwszy zainteresowany tą formą odzyskania pieniędzy. Konia z rzędem temu kto sprawie zaradzi.

#6 Guest_sylwia

Guest_sylwia
  • Goście

Napisano 21 sierpień 2010 - 08:06

djwz@neostrada.pl

#7 Guest_karolina

Guest_karolina
  • Goście

Napisano 11 marzec 2011 - 16:26

Czy wie ktoś może ile lat musi upłynąć, żeby móc się wogóle wymieniać na mieszkanie? Rok temu urząd przydzielił nam mieszkanie komunalne, ale myślimy o zamianie z powodu małego metrażu.Słyszałam już kilka wersji, że rok albo pięć.Z góry dzięki za odpowiedzi.

#8 Guest_aza

Guest_aza
  • Goście

Napisano 12 marzec 2011 - 08:58

Karolina jeśli masz chętnych na zamianę mieszkania to mozesz się zamieniać od zaraz. Oczywiście w porozumieniu z właścicielem czyli gminą.

#9 Guest_konwalia

Guest_konwalia
  • Goście

Napisano 16 marzec 2011 - 13:53

Czy zamieniając mieszkanie komunalne na większy metraż musi się spełniać jakieś wymogi typu :liczba osób w tym większym mieszkaniu czyli 3 osobowa rodzina może się zamienić na mieszkanie np. 65 m2.?

#10 Guest_karolina

Guest_karolina
  • Goście

Napisano 23 marzec 2011 - 11:18

Dzięki aza! Teraz pozostaje mi szukać chętnego, bo ktoś mi się wlaśnie rozmyślił niestety ;( Pozdrawiam!

#11 Guest_Dakota& Łódź

Guest_Dakota& Łódź
  • Goście

Napisano 12 kwiecień 2011 - 21:59

Cześć Będę zamieniała mieszkanie 38m na 82. Mieszkamy w Łodzi .mam 38m a jest nas 7 i jest nam okropnie ciasno. Najstarszy syn ma 17 lat a najmłodszy 7 miesięcy. Ja nie pracuję bo opiekuję się dziećmi. Mąż ma umowę o pracę na czas określony ,ale wiadomo że mu umowę przedłużą. Pracuje w budżetówce Mamy około 3 tys dochodu na m-sc. Pobieramy dodatek na mieszkanko. Za tydzień zaczynamy roszadę między urzędami. Martwię się że urzędnicy mogą mi odmówić tej zamiany przez ten dodatek właśnie. Stwierdzą że jak teraz mamy dodatek to w nowym lokum też będzie nam przysługiwał tyle że nowy. Martwię się bo starsze dzieci nie mają zbyt dobrych warunków do nauki.Mieszkają w czwórkę w 10 metrowym pokoiku. W drugim też około 10m ja z mężem i najmłodszym niuńkiem. Tamta Pani z którą się chcemy zamienić ma 82m i mieszka tylko z córką. Chcemy w zamian za to mieszkanie spłacić jej dług,bo mieszkanie jest zadłużone.Pomóżcie, czy ktoś miał podobną sytuację? Strasznie się martwię ,bo mam szansę na poprawienie warunków moim dzieciom, a nie wiem czy bezduszne przepisy nie zrujnują moich planów

#12 Guest_wrobel

Guest_wrobel
  • Goście

Napisano 16 czerwiec 2011 - 23:24

mam pytanie chce z sąsiadką zamienić mieszkanie które ma zadłużone komornik już zajmuje jej rentę PYTANIE:Czy mogę prosić administracje o umorzenie odsetek? Pozdrawiam

#13 Guest_GOSIA

Guest_GOSIA
  • Goście

Napisano 20 lipiec 2011 - 08:56

ZAMIENIĘ MIESZKANIE KOMUNALNE 56 M NA MNIEJSZE TEŻ W WARSZAWIE TEL.508221426POZDRAWIAM

#14 Guest_aga

Guest_aga
  • Goście

Napisano 12 sierpień 2011 - 19:01

z Państwa opinii wynika ze abym zamieniła mieszkanie komunalne muszę załatwić najpierw 'pozwolenie' od urzędu.... nie da sie bez tego?

#15 Guest_Krzysztof Huk

Guest_Krzysztof Huk
  • Goście

Napisano 20 wrzesień 2011 - 12:31

Zamienię mieszkanie komunalne o powierzchni 67,33 w Miejscowości na dolnym śląsku W Bystrzycy Kłodzkiej mieszkanie jest ogrzewane centralnym ładna okolica blisko Polanicy zdrój , Kudowy zdrój ,Londka Zdroju ja Zamienię na mieszkanie komunalne o metrach 70 m2 do 75m2 wiadomość pod numerem telefonu 663222562

#16 Guest_ANNA

Guest_ANNA
  • Goście

Napisano 29 wrzesień 2011 - 22:12

mam 87m m-4 mieszkanie w komunalnej kamienicy w centrum łodzi na Piotrkowskiej(przy Urzędzie Miasta)od lat staram się o wykup,ale za każdym razem na moje podania odpowiadano negatywnie. W ostatniej odpowiedzi z urzędu dowiedziałam się że uchwalany jest Plan Zagospodarowania ale moja kamienica nie jest uwzględniona w tym Planie i w związku z tym wykupów nie będzie.Mieszkanie jest z co miejskim,z wymienionymi oknami,parkietem na podłodze,balkonem. Jest czynsz w wys.800zł.Miałam nadzieje że wykupię to mieszkanie. Nie mam zadłużeń. Chcę zamienić je na mieszkanie mniejsze spółdzielcze.Nie wiem czy dobrze słyszałam że po zamianie na mieszkanie spółdzielcze mogę je wykupić od zaraz a nie jak komunalne bloki po 5 latach?Czy ktoś może zna odp?Z góry dziękuję:)

#17 Guest_Mała

Guest_Mała
  • Goście

Napisano 24 listopad 2011 - 12:03

Zamienię 40m ciekawie i nowocześnie urządzone mieszkanie komunalne w Warszawie na Mokotowie Dolnym przy paru Morskie Oko na kwaterunek z możliwością wykupu lub małe własnościowe.Telefon kontaktowy Renata 504-620-585

#18 Guest_Jola

Guest_Jola
  • Goście

Napisano 28 listopad 2011 - 13:36

"Za pracą" i z konieczności życiowej przyjechałam do Warszawy z Olsztyna, gdzie mam mieszkanie komunalne. Coraz trudniej mi opłacić mieszkanie i stancję w Wawie. Koniecznie i PILNIE ! chcę zamienić się z olsztyńskiego na warszawskie, ale w urzędach słyszę, że sama mam to załatwić. Nie wiem jak dotrzeć do potencjalnych zainteresowanych... Proszę o podpowiedź na abi1@poczta.onet.eu lub 784865685.Dziękuję z góry !

#19 Guest_zuzia

Guest_zuzia
  • Goście

Napisano 08 grudzień 2011 - 16:47

Mieszkam wraz z córka w mieszkaniu komunalnym w ostrowie Wlkp od 3 lat mam mieszkanie nie wykupione ponieważ nie mozna na obecna chwilę wykupić takich mieszkań.Moja córka jest niepełnosprawna a ja wychowuje ja sama jest dzieckim autystycznym i chciałabym zapewnic jej dobra szkołe i rehabilitacje ktora tutaj w naszym miescie jest znikoma .Córke wychowuje sama ,i myslałam o przeniesieniu sie do Poznania na lepsze warunki dydaktyczne. Myslałam o zamianie mieszkania komunalnego z ostrowa na poznan ,ale zostałam pinformowana ze ani nie moge tego mieszkania wykupić ,jak również wynajac a wyprowadzka na jakis czas spowoduje ze mieszkanie dotychczasowe mi odbiorą pomimo tego ze ktos bedzie z rodziny w nim zamieszkiwał.Czekałam kilka lat na to mieszkanie i teraz z powodow pomocy własnemu dziecku maja mi je odebrac ???bo takie jest ich prawo...Czy mam mieszkac w małym miescie sama zdana na siebie ???bo nikt w mojej sytuacji nie zamieni mi mieszkania ??a na wynajem mnie nie stac ??moze ktos wie gdzie powinnam sie zgłosic o pomoc lub chciałby zamienic sie z Poznania na ostrów..prosze o odpowiedz..wielkie dzieki

#20 Guest_Aga

Guest_Aga
  • Goście

Napisano 13 grudzień 2011 - 20:32

Poszukuję mieszkania komunalnego na zamianę Moje mieszkanie składa się z 2 pokoi kuchni i łazienki 2 piętro woj podlaskie zamienię na centralną polskę lub inne propozycje 507818140

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych