Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

mandaty a praca w Policji

wróć do serwisu Sektor Publiczny 1107 odpowiedzi w tym temacie

#21 Guest_Attention

Guest_Attention
  • Goście

Napisano 18 październik 2009 - 23:49

No raczej nie, ale jest szansa, że poprawią ten przepis.

#22 Guest_dzidek

Guest_dzidek
  • Goście

Napisano 19 październik 2009 - 11:17

Widzisz Krzysiu jak to w tym kraju jest raczej sie nie spotkamy ja jestem z wielkopolski , ale mam nadzieje z,e coś zrobia z tymi mandatami i jeszcze będziemy mogli sie wykazać w poicji.Wracając do kobiet to naprawdę jeszt szko czasami jak ja byłem na sprawnościowe to same barbie były to samo tipsy, solara itd strach z taka isc na patrol i strach wypuścić bo byle jaki opryszek złapie, zabierze bron i jeszcze jej krzywde zrobi to samo o amunicji powinno sie dużo strzelać ,żeby być dobrym strzelcem ,a nie jak aspirant Cielęcki w "u pana boga w ogródku" w pierwszej scenie na szkoleniu hehehe pozdrawiam

#23 Guest_dzidek

Guest_dzidek
  • Goście

Napisano 19 październik 2009 - 16:04

a tak przy okazji jaki jest termin zapłaty za mandat karny??? bo słyszałem ,ze jak ktoś nie zapłacił w terminie to nie może się starać o prace w policji przez 5 lat ,a nie tylko 2...

#24 Guest_wstyd i żal za ten kraj

Guest_wstyd i żal za ten kraj
  • Goście

Napisano 19 październik 2009 - 22:37

ja bym ten paradoks zgłosił do trybunału konstytucyjnego - może by się zainteresowali faktem, że policjanci moga mieć mandaty a kandydaci nie! to po prostu smierdzi na odległość

#25 Guest_misiu

Guest_misiu
  • Goście

Napisano 19 październik 2009 - 22:50

Jak to z tymi województwami, że w jednym nie może być mandatu a w drugim może??

#26 Guest_aaa

Guest_aaa
  • Goście

Napisano 19 październik 2009 - 23:07

W Krakowie możesz mieć mandat, ale nie ma przyjęć.

#27 Guest_misiu

Guest_misiu
  • Goście

Napisano 19 październik 2009 - 23:24

Aha

#28 Guest_dzidek

Guest_dzidek
  • Goście

Napisano 20 październik 2009 - 00:00

W Poznaniu kategorycznie nie możesz miec mandatu ja jestem z Poznania ,a w Bydgoszczy mówią ,ze jeśli mandat był pierwszy, błahy i kandydat jest na zaawansowanym stopniu postępowania jak np. ja jestem już po WZ to jest dopuszczony. Dziwna sprawa bo w jednym województwie rozpatrują to tak ,a w innym inaczej niech się zdecydują bo to jest naprawdę jakieś dziwne. Może ten trybunał coś by zadziałał ja osobiście myślałem aby sprawę zgłosić Januszowi Weissowi do "dzwonie do pana, pani w bardzo nietypowej sprawie..."

#29 Guest_mroku

Guest_mroku
  • Goście

Napisano 20 październik 2009 - 01:11

dzidek, czy Twoje info jest pewne ze w Bydgoszczy za jeden incydent nie koncza postepowania kwalif. ?? Skąd masz takie informacje?? pozdrawiama Ciebie zawiesili czy definitywnie zakonczone postepowanie??

#30 Guest_Kolek

Guest_Kolek
  • Goście

Napisano 20 październik 2009 - 12:25

a nie wie czy ktos moze miec w Białymstoku?? ja robie teraz LICENCJE II stopnia na ochronie osob i mnienia. czyli posiadanie broni itp. jak ktos nie wie. ucze sie pilnie bo wiem ze mi sie to przyda do Policji. mam mandat i patrze ze nie ciekawie bedzie. mysle ze nasza kochany rzad zrobic cos z tym. Ogolnie trzymam kciuki za wszystkich ktozi chca jak ja pracowac w Policji i zycze powodzenia. Jak ktos napisal "jeszcze bedziemy sie smaic z tego w mundurach" #majcie sie.

#31 Guest_dzidek

Guest_dzidek
  • Goście

Napisano 20 październik 2009 - 12:55

W tej chili wiem tyle ,ze moje postępowanie ebdzie zakończone tak mi na początku października powiedziała pani z poznania, ale do tej pory nic nie dostałem jeszcze takze mam malutka nadzieje. Co do Bydgoszczy to widziałem wypowiedz w TV jak znajdę link to tu wkleje tam pani z komendy wojewódzkiej mowiła ,ze w bydzi przyjmują z mandatami. Sprawa jest w toku miejmy nadzieje ,ze to bedzie tylko farsa i duzo zamieszania ,a w zycie to nie wejdzie pozdrawiam wszystkich po wszystkim ;-)

#32 Guest_dzidek

Guest_dzidek
  • Goście

Napisano 20 październik 2009 - 12:57

dzidek87@onet.eu napiszcie do mnie na maila jak ktoś chce link do tej wypowiedzi o Bydgoszczy bo nie można tu wkleić stron www

#33 Guest_GOŚĆ

Guest_GOŚĆ
  • Goście

Napisano 20 październik 2009 - 13:04

Z waszych wypowiedzi, oraz z zarządzenie KGP wynika, że od 1990roku do października 2009 roku czyli prawie 20 lat policjanci byli przyjmowani do policji nieprawnie. Poza tym policjant w służbie czynnej może otrzymać mandat. Tutaj dochodzi do paradoksu lub jakiejś śmiesznej luki w prawie bo inaczej nie da się tego nazwać. Moim zdaniem do policji nie powinni przyjmować ludzi kalekich co ledwo zdają testy sprawnościowe, zaostrzyć testy sprawności wymogi co do wykształcenia np: wymagana matura itd.

#34 Guest_Robal

Guest_Robal
  • Goście

Napisano 20 październik 2009 - 16:55

Witam. Zwracam się do Krzyśka z Częstochowy daj znać na moje gg to pogadamy bo mieszkam 15 km pod Częstochową. 1931921 Pozdrawiam.

#35 Guest_dj2

Guest_dj2
  • Goście

Napisano 20 październik 2009 - 17:25

Nie wiem jak to się ma do unijnych przepisów ale odkąd istnieje policja nie było chyba tak absurdalnego zapisu.Jak to się ma do sytuacji kiedy czynny policjant dostanie kilka mandatów?I co to jest o.k.?Bo on już pracuje ?Co z tego że pracuje?Tym bardziej,że pracuje taka sytuacja nie powinna mieć miejsca i najtrafniej pokazuje że jest to nietrafiony zapis. Jest jeszcze podświadomy element władzy ludzi którzy zasiadają na najwyższych stanowiskach na których zapewne będą zasiadaly ich rodziny.Do czego zmierzam...powiedzcie mi co to za policjant który nie dostał mandatu.Ja nie namawiam do tego a tylko probóje pokazać ze osoba która dostanie mandat cechuje się pewnym temperamentem i rysem osobowościowym. Kto z nas nie przekroczył prędkości ,kto z nas nie zapiął pasów? Kto z nas nie przeszedł na czerwonym świetle kiedy był zerowy ruch? Nawet Komendant Główny przekracza prędkość – i daję Wam na to moje słowo. Taka ma być policja składająca się z takich ludzi? Policjant powinien mieć jaja i umieć zakląć jak trzeba!A nie kur** się przejmować takimi duperelami. I teraz tacy ludzi którzy zachowują się jak ‘pizdusie’ maja ‘łapać’ bandziorów którzy pier**lą prawo. Ludzi którzy nie zawahają się odrąbać Ci ręki ,czy zabić człowieka .Sorry ale inaczej postrzegam policję. Prawdziwy pies ma w d*pie czy ma zapięte pasy czy też nie.Nawet by się nie zajmował takimi duperelami gdyby kogoś złapał na takowych nie zapiętych. Czy ktoś przejdzie na czerwonym czy na zielonym. Jeżeli jest pełnoletni to chyba ma rozum i wie co jest dla niego dobre a co złe Nie róbmy z dorosłych ludzi debili.(Najlepszy przykład Anglia – totalna praktyczność – tam policja jest od tego od czego powinna być, a nie od psich kup)Prawdziwy psiur idzie tam gdzie są ludzkie tragedie łapie prawdziwych bandziorów narażając własne życie. Tylko tym ludziom tam na górze są potrzebni w policji tacy ulegli pizdusiowi nie mający własnego zdania ludzie .Bo takim jest łatwiej kierować i manipulować. Czysta władza.Wiem co pisze...jak miałem 4 lata pamiętam jak jeździłem w suce policyjnej bo rodzice nie mieli mnie z kim zostawiać przychodzi 2 gości którzy wycofali się z interwencji – dowódco bo tam jest gość z siekierą...ojciec wstał i poszedł miałem cztery lata, ale wiedziałem co to jest siekiera i co się dzieje,gdzie idzie ojciec. Wiecie jak się czułem? Tata wrócił. Pracuje w policji ponad 30 lat. Siostra się dostała 2 lata temu,gdzie się kompletnie nie nadaje do tej roboty. Szwagier w policji. Jestem urodzonym psiurem niewielu jest takich ludzi – mam talent -.U mnie każdy sąsiad był lub jest policjantem. Nie będę się zagłębiał...Zdawałem teraz do Policji piąty raz cały czas odrzuca mnie psycholog. A psycholog nawet na mnie patrzy tylko przepisuje i podpiera się opinią poprzedniego psychologa. Tym bardziej że są to młode gówniary i nie będą ryzykowały swojego stanowiska. Jak to?Przede mną 2 psychologów go odrzuciło a ja go przepuszczę? I koło się zamyka. Nawet na mnie nie patrzą. A w niektórych obszarach psychologii mam większą wiedzę od nich. Śmiech. Teraz jest szansa bo już tyle razy podchodzę – nie za 5 to za 7 zdam. Szansa że ktoś się obudzi i zweryfikuje poprawnie wydając swoją opinię.A nie opinię którą ma wydać. Psycholog którego mowę ciała i jego samego czytam jak otwarta książkę .Znam najtrafniejsze odpowiedzi na najniewygodniejsze pytania. Psychologia to moja pasja i miłość. Przeczytałem stertę książek..w tej tematyce i cały czas czytam. Na sprawnościowce zawsze jestem w pierwszej 3.Jak teraz składałem papiery i zadali mi pytanie który raz zdaję do Policji - odpowiedziałem że 5 - to wzrok wszystkich oderwał się od biurek mierząc mnie od dołu do góry .Bo w głowach im się nie mieściło jak ktoś może zdawać 5 raz do Policji tym bardziej że wygląda na normalnego elokwentnego faceta. Tylko lekko pokiwałem głowa(oni zresztą też). Jeżeli takich ludzi jak ja nie przyjmują do Policji to coś jest nie tak. I wiecie co? Oczywiście wstrzymali mnie W TRAKCIE TESTÓW za mandat? Za mandat!Wiecie za jaki mandat?W tym samym dniu co składałem papiery postawiłem samochód pod KomendA – obok – gdzie 50 dalej było wolne miejsce - i założyli mi blokadę na koło.Z polecenia Komendanta Wojewodzkiego – tak Straż Miejska to skwitowała. Śmiech.Nigdy nie napisałbym tak długiego tekstu,bo po prostu nie mam czasu.Jednak jest to moja miłość i nie mógłbym sobie spojrzeć w lustro. Bo nie ma się za to kto wziąć?!Cieszę się że media poruszyły tę sprawę.Naprawdę.No przecież to szczyty hipokryzji i absurdu.Myśleli że przejdzie to bez większego echa.I NADAL TAK MYŚLĄ.Marginesem pisząc...Służba Kandydacka...(odsłużyłem)jak mogli dawać(dają) broń 18 letniemu chłopakowi – jeszcze niestabilnemu emocjonalnie – Wycięczając go musztrą wojskową policyjną,brakiem snu,krzykiem .Wysyłają setki,tysiące takich osób na ulicę.I to jest OK.A za kilka lat ‘ułożona’ już emocjonalnie osoba otrzymuje odpowiedź negatywną ,jeżeli chodzi o pracę w Policji.Jak tu nie zakląć?Przecież do opisu takiego postępowania brakuje człowiekowi słów.Już jak miałem 4 lata wiedziałem,że będę policjantem bo nic innego nie umiałbym robić.Tylko wtedy jeszcze nie wiedziałem,że na pewne rzeczy nie mam wpłwu.Pewni ludzie którzy zasiadają na wysokich stanowiskach zdobytych za aprobatą wujka pułkownika lub taty majora i nie nadajacy się kompletnie na policjantów. Obawiają się ze ich pozycje i pozycje ich dzieci mogą być osłabione przez autorytety ludzi którzy tak naprawdę stanowią trzon policji(jakieś 2%) Prawdziwy policjant powinien być po cieżkiej głębokiej autoanalizie przetasowywując i przewartosciowując całą swoją osobowość.Powinien być przede wszystkim świadom samego siebie,swoich wad jak i zalet.Jeżeli tacy ludzie się nie dostaja do Policji,to coś jest nie tak.- to tak w 2 zdaniach co o tym wszystkim myślę -Pozdrawiam wszystkich – avast250@o2.plp.s. A jak to się ma do stanowiska Wojewody?Prezydenta Miasta?Posła na na Sejm RZECZPOSPOLITEJ POLSKIEJ!Senatora?Ludzie z wyrokami wydanymi przez sądy pełnią takie funkcje.To jest kpina!Na miejscu dziennikarzy wziąłbym się za nich z miejsca i nie pozostawił suchej nitki!Czy kandydat na prokuratora może posiadać mandat za przekroczenie prędkości?Odpowiedzcie sobie sami.Ja tak tego nie zostawię,bo to już jest szczyt...

#36 Guest_jak wyzej ..

Guest_jak wyzej ..
  • Goście

Napisano 20 październik 2009 - 19:52

..jak mialem lat nascie to moj ojciec (policjant) jak mial nocki to mnie zabieral ze soba ,w czasie interwencji jak byl sam to zawsze szedlem pare krokow za nim...zima nie zima..po jakichs budynkach ciemnych z latarka szukalismy pamietam jak dzis faceta z siekiera ktory rozwalil najpierw pol domu i wiele innych przypadkow ktorych na zadnej szkole nie ma..ukonczylem ratowictwo medyczne,potem na uniwersytecie pedagogike spoleczna i opiekuncza,w tym czasie opanowalem do perfekcji prawie kpk i kpa ...i co zlozylem podanie o przyjecie do sluzby we wrzesniu,przyjeli to podanie, a potem mi powiedzieli ze mam dwa mandaty jeden za brak prawka przy sobie a drugi za przekroczenie predkosci o 20 km...reszta jest milczeniem..

#37 Guest_Wk.....ny

Guest_Wk.....ny
  • Goście

Napisano 21 październik 2009 - 02:01

Witam wszystkich dokumenty złożyłem w marcu do KWP w Rzeszowie woj. Podkarpackie wszystko było ok pojechałem na ogólny i sprawność do Katowic koszt wyjazdu 350 zł zaliczyłem.W maju MS zaliczony. W czerwcu dostałem pisemko że na Podkarpaciu nie ma miejsc jak chce to mam poszukać w innym województwie a jak nie to przerywają moją rekrutację. Papiery poszły na Warszawę do Stołecznej. Do kadr i szpitala na obiegówkę 4 wyjazdy każdy ok 250 zł. Ostatni wyjazd 3 tygodnie temu obiegówka zaliczona ale mandat od darmozjadów ze straży miejskiej 100 i punkt za B36 czyli zakaz parkowania .Dzisiaj dostaje ze stołecznej pismo że postępowanie zostało przerwane "bez uzasadnienia" dodam jeszcze że od 3 lat pracuję w Agencji Ochrony na Grupie Interwencyjnej doświadczenie pracy z bronią palną, kursy pierwszej pomocy , zabezpieczenia masówek itd. Trenuję sztuki walki, sporty siłowe wykształcenie policealne ustatkowane życie osobiste (żona dziecko) nieposzlakowaną opinie ( od dzielnicowego)Ale to wszystko chyba na darmo bo dostaną się goście którzy nigdy nie dostali kwita bo bali się wyjść wieczorem z domu i którzy poruszają się tylko komunikacją miejską i tylko czekać jak będą zawijać na słupach te nowe kijanki (KIA). A przede wszystkim ludzie z MSWiA nie zdają sobie sprawy jakie ponosimy koszty przechodząc tą rekrutacje kasa , czas , załatwianie wolnego w pracy (zamiany) itp a teraz najlepiej kopnąć w d*pę (listownie). Jednym słowem sk....two.

#38 Guest_bb

Guest_bb
  • Goście

Napisano 21 październik 2009 - 09:23

co do Bydgoszczy również przerywają jestem przykładem mandat luty 2008

#39 Guest_bb

Guest_bb
  • Goście

Napisano 21 październik 2009 - 09:25

oczywiście ściemniają ze to nie ma znaczenia ale tak naprawdę przerywają wiem ze od nowego roku ma być jeszcze gorzej porostu w policji jest za dużo ludzi

#40 Guest_aaa

Guest_aaa
  • Goście

Napisano 21 październik 2009 - 11:20

a orientuje sie ktos czy istnieje mozliwosc odwołania sie od decyzji o przerwaniu rekrutacji?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych