Skocz do zawartości

młodszy referent

wróć do serwisu Sektor Publiczny 20 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_aga25

Guest_aga25
  • Goście

Napisano 02 styczeń 2009 - 12:48

Witam. od pół roku ( w tym od 3 m-cy umowa na czas nieokreślony) pracuje w UM na stanowisku mł. ref. ds. planowania operacyjnego i zarządzania projektami z UE.jestem osobą po studiach wyższych i znajduje sie na stanowisku , które powinna zajmować osoba po szkole średniej. w związku z czym płace mam również niewielką - 1400 zł. brutto. chciałam się dowiedzieć jak wygląda sprawa w innych urzędach miast czy gmin;czy wynagrodzenie i zajmowane stanowisko jest odpowiednie do posiadanego wykształcenia.pozdrawiam

#2 Guest_aga3

Guest_aga3
  • Goście

Napisano 02 styczeń 2009 - 13:07

moja droga ja jestem mł. referentem od prawie 3 lat na umowe na czas nieokreślony na stanowisku kadrowym w niewielkiej gminie mam wynagrodzenie dosłownie takie same jak ty, mam wykształcenie wyższe administracyjne i z takim przyszłam juz do pracy. Jeśli mieścisz się z wynagrodzeniem w widełkach ustawowych to wszystko gra tzn. gra u pracodawcy bo raczej u nas juz nie. Może w regulaminie wynagradzania macie cos zapisane odnośnie zwiększenia wynagrodzenia w zwiazku z wykształceniem ale w to wątpie.Innymi słowy jesli wszystko jest zgodne z ustawą to nie mamy nic do powiedzenia. Wszystko zależy od dobrej woli burmistrza lub wójta.

#3 Guest_młodszy referen

Guest_młodszy referen
  • Goście

Napisano 07 czerwiec 2009 - 20:48

Jestem młodszym referentem również od 3 lat. Zaczynałam od stawki 1400 zł. Z czasem zaczęło rosnąć wynagrodzenia i obecnie mam 1800 zł - głowa do góry (u nas obowiązkowo trzeba mieć wykształcenie wyższe jak chce się zajmować stanowisko młodszego referenta. Kto ma średnie - może zajmować stanowisko sekretarki, ale bez możliwości awansu.Pozdrawiam

#4 Guest_annaK

Guest_annaK
  • Goście

Napisano 13 lipiec 2009 - 17:05

hmm.....jestem mlodszym referentem dwa lata...mam 1400 zł brutto...inna osoba na tym samym stanowisku ma ponad 2 tys. brutto....i jest to własnie sekretarka...dziwne co?...gdzie tu sprawiedliwośc?

#5 Guest_marianka

Guest_marianka
  • Goście

Napisano 15 lipiec 2009 - 13:10

ja jestem mlodszym referentem rok a moje wynagroszenie brutto to 2100zl weszłam na ta strone bo chcialam zobaczyc ile wynosi przecietna pesja teraz wiem ze nie mam nawet po co isc po podwyzke ...

#6 Guest_klik

Guest_klik
  • Goście

Napisano 02 październik 2009 - 15:37

ja zaczełam prace jako młodszy referent d/s zarządzania kryzysowego i byłam w szoku jak zobaczyłam 1500zł brutto pierwsza myśl- tak mało!!! podkreśle że jestem w trakcie robienia studiów czyli defakto nie mam wyższego wykształcenia, jak czytam co piszecie to dochodze do wniosku że nie jest tak źle zacząć od 1500zł bez wyższego wykształcenia i pewnie najbliższy awans to będzie po zakończeniu studiów...

#7 Guest_Lena

Guest_Lena
  • Goście

Napisano 04 grudzień 2009 - 12:57

młodszym referentem byłam 4 - 4,5 roku. wynagrodzenie brutto to zawsze była pensja minimalna. tak to już jest. jak się mieścisz w widełkach to marne szanse na zmianę... teraz jestem inspektorem , a płaca wcale niewiele większa 1870 brutto ...

#8 Guest_ja

Guest_ja
  • Goście

Napisano 09 grudzień 2009 - 12:58

zastępowałam przzez pare miesięcy sekretarke burmistrza!!! i powiem że wole zarabiać mniej niż robić to wszystko co ona musi.... Wy wszyscy siedzićie za biurkiem i nie uwierzę że sie tak bardzo przepracowujecie!!! a sekretarka nie dość że musi mieć świętą cierpliwość dla interesantów, oczy dookoła głowy to jeszcze nie może spokojnie zjeść śniadania...wiec sie nie dziwię że tyle zarabiają:) Jaka praca taka płaca!!!!!!

#9 Guest_wisienka

Guest_wisienka
  • Goście

Napisano 15 grudzień 2009 - 21:01

witam wszystkich,ja właśnie ubiegam się o takie stanowisko, tzn młodszy referent w Biurze Rady Miejskiej.Chciałabym więc zapytać doświadczonych kolegów i koleżanki nie tylko jakie stawki, ale również co najlepiej ując w liście motywacyjnym i jak wygląda test kwalifikacyjny, o co mogą zapytać.Będę wdzięczna za pomoc.

#10 Guest_juleczka

Guest_juleczka
  • Goście

Napisano 19 kwiecień 2010 - 15:38

czy ktoś możne wie czy na stanowisku referenta można zatrudnić osobę po zawodówce?? ja staram się o takie stanowisko jestem osoba studiującą a pomiędzy nas dwie wybrano panią z po zawodówce krawieckiej.dodam ze posiadam również staż w trym zawodzie a pani ta jest osoba!Proszę o odpowiedz

#11 Guest_tomek

Guest_tomek
  • Goście

Napisano 01 luty 2011 - 02:09

w Starostwie w Tarnowie jak sie ma znajomosci to sie zarabia wszystko na temat.........

#12 Guest_Goska

Guest_Goska
  • Goście

Napisano 30 marzec 2011 - 22:18

a może wy mi powiecie czy po zdobyciu wyższego wykształcenia są szanse na zdobycie awansu tzw wewnętrznego?? Tzn chciałabym wskoczyć na stanowisko referenta tylko bez konkursu. obecnie jestem zatrudniona tylko na stanowisku pomocniczym. wykształcenie wyższe mam już oczywiście administracyjne.

#13 Guest_sara

Guest_sara
  • Goście

Napisano 07 kwiecień 2011 - 17:31

dziś w urzedzie pracy zaproponowano mi staż w urzedzie gminy jako młodszy referent za 740zł! a mam wyższe wykształcenie administracyjne

#14 Guest_kawka

Guest_kawka
  • Goście

Napisano 13 kwiecień 2011 - 15:35

a co byś ty chciała! Ja tak właśnie zaczęłam.

#15 Guest_misia

Guest_misia
  • Goście

Napisano 27 kwiecień 2011 - 21:50

ciesz się Saro, że masz taką propozycję

#16 Guest_zzzzzzzzzzzzzz

Guest_zzzzzzzzzzzzzz
  • Goście

Napisano 02 sierpień 2011 - 15:28

a ja na umowie mam napisane stanowisko : młodszy referent., a widze że niktórzy maj młosszcy referent ds.....

#17 Guest_paual

Guest_paual
  • Goście

Napisano 18 sierpień 2011 - 15:34

cześć jutro idę do małej gminy na rozmowę kwalifikacyjną i na test na stanowisko młodszego referenta czego moge się spodziewać bo wiem że ma ją być jakieś pytania problemowe do rozwiązania prosze o pomoc bobardzo się denerwuje.....

#18 Guest_Wacek

Guest_Wacek
  • Goście

Napisano 22 wrzesień 2011 - 22:52

Halo Halo :D ja właśnie kończę staż w UG, no i wiem, że dostanę pracę jako pracownik administracyjny, a nie referent czY inspektor, bo teoretycznie potrzebny jest konkurs, a na administracyjnego nie. Powiedzcie, czy ze stażu bez konkursu można wskoczyć na referenta? Wiem, że na uczelniach wyższych można starszego referenta dostać jak się zaczyna doktoranckie. Dajcie ifno na maila - wacus200@wp.pl

#19 Guest_renomka

Guest_renomka
  • Goście

Napisano 29 grudzień 2011 - 18:42

referent w niewielkiej firmie2400 brutto + premia

#20 Guest_gosia

Guest_gosia
  • Goście

Napisano 15 luty 2012 - 13:32

jakie wymagania należy spełniac aby zostać młodzym refetentem?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych