Skocz do zawartości

Ławka na cmentarzu NIELEGALNA ???

wróć do serwisu Sektor Publiczny 9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Pablo_1st

Guest_Pablo_1st
  • Goście

Napisano 02 październik 2003 - 14:17

Mam problem, postawiłem ławeczkę na cmentarzu przu grobie mojej córki. Pech chciał, że ławka niepodoba się jednej z osób przychodzącej do innego grobu. Administracja cmentarza chce usunąć ławkę, powołując się na przepisy ustawy, których jednak udostępnić nie chce. Wg nich każda ławeczka (także drzewka i krzewy) umieszczone poza nagrobkiem są nielegalne (czyli na upartego można usunąć wszystkie ławki z cmentarza). Czy ktoś zna treść ustawy, w której taki zakaz jest umieszczony (dodam tylko, że ustawa ma min 30 lat)

#2 Guest_Kasia

Guest_Kasia
  • Goście

Napisano 19 wrzesień 2009 - 21:48

Niestety takiej ustawy nie znam ale są bardzo fajne ławki składane tak napewno by nie przeszkadzała a jesli jest to taka ławka to cóż widocznie ta osoba jest złośliwa

#3 Guest_małgosia

Guest_małgosia
  • Goście

Napisano 01 listopad 2009 - 17:58

No cóż ..może niekoniecznie złośliwa jest ta osoba..Ławki przy grobach można umieścić tak aby nie przeszkadzały przechodzącym ..ale nie da sie aby nie przeszkadzały osobom na wózkach..Mam córeczkę która porusza sie na wózku..rok temu zmarł mój mąż ..i parodia sytuacji ...bo nie możemy razem z córką dojść do grobu męża..bo wszędzie są ławki ..Nie mogę córki przenosić wciąż do grobu ojca,ona powinna mieć możliwość dojechać do niego sama . Nie zawsze osoba sprzeciwiająca się jest złośliwa...często ma ku temu konkretny powód...Te ławki to istna plaga w większości miast....Dla wygody siedzenia kilkanaście minut...utrudniają wszystkim dojście do grobów najbliższych...a najbardziej osobom niedołężnym i osobom na wózkachPomyślcie Państwo o tym w tych kategoriach.pozdrawiam Małgosia

#4 Guest_renata

Guest_renata
  • Goście

Napisano 11 styczeń 2010 - 11:37

przepis nie ma lat 30, jest to najnowsze rozporządzenie ministra gospodarki przestrzennej,

#5 Guest_Iwona D

Guest_Iwona D
  • Goście

Napisano 12 luty 2010 - 16:22

Ławka gdy jest nieuzgodniona z Zarządca Cmentarza - jest nielegalnie postawioną.Tylko Zarządcy ze strachu przed opinią ludzi ich nie likwidują - wolą mieć spokój.Współczuję inwalidom, że nie mogą dojechać do grobu - polecam o odwołanie się do organizacji dla niepełnosprawnych, które są zobowiązane do walki z barierami.To jest draństwo - stawianie ławek, dziwie się, że nie ma hamaków, aby sobie poleżeć koło zmarłego. Wszystko co się dzieje na terenie zarządcy bez uzgodnienia jest stawiane nielegalnie . Nawet ogródki kwiatowe wokół grobu. Ta osoba by musiała pojechać na cmentarz do Niemiec to by zrozumiała co znaczy porządek. Można postawić pomnik mauzoleum ale w uzgodnieniu . Nie chce się poślizgiwać na zabudowanych chodnikach, dojściach na płytach granitowych, ranić o ławeczki i rozrośnięte krzaki róż. To jest draństwo i zagrożenie jakie stwarza pseudo kochający zmarłego a nie szanujący żywych. Samowola winna być karana rozbiórką tego co nielegalne na koszt budującego. Po prostu faktura do winnego Dzikusa. Jestem zwolennikiem spopielania a nie egzorcyzmu nad zwłokami.Ale stare pokolenie musi wymrzeć aby to się zmieniło. Pozdrawiam serdecznie Iwonka

#6 Guest_malisz

Guest_malisz
  • Goście

Napisano 01 listopad 2010 - 19:58

ja sobie dzisiaj podarłem spodnie za 200zł o takąławkę ( a raczej rurki ze srubami do ktorych powinny byc przykrecone deski) kogo mogę zaskarżyć o zadośćuczynienie, bo wiadmomo ze w swieta czlowiek ubiera sie elegancko, a moje spodnie kosztowały 200 zł a mam je raptem pol roku ??

#7 Guest_ROBI

Guest_ROBI
  • Goście

Napisano 01 marzec 2011 - 13:48

Wydaje mi się,że moi przedmówcy to poprostu zazdrośnicy. Spodnie podarte o lawke to musisz patrzec jak chodzisz. Rozumiem osoby niepelnosprawne ale nawet groby sa blisko siebie i one blokuja przejazd dla takich osob. Apeluje do ludzi aby nie montowali lawek tylko dla tego, ze sasiedni grob tez ma. Takie lawki sa dla osob starszych a nie na pokaz nie mozna ich traktowac jako wzstroj przy grobie. Powinny byc zamontowane aby nie blokowaly przejscia i mozliwie malych gabarytow. Deczyje postawienia lawki najlepiej przedyskutowac z osoba zajmujaca sie sasiednim grobem czy jej to odpowiada, unikniemy wtedy nieporozumien a moze postawicie jedna lawke na 2 groby (bedzie taniej) Pozdrawiam uzytkownikow wszystkich laweczek na cmentazu.

#8 Guest_QAS

Guest_QAS
  • Goście

Napisano 31 październik 2015 - 19:28

Wydaje mi się,że moi przedmówcy to poprostu zazdrośnicy. Spodnie podarte o lawke to musisz patrzec jak chodzisz. Rozumiem osoby niepelnosprawne ale nawet groby sa blisko siebie i one blokuja przejazd dla takich osob. Apeluje do ludzi aby nie montowali lawek tylko dla tego, ze sasiedni grob tez ma. Takie lawki sa dla osob starszych a nie na pokaz nie mozna ich traktowac jako wzstroj przy grobie. Powinny byc zamontowane aby nie blokowaly przejscia i mozliwie malych gabarytow. Deczyje postawienia lawki najlepiej przedyskutowac z osoba zajmujaca sie sasiednim grobem czy jej to odpowiada, unikniemy wtedy nieporozumien a moze postawicie jedna lawke na 2 groby (bedzie taniej) Pozdrawiam uzytkownikow wszystkich laweczek na cmentazu.

TYPOWY DUREŃ - "MUSISZ UWAŻAĆ" - JESZCZE RAZ DUREŃ

#9 Magdalena84

Magdalena84

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 33 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 25 listopad 2015 - 12:57

mi się wydaje że niektórzy ludzie nie mają co robić i szukają po prostu sposobu żeby zatruć życie innym. Przykre to.

#10 Guest_Krzysztof

Guest_Krzysztof
  • Goście

Napisano 21 styczeń 2018 - 19:03

Bardzo ciekawe. Na alejce do grobu do moich rodziców stoi kilka ławek, jest bardzo ciasno, ale nikt nie robi problemów. w tym sklepie widzialem kilka fajnych e-marketbudowlany.pl Sa podobno Polskiej produkcji. może warto kupić taką?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy