Skocz do zawartości

Świadczenia pielęgnacyjne po zmianach w ...

wróć do serwisu Sektor Publiczny 127 odpowiedzi w tym temacie

#41 Guest_zbyszek

Guest_zbyszek
  • Goście

Napisano 21 luty 2011 - 03:20

Mam pytanie, jestem bezrobotny i zarejestrowany w UP.Moja żona ma I stopień niepełnosprawności, nie może opiekować się mamą i nie może pobierać świadczenia , która ma orzeczenie też I stopień niepełnosprawności i 76lat, czy w takim przypadku ja mogę wystąpić o świadczenie pielęgnacyjne nad teściową,proszę o odpowiedź. Z góry dziękuję.

#42 Guest_Dorota

Guest_Dorota
  • Goście

Napisano 21 luty 2011 - 14:40

Mam pytanie mój mąż jest po udarze ma pierwszą grupe jest nie samodzielny do egzystencji.Utrzymujemy sie tylko z zasilku pielęgnacyjnego męża.Ja z tego wzgledu nie moge podjać pracy czy należy mi sie swiadczenie pielęgnacyjne.Bylam w opiece po dodatek na leki dostarczylam pani wszystkie dokumenty choroby męża.Dostaje 120 zł ale za każdym razem pani pyta sie kiedy podejmę prace bo nie może tak byc zeby cały czas mi dawali pieniadze.Ja tylko zapytalam a co z mężem to pani mi odpowiedziala ze może sasiedzi by go popilnowali.Nie wiem co mam robic bo wstyd mi jest juz tam chodzic.Męzowi potrzebna jest stala rehabilitacja.Prosze moze mi ktos doradzi co mam robic.Z gory dziekuje Mój num tel 607 389 162 a to mój email dorota.wnuk1@onet.pl

#43 Guest_magda

Guest_magda
  • Goście

Napisano 23 luty 2011 - 22:18

Mam pytanie moja ma mama ma 1wsza grupe i ma osteroporoze potrzebuje opieki.Tata jest po zawale ale moze pracowac. Ja jestem bezrobotna zarejestrowana w UP czy MOGE sie starac o swiadczenie pielegnacyjne??? Czekam na odpowiedz.

#44 Guest_Gosia

Guest_Gosia
  • Goście

Napisano 25 luty 2011 - 15:59

Do Maryli!! Mam chorego męża, sama też nie jestem zdrowa, chciałabym się ubiegać o świadczenie pielęgnacyjne.Bardzo proszę o adres e-mail opiszę sytuację.Pozdrawiam mój e-mail: moszyk1@wp.pl

#45 Guest_Rysiekmarko

Guest_Rysiekmarko
  • Goście

Napisano 27 luty 2011 - 11:25

Do Maryli!!! Czy możesz podać wyroki Trybunału Konstytucyjnego o zasadach równości, gdyż odmówiono mi świadczenia pielęgnacyjnego. Proszę o informację na adres e-mail rysiekmarko@wp.pl. Bardzo dziękuję. Pozdrawiam.

#46 Guest_Anonim

Guest_Anonim
  • Goście

Napisano 27 luty 2011 - 21:23

Nina (2011-02-27) mam pod opieką 82 ciocie mieszkam z nia czy należy mi się opiekuńcze na nią ?Mam prawo do zasiłku dla bezrobotnych

#47 Guest_Edyta

Guest_Edyta
  • Goście

Napisano 02 marzec 2011 - 11:04

Pani Marylo!Mam dwoje rodziców z orzeczeniami o znacznym stopniu niepełnosprawności,mających po 86 lat.MOPS oczywiście odmówił mi przyznania zasiłku,odwołam się do SKO, który uchylił decyzję i dał do ponownego rozpatrzenia, MOPS ponownie odmówił, trwa to 4 miesiąc, a ja jestem bez ubezpieczenia zdrowotnego bo musiałam sie wyrejestrować z UP, bo inaczej nie chcieli przyjąć mojego wniosku o zasiłek.Tego tez nie rozumiem,bo byłam bez prawa do zasiłku. Czy teraz znów powinnam złożyć odwołanie do SKO?Przecież to jakaś paranoja, skoro SKO może przyznać zasiłek to czemu tylko uchyla decyzję,robiąc z człowieka debila...Proszę o kontakt edycia107@o2.pl

#48 Guest_Iwona

Guest_Iwona
  • Goście

Napisano 05 marzec 2011 - 21:25

Mam pytanie czy mogłabym pobierać świadczenie pielęgnacyjne na niewidomą siostrę.Siostra mieszka z mama, ale mama jest już w podeszłym wieku, a siostra wymaga stałej opieki.Dziękuję za odpowiedz...

#49 Guest_czytelniczka

Guest_czytelniczka
  • Goście

Napisano 06 marzec 2011 - 10:45

Po co prosicie o odpowiedz maryle ona ma was w d*pie!!

#50 Guest_Edyta

Guest_Edyta
  • Goście

Napisano 06 marzec 2011 - 21:41

czy ma ktos te wyroki TK i Sądów Administracyjnych dotyczących przyznania zasiłku pomimo, że osoba niepełnosprawna na którą należy się świadczenie pozostaje w związku małżeńskim??

#51 Guest_czytelniczka

Guest_czytelniczka
  • Goście

Napisano 10 marzec 2011 - 14:07

_____________________________WITAM_____________________________________Czy jest ktoś może po wyroku z Sądu rejonowego.Wiem że to ostatecznosc.Tylko sad mi pozostał w odwołaniu ,aby pobierać na syna świadczenie pielęgnacyjne.Przez 12lat mu sie należało ,aż tu nagle uzdrowili mi syna mimo opini lekarzy ze stan zdrowia pogorszył sie .

#52 Guest_renia

Guest_renia
  • Goście

Napisano 10 marzec 2011 - 15:47

Witam .Proszę o pomoc osobę która ma zasiłek na dwoje rodziców! dostałam odmowę z OPS co dalej jak się odwoływać żeby spowrotem mnie nie odesłali do OPS bo ta odmówi pozdrawiam .renatagd77@gamil.com proszę o poradę.

#53 Guest_Rafał

Guest_Rafał
  • Goście

Napisano 10 marzec 2011 - 19:38

Jestem synem bezrobotnym, opiekuje się mamom która jest na pierszej grupie jest niewidoma ma 70lat j co mi przysluguje jakie mam prawa w OPS proszę o porade [ kostek4@onet.pl }

#54 Guest_Anonim

Guest_Anonim
  • Goście

Napisano 15 marzec 2011 - 14:30

Witam...mam takie pytanie; czy przysługuje zasiłek pielegnacyjny na chorą mame, jeśli mieszka ona z tatą który jest po dwóch zawałach i ma chore serce? Muszę chodzić do mamy kilka razy dziennie i z tego powodu nie mogę iść do pracy.Proszę o odpowiedź ...z góry dziękuję. ewusia071075@interia.pl

#55 Guest_Rena

Guest_Rena
  • Goście

Napisano 27 marzec 2011 - 22:15

Witam.Rodzice maja po 85 lat mama ma 1 grupe tato jest po udarze sparalizowany dzisiaj dostalam decyzje z OPS ze nie nalezy mi sie zasilek bo rodzice sa w zwiazku malzenskim.Ja nie pracuje i nie mam zasilku opiekuje sie rodzicami.Napisze odwolanie.

#56 Guest_ewa

Guest_ewa
  • Goście

Napisano 30 marzec 2011 - 23:09

Pani Marylo bardzo proszę aby pani podpowiedziała mi dokładnie jak załatwic Świadcz.pielęgn.na męża.Z góry dziękuję i serdecznie pozdrawiam.ewaglogow@gmail.com

#57 Guest_iza123

Guest_iza123
  • Goście

Napisano 15 kwiecień 2011 - 13:31

hej nie wiem jak napisać orzeczenie że nie mogę sprawować opieki mad swoja schorowaną mamą bo musze opiekować sie mężem

#58 Guest_Anonim

Guest_Anonim
  • Goście

Napisano 29 kwiecień 2011 - 21:27

witam.czy ktoś wie czy mi się należy zasiłek pielęgnacyjny na mamę przyznaną 1grupę inwaldzką na rok rodzice są w związku małżenskim,ja nie pracuję jestem zarejestrowana w PUP.Proszę o odpowiedz krystyna71@spoko.pl

#59 Guest_jagodka 46

Guest_jagodka 46
  • Goście

Napisano 11 maj 2011 - 10:49

mam dwoje rodzicow z 1 grupa niesprawnosci nie przysluguje mi zasilek pielegnacyjny choc musze sie nimi opiekowac przez co nie moge pracowac pracownicy opieki nawet nie chca przyjsc na wywiad srodowiskowy twierdza ze nie mam prawa do zasilku bo rodzice powinni zajac sie soba sami bo sa malzenstwem to tylko w polsce mozliwe takie traktowanie ludzi starszych sa juz nie potrzebni bo nienadaja sie do pracy i powinni umierac w brudzie i smrodzie bo lepiej pomagac pijakom niz osoba kture musza opiekowac sie rodzicami ja nie mam pracy i nie mam prawa do zasilku przepracowalam 30 lat w tym kraju i zostalam zwolniona bo zaklad oglosil upadlosc i co mam teraz umzec z glodu bo na pomoc mops nie mozna liczyc jagodka

#60 Guest_EfFUpduohfk

Guest_EfFUpduohfk
  • Goście

Napisano 25 maj 2011 - 05:05

That's 2 clever by half and 2x2 clever 4 me. Tahkns!

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych