Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak dostać od gminy mieszkanie komunalne

wróć do serwisu Sektor Publiczny 525 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Samorząd

Admin Samorząd

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 32603 postów

Napisano 25 wrzesień 2007 - 21:57

Mieszkania, którymi dysponują gminy, mają dawać dach nad głową uboższej części społeczeństwa – osobom, które nie mają własnych mieszkań albo nie stać ich na wynajem lokalu od prywatnego właściciela lub zaciągnięcie kredytu na jego zakup. Nie ma jednak jednolitych dla całego kraju kryteriów przyznawania tych mieszkań – informacji, kto, kiedy i na jakich zasadach ma prawo do mieszkania komunalnego – trzeba więc ich szukać w swojej gminie. Powrót do artykułu: Jak dostać od gminy mieszkanie komunalne

#2 Guest_zuzanna

Guest_zuzanna
  • Goście

Napisano 25 wrzesień 2007 - 21:57

Złóż wniosek i czekaj!!! super ja czekam juz 11 lat i co???

#3 Guest_misia

Guest_misia
  • Goście

Napisano 26 wrzesień 2007 - 13:37

ja czekałam 14 lat , w tym czasie wynajmowałam mieszkanie ale sie doczekałam i nawet go wykupiłam a co

#4 Guest_graza

Guest_graza
  • Goście

Napisano 01 październik 2007 - 18:01

a ja czekam 18 lat i za kazdym razem wnisek rozpatrzony jest negatywnie juz niewiem do kogo napisac

#5 Guest_iwona

Guest_iwona
  • Goście

Napisano 06 październik 2007 - 10:38

ja czekam jusz13 lat na socjal i nadal jeszcze czekam az w koncu znajde sie na centralnym

#6 Guest_Ulka

Guest_Ulka
  • Goście

Napisano 22 październik 2007 - 18:01

chciałam zapytać na jakiej ul.obecnie składa sie wnioski (w szczecinie)bo słyszałam że w urzędzie miasta już nie. A musze jechać bo wyszłam za mąż i mąż składał 7 lat temu a ja 6 czy warto to łączyć w jedno podanie czy lepiej zostawić osobno napiszcie prosze co o tym myślicie :))

#7 Guest_uuul

Guest_uuul
  • Goście

Napisano 22 październik 2007 - 18:07

chciałam zapytać na jakiej ul. obecnie można składać wnioski(w szczecinie) bo wiem że w UM już nie.Mąż składał pismo 7lat temu a ja 6 czy warto połączyć pisma czy lepiej zostawić jak jest napiszcie prosze co o tym myślicie.Zdaje sobie spr. że pewnie jeszcze raz tyle będe czekać jak nie lepiej.

#8 Guest_natii

Guest_natii
  • Goście

Napisano 24 październik 2007 - 18:37

chcialam sie dowiedziec gzie nalezy zlozyc dokumenty w sprawie mieszkania komunalnego

#9 Guest_basi

Guest_basi
  • Goście

Napisano 06 listopad 2007 - 21:26

ja zlozylam wniosek ktory odzucili bo przekraczalismy 5m2 na osobe rodzice zameldowali jeszcze kilka osob (rodzenstwo)i przyjeli ale jak jedna osoba ma mieszkac na niacalych 4metrach2

#10 Guest_raf

Guest_raf
  • Goście

Napisano 16 listopad 2007 - 15:52

z tego co wiem wnioski teraz składa się w ZBiLK-u na ulicy mariackiej.

#11 Guest_basi

Guest_basi
  • Goście

Napisano 30 grudzień 2007 - 11:14

a ja mam zamiar zlozyc wniosek tylko niemam pojecja jak go napisac.

#12 Guest_czarna

Guest_czarna
  • Goście

Napisano 02 styczeń 2008 - 00:11

tak moich rodziców mieszkanie komunalne idzie do remontu czy ja mam prawo do osobnego lokalu{ mimo że niemam dochodu mam synka i jestem na utrzymaniu ojca dziecka,

#13 Guest_michal kosiarski

Guest_michal kosiarski
  • Goście

Napisano 18 styczeń 2008 - 11:50

ja czekam na sosjalne mieszkanie ponad 5lat mam wyrok eksmisyjny z moim ojcem ktory jest arkocholikiem a ja mam synka do wychowania i nie chce mieszkac na wspolnym miewszkaniu socjalnym chce miec osobno co robic jeszcze gdzie sie udac kto moze mi pomoc bo naprawde dosc juz nerwow zjadlam

#14 Guest_filus

Guest_filus
  • Goście

Napisano 21 styczeń 2008 - 21:42

helo mam prosbe czy ktos moze mi przeslac wzor podania o mieszkanie z gury dziekuje filus16@orange.pl

#15 Guest_załamana

Guest_załamana
  • Goście

Napisano 03 luty 2008 - 18:44

ja tez mam problem mam małego synka wczesniej mieszkalismy z jego ojcem a moim mazeczonym w jego mieszkaniu z jego rodzina lecz zeszłego roku jego matka zmarła i zaczeła sie awantura o spadek mojego nazeczonego z siostra nie wytrzymałam spakowałam siebie i synka wrociłam do rodziny teraz mieszkamy osobno bardzo sie kochamy ale nie stac nas na kupienie mieszkania a na komunalne czekam juz 5 lat

#16 Guest_beciulek

Guest_beciulek
  • Goście

Napisano 16 luty 2008 - 22:55

ja czekam na lokal socjalny juz 14 lat juz mnie męczy to czekanie michałku poczekasz jeszcze troche tak jak ja a moje dziecko marzy o swoim pokoju bo mieszkam u tesciow w jednym pokoju

#17 Guest_aga

Guest_aga
  • Goście

Napisano 19 luty 2008 - 15:42

a zamiar złożyć wniosek o mieszkanie tylko co mam napisać (motywacja) we wniosku o przyznanie mieszkania aby zwiększyć szanse na jego pozytywne rozpatrzenie...

#18 Guest_aga

Guest_aga
  • Goście

Napisano 19 luty 2008 - 17:27

prosze o pomoc:)

#19 Guest_Browczyk

Guest_Browczyk
  • Goście

Napisano 23 luty 2008 - 13:00

Jak tak czytam, że ludzie czekają po kilkanaście lat aż ktoś łaskawie zainteresuje się ich losem to ochota człowiekowi odchodzi na składanie jakichkolwiek wniosków i liczenie na pomoc od państwa. Czyli powiedzenie "nie licz na kogoś licz na siebie" jest cały czas aktualne. Ale to w sumie jest przykre, że państwo jest tylko w jedną stronę, od brania podatków a od siebie nic nie daje niestety :(

#20 Guest_Olwia Sielawa

Guest_Olwia Sielawa
  • Goście

Napisano 05 marzec 2008 - 00:01

Bardzo proszę o przesłanie mi przykładowego wzoru podania o mieszkanie komunalne.Z góry dziękuję.oliwiasielawa@wp.pl

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych